METRIS 2

Metris je řadou tažených postřikovačů KUHN s nádrží až 4100 l. Jedná se o profi stroj, který se vyznačuje kvalitou zpracování, vysokou stabilitou a dlouhou provozuschopností.

Najít nejbližšího prodejce
METRIS 2

Klíčem k co nejkvalitnější práci postřikovače je aplikace ve správný čas při požadovaném množství. Pokud se potýkáte s nedostatkem času v sezóně, potřebujete spolehlivý stroj, který práci dokončí bezpečně a efektivně. Tažený postřikovač METRIS 2 je díky své konstrukci, umístění nádrže a čtyřstupňovému odpružení velmi kompaktní a stabilní stroj!

Pro splnění všech Vašich potřeb nabízí model METRