LEXIS

Postřikovače LEXIS jsou nejmenšími zástupci tažených modelů u značky KUHN. Jedná se však o koncepčně velmi pečlivě sestavené postřikovače, které jsou typické svojí kompaktností a velmi snadnou obsluhou. Vysoká spolehlivost je samozřejmostí. I když se jedná o lehký a obratný stroj, tak má všechny potřebné vlastnosti profi postřikovače.
Firma KUHN je známým celosvětovým výrobcem zemědělské techniky. I v České republice má dlouholetou tradici, kde na ní uživatelé oceňují především vysokou spolehlivost a kvalitu.

Najít nejbližšího prodejce
LEXIS

           Postřikovače LEXIS jsou vstupním modelem tažených postřikovačů značky KUHN. Jedná se o kompaktní postřikovače s tabulkovým objemem 2400 3000 nebo 3800 l. I přes své malé rozměry má velmi bohatou výbavu na přání, díky které se dokáže přizpůsobit jak nenáročnému uživateli, tak i podle nejnáročnějších kritérií precizního zemědělství.

           Vzdálenost od oje k podvozku činí 4 metry. Díky tomu vyniká LEXIS svojí manévrovatelností na souvrati. Pokud má uživatel požadavek na maximální ochranu porostu, doplní se oj o automatické nebo manuální ovládání. S nízkou celkovou výškou (např. 3 m s rameny 18 m) ho lze snadno přepravovat na úzkých cestách se stromy a s vegetací na krajnicích. Nízkou siluetu ocení i řada zemědělců se staršími areály a budovami. O dosažení optimální průtoku se stará pístomembránové čerpadlo, které je v provedení 170 nebo 280 l/min, či odstředivé čerpadlo s průtokem 700 l/min.

           Ramena mají rozsah záběrů od 18 do 28 metrů. Na výběr je jak ocelové, tak hliníkové provedení provedení s odpružením TRAPEZIA nebo EQUILIBRA. Obzvlášť hliník přináší další výhody spojené s nižší hmotností celého postřikovače a samozřejmě i s lepším kopírováním terénu. Postupem času se projeví i další dobrá vlastnost hliníku, kterou je odolnost vůči chemikáliím a s tím spojenou korozí. Tato ramena mohou pracovat jak na klasickém principu, tak i na principu míchání postřiku v ramenou. To přináší nejen kvalitnější aplikaci hned od prvních metrů, ale i dokonalejší proplachování postřikovače a přesnější vypínání sekcí popř. trysek v klínech. Tím se dostáváme k dalšímu důležitému bodu u moderních postřikovačů a tím je precizní zemědělství. I model KUHN LEXIS je kompatibilní s GPS systémy, s jejichž kombinací je schopen automaticky vypínat sekce v klínech. Pro náročnější uživatele je k dispozici i varianta s vypínáním trysky po trysce. Pomocí systému AUTOSPRAY je tato funkce rozšířena o pulzní modulaci, díky které je v tryskách konstantní tlak a tím i konstantní spektrum kapének bez ohledu na pojezdové rychlosti a dávce na hektar. Tuto funkci ocení každý, kdo má členitá pole nebo kdo aplikuje postřiky dle aplikačních map. Mimo jiné účinnost postřiku je tak mnohem vyšší.

            Kromě různých variant pro skládání ramen je lze vybavit funkcí automatického hlídání pracovní výšky nad porostem, tzn. BOOM ASSIST. K tomu slouží hybridní senzory, které snímají nejen výšku nad porostem, ale i nad zemí. Tím se eliminují např, místa s polehlým porostem.

            Pro každou obsluhu je samozřejmě velmi důležité ovládání postřikovače, a i tady platí velmi široká variabilita. Pro ty, kteří hledají jednoduchý systém, je zde řešení CANBUS systému pomocí ovladače REB3. Ten se vyznačuje vysokou spolehlivostí a absolutně jednoduchým ovládáním. Pro náročnější uživatele je k dispozici systém ISOBUS, který podporuje jak externí dodavatele terminálů, tak přímo ISOBUS terminály KUHN s označením CCI.

            Ovládání pracovní zóny postřikovače LEXIS jako by odráželo celý tento model. Jedná se o absolutně jednoduchý a přehledný systém, kdy obsluha ovládá prakticky jen dva hlavní ventily (ventil odkud a kam). Procesy plnění, přimíchávání, míchání, postřikování i proplachování jsou tak velmi snadné.

            Postřikovače LEXIS jsou uživatelsky velmi promyšlené stroje. Jejich koncepce odpovídá jejich pracovnímu využití. 

