O nás

Historie a současnost

Více než 180 let zkušeností s výrobou zemědělských strojů francouzské značky KUHN, umožňuje naší společnosti nabízet takové stroje, kterou jsou pro zákazníka nejen spolehlivé, ale také splňují jeho další požadavky jako je hospodárnost, přesnost nebo snadná obslužnost. Máme nejširší nabídku strojů, kde kvalita odpovídá ceně. Rychlost dodání náhradních dílů do druhého dne nebo technická podpora a servis od našich vyškolených pracovníků. 

Kdo jsme?

Jsme výhradním dovozcem techniky značky KUHN do České republiky.

Naše sídlo se nachází ve Středočeském kraji, na okraji města Hořovice, v katastrálním území obce Tlustice.

Cílem vzniku naší společnosti bylo nejen zvýšit povědomí o zemědělské technice značky KUHN na českém trhu v celém výrobním sortimentu, ale především tento trh konsolidovat, neboť zde byla obchodní síť roztříštěna několika dovozci.

Jaké jsou naše hlavní cíle?

Historie firmy

Zakladatel společnosti Joseph Kuhn, začínal jako obyčejný vesnický kovář. Po čase se začal specializovat na výrobu vah a měřících strojů a brzy na to, v roce 1864, kdy Francie vzkvétala, přemístil Joseph Kuhn sídlo Firmy do Saverne nedaleko nově otevřené železniční tratě Paříž- Štrasburg a začal zde vyrábět zemědělské stroje. Stroje byly určeny pro místní trh v regionu Alsasko, které vlastnilo od roku 1871 Německo. Zpět k Francii bylo připojeno v roce 1918.

Začátkem 20. let se v kovářské dílně firmy v Severne vyrábělo již více než 10 strojů týdně.

Po mnoha letech růstu a vývoje přišla krize s vypuknutím 2. světové války. Po roce 1945 firma ztratila velkou část svých zákazníků a tím i velkou část finančních příjmů. Jedinou možností, jak pokračovat ve výrobě zemědělských strojů, byla spolupráce s nějakým partnerem, jímž se stala Švýcarská společnost BUCHER-GUYER.

V roce 1949 se společnost začala opět naplno věnovat pouze strojům zemědělské techniky a stala se jednou z vedoucích značek výrobců zemědělské techniky ve Francii. Od 70. let prodává značka KUHN své stroje do celé Evropy a také do Austrálie a USA. 
Rok 2002 byl pro firmu KUHN milníkem v myšlence celosvětového podnikání, což si uvědomovali snad všichni členové skupiny KUHN, když firma koupila americkou značku KNIGHT. 

Na konci roku 2008 se společnost rozrostla o výrobní závod Blanchard ve Francii, který se specializoval na stroje pro ochranu rostlin a o výrobní závod v Geldropu v Nizozemsku, který se zabývá výrobou lisů, baliček a bubnových žacích strojů.

I dnes Francouzská společnost KUHN roste a nejen díky tomu jsme rádi, že jsme se mohli spojit s tak významným dodavatelem zemědělské techniky pro český trh.