 

Technická data

 

POPIS LEXIS
Ramena MTS2 MTA2 MEA2 RHPA
Ovládací terminál RPB, REB3, VISIOREB, ISOBUS
Dávkování dle pojezdové rychlosti Ve standardní výbavě
Tlakoměr Ve standardní výbavě
Objem hlavní nádrže 2400 , 3000 a 3800 l
Skutečný objem hlavní nádrže 2790 , 3180 a 4000 l
Stavoznak S plovákem ve standard (el. na přání v rámci ovládání Diluset+)
Materiál nádrže Polyethylen
Nádrž na čistou vodu 320 l (u modelu 3800 nádrž 380 l)
Rotační čistící tryska v nádrži (3 ks) Ve standardní výbavě
Nádrž na mytí rukou 20 l
Míchaní v hlavní nádrži Ve standardní výbavě na dně nádrže
Nastavitelný rozchod 1,5 m – 2,25 m 
Oj Výškově nastavitelná
Odstavná noha Ve standardní výbavě
Typ čerpadla Pístomembránové PM 170 nebo 280, odstředivé PC 700
Průtok čerpadla l/min 170 / 280 / 700
Max. tlak 7 bar (5 bar odstředivé)
Kloubová náhonová hřídel Na přání Homokinetický kloub na jedné straně
Ovládání ventilů Manuset (manuální ovládání) DILUSET+ na přání (včetně proplachování z kabiny)
Přípojka pro sání Cam Lock spojka
Přimíchávací nádrž Na paralelogramu, objem 35 l
Sání 5 m hadice s rychlospojkou a sítem ve standardu
4 četná filrace Plnění, sání, filtr před průtokoměrem a 1 filtry pro každou sekci
Typ ramen Ocelová Hliníková
Počet ramen 2
Pracovní záběr (m) 18 / 20 / 21 / 24 27 / 28
Ovládání ramen 3-funční selektor + hydraulický náklon
Počet hydraulických okruhů 1 x jednočinný + 1 dvojčinný
Typ odpružení ramen TRAPEZIA EQUILIBRA (3 D)
Náklon ramen Automatický mechanický + nastavitelný hydraulicky
Typ cirkulace Standardní = není kontinuální, kontinuální na přání
Nerezové potrubí v ramenech Ve standardní výbavě
Držák trysek Na čtyři trysky
Trysky ve standardu Dle přání zákazníka
Pneumatiky Různé varianty, vč. nízkotlakých
Osvětlení pro přepravu Ve standardní výbavě
Blatníky Na přání
Rychostní čidlo Na kolo postřikovače

Benefity

Kompaktní design a stabilita

Stabilní a snadno ovladatelný postřikovač

S délkou od závěsu k ose kol pouze 4 m (2 400 l / 3 000 l) nebo 4,30 m (3 800 l) a výškou 3,10 m (s rameny 21 m) je postřikovač LEXIS velmi kompaktní stroj.
Malá délka stroje umožňuje velmi krátké manévrování na souvratích pole, kvalitnější sledování omezí poškození plodin. Krátká délka závěsu k nápravě stroje umožňuje flexibilní manévrování. Tento systém usnadňuje vstup do polí a couvání v rozích polí.

Tvar nádrže je speciálně navržena tak, aby integroval ramena do konstrukce a také omezil výšku při sklopení ramen. Ramena MTA2 nebo MEA2 jsou integrována do obrysu stroje a nemohou přijít do styku s kabinou traktoru. Díky nízké výšce taženého postřikovače LEXIS je stabilnější pro přepravu. Jezděte po silnici a najíždějte do polí v bezpečných podmínkách!!

Tato kompaktnostní konstrukce umožňuje rychlý a snadný pohyb na silnici.

Jednoduše inteligentní konstrukce nádrže

Efektivní konstrukce nádrže: hlavní nádrž postřikovače LEXIS byla navržena tak, aby dosahovala nízkého těžiště. Největší část nádrže přiléhá k rámu, což zajišťuje maximální stabilitu stroje.
Hluboká jímka umožňuje vypouštění nádrže za všech podmínek, bez ohledu na sklon v terénu. Čtyřrozměrný míchací systém, který se nachází v blízkosti jímky, zaručuje homogenní směs bez tvorby pěny po celou dobu aplikace.

Udržujte rovnováhu: středová poloha nádrže na čistou vodu o objemu 320/400 litrů na nápravě umožňuje postřikovači LEXIS udržovat dobrou rovnováhu za jakýchkoli podmínek a zároveň snižovat tzn. "mrtvé objemy". Těžiště stroje zůstává podél osy bez ohledu na hladinu nádrže.
Postřikovač LEXIS se také mimořádně snadno používá. Plnění nádrže? Ukazatel hladiny nádrže? Všechny komponenty jsou na ovládacím panelu.

Oplachovací nádrž umístěná ve středu stroje

Mějte vše důležité na dosah ruky

Postřikovač LEXIS má mnoho úložných prostorů, a to jak pro uložení osobních ochranných prostředků (OOP), tak pro ovládací panel, když je stroj odpojen.

Aby bylo možné postřikovač obejít v bezpečných podmínkách, vybavila společnost KUHN postřikovač LEXIS dvěma úložnými prostory pro vaše osobní ochranné prostředky. Vaše zařízení je snadno přístupné před manipulací s přípravky na ochranu rostlin.

Pro přepravu větších součástí je stroj standardně vybaven skladovací plošinou na pravé straně.

PPE compartment on the left side of the machine

Hliníková ramena

MEA2 boom

Hliníková ramena: odolné řešení s malou hmotností

Ramena jsou vyrobena z hliníku, který má hustotu 2,7x nižší než ocel, udržuje konstrukci lehkou a poskytuje strukturu pro ochranu komponentů postřikovače. Lehká ramena umožňují postřikovači sledovat zem, a to i na mokrých místech.
Hliníková ramena se vyznačují vynikající odolností, jak je známo, hliník má velmi dobré pevnostní parametry v poměru s jeho hmotností. Hliník, zcela odolný na korozi a chemickou agresivitu, nepotřebuje žádnou zvláštní ochranu a výrazně usnadňuje údržbu postřikovače a zároveň poskytuje dlouhou životnost.
Hliník má přirozeně několik výhod.
Společnost KUHN používá hliník od roku 1986 k výrobě ramen větších než 18 m:

  • Přirozená odolnost vůči korozi: což je zásadní otázka při styku s přípravky na ochranu rostlin a hnojivy.
  • Hustota 2,7x nižší než ocel: silnější a lehčí rameno!
  • I hliník lze svařovat!

Odpružení TRAPEZIA

Odpružení ramen TRAPEZIA, speciálně navržené pro ramena MTS2 a je dokonale přizpůsobeno postřikovači LEXIS.
Odpružení TRAPEZIA je ovládáno dvěma tyčemi, které stabilizují ramena, a také dvěma pružinami, které umožňují rameni přirozeně sledovat svažitý terén. Korekce náklonu je mechanická a automatická. Pro specializovanější aplikace je k dispozici hydraulický korektor náklonu.

Klíčové vlastnosti:

2 Stabilizační články

Automatický mechanický korektor náklonu

Hydraulický korektor náklonu

TRAPEZIA suspension frame for MTS2 / MTA2 booms

Ramena MEA2

Robustní rameno MEA2 je vybaveno systémem odpružení EQUILIBRA a je navrženo tak, aby vydrželo. Je k dispozici v šířkách 18, 20, 21 a 24 metrů a nabízí mnoho výhod:

Spoje jsou během práce uzamčeny

Ramena MEA2 jsou vybavena spoji, které jsou během práce zajištěny, se samosvornou křížovou výztuhou, což zlepšuje stabilitu a spolehlivost ramen!

Trubky zabudované do konstrukce

Bezpečnostní pojistka na koncích ramen se může otáčet ve všech třech rozměrech. Potrubí a trysky jsou umístěny uvnitř konstrukce a chráněny vpředu, pod a za výložníkem. Neexistuje žádné riziko ani v případě kolize.

Trubky z nerezové oceli a úprava

potrubí z nerezové oceli zaručuje dlouhou životnost a je necitlivá na změny teploty. Celou výšku potrubí lze nastavit tak, aby trysky zůstaly trvale chráněny konstrukcí ramen, bez ohledu na typ použité trysky.

Ramena MEA2 také zahrnují dobře známé silné stránky celé řady:

 

Ochrana trysek po celé šířce ramen

3-rozměrná bezpečnost

Kompaktní skládání (různé typ dle požadavku a délce ramen)

Filtry v každé sekci

Držáky trysek Quadrijet 

Odpružení EQUILIBRA

Odpružení EQUILIBRA s kyvadlovým výkyvem poskytuje ramenu trojrozměrný systém tlumení nárazů. Systém odpružení EQUILIBRA umožňuje, aby rameno zůstalo při jízdě v nerovném terénu dokonale rovnoběžné se zemí. Rameno kopíruje hladce a bez posunů nebo vibrací!
Na nerovném terénu nabízí kombinace kyvadla a spoje dostatečnou volnost pohybu, aby se rameno udrželo stabilní, bez ohledu na typ terénu, se kterým se vyskytujete. Dva tlumiče také tlumí a omezují vertikální pohyby, aby udržely rameno dokonale v rovině, zejména při zatáčení vysokou rychlostí.
Odpružení EQUILIBRA je navrženo pro práci v náročných podmínkách a obsahuje nezávislý systém, který chrání ramena při zatáčení nebo při akceleraci/brzdění.
Odpružení EQUILIBRA 3D: pro náročné podmínky!

Robustní kyvadlový pohyb

Spojovací tyče pro radiální pohyb

Tlumiče nárazů pro eliminaci jakýchkoli rázů

Nezávislý levý / pravý systém pro ochranu ramen

Vinuté pružiny pro korekci náklonu

Uzamykání rámu

EQUILIBRA suspension frame for MEA2 and RHPA booms

Snadná a bezpečná obsluha

Jednoduchý a dobře navržený systém ovládání

Nastavení postřikovače je klíčovou podmínkou při aplikaci. S pouze dvěma hlavními ventily je celkový počet operací potřebných pro práci snížen, stejně jako riziko chyby. S jednoduchým obvodem jsou všechny akce postřikovače pod kontrolou.

Dokonce i poté, co stroj nějakou dobu nepoužíváte, je snadné se dostat zpět do jeho stavu.

I když se snadno používá, jeho kratší okruh umožňuje zvýšit efektivitu oplachování, což zjednodušuje celý proces. Když dokončíte práci, můžete si být jisti, že postřikovač je zcela opláchnut!

Ovládání MANUSET

Manuální ovládání MANUSET vám nabízí úplnou kontrolu při přípravě vašich postřikových jích. S pouhými 2 hlavními ventily jsou všechny funkce postřikovače řízeny z jednoho místa.
S multifunkčním ručním ovládáním můžete snížit manipulaci až o 50 %. Díky ergonomickému designu se ventily snadno ovládají pro jednoduché a bezproblémové nastavení. Multifunkční ruční kolečka usnadňují práci.
Během proplachování dochází k nasávání vody čerpadlem a dopravě do všech okruhů postřikovače. 

MANUSET ruční ovládání, jednoduché a ekonomické

Rychlé a bezpečné přimíchávání chemikálií

35litrová chemická indukční nádrž postřikovače se vyznačuje tvarem trychtýře, který umožňuje účinné začlenění všech typů produktů: kapalin, prášků a granulí. Přimíchávací systém se skládá ze 2 rotačních trysek určených k čištění kanystrů, odměrek, nádob a chemické nádrže.
Přimíchávací nádrž má pouze jeden ventil, kterým může být účinná látka zavedena do okruhu. Tento ventil je bezpečně ovládán nožním pedálem, takže obsluha se nemusí ohýbat. Všechny ostatní operace se provádějí pomocí ručního pistole s vodou umístěné poblíž, čímž se eliminuje veškeré riziko kontaktu člověka s chemií. Přimíchávací se opláchne a kryt se zavře, čímž se zabrání jakémukoli riziku postříkání nebo zamlžení.

35litrová nádoba na chemickou indukci na rovnoběžníku, zabudovaná do konstrukce nádrže

Ovládání DILUSET+

Proplachování postřikovače nebo ramen ovládané z kabiny.
Plnění je programovatelné a automaticky se zastaví při dosažení požadované hodnoty. Duální ovládání také umožňuje udržovat kontrolu nad všemi funkcemi z řídicí stanice obsluhy.
Během proplachování jednoduše zacvakněte terminál a načerpejte vodu. Poté jej pošlete tam, kam chcete: do rotačních trysek pro opláchnutí nádrže nebo přímo do ramen k opláchnutí potrubí, aniž by se směs v nádrži ředila.
A konečně, skutečný objem zbývající v nádrži může být zobrazen na terminálu v kabině po celou dobu postřiku. Správa zbytků v nádržích je také stejně snadná.
K dispozici s terminály REB3 / VISIOREB / ISOBUS

Už žádné ucpání se čtyřnásobnou filtrací

Bubnové filtry za sekčními ventily jsou umístěny na ramenou. Jsou co nejblíže tryskám, aby se omezilo riziko ucpání. Všechny filtry jsou čistitelné, i když je postřikovač plný.

 

 

 

Vybavení

K dispozici je mnoho volitelných doplňků, které mohou poskytnout provozní komfort, který lze přizpůsobit tak, aby splňoval všechny požadavky.

ISOBUS vládne světem

ISOBUS

ISOBUS

ISOBUS ovládání umožňuje jednoduše ovládat stroj díky univerzálním terminálům CCI, které dokážou pracovat se všemi ISOBUS stroji KUHN, ale i ostatních značek. 

Mimo ovládání pomocí CCI termiály je možné se napojit na ISOBUS traktoru a ovládát stroj pomocí jeho terminálu. 

To samé platí i pro ovládání JOYSTIKU - buď je vlastní dodaný se strojem, nebo integrovaný v traktoru.

Pro ergonomičtější ovládání sekcí, ramen,.. může být postřikovač dovybaven také o jednotku ISOCLICK

 

Ovládání ISOBUS umožňuje jednoduše centralizovat všechny ovládací prvky stroje do jednoho terminálu.

 

Řešení DPAE ISOBUS s terminály CCI 800 a 1200

Dokumenty ke stažení

Postřikovač LEXIS
Postřikovač LEXIS
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje LEXIS, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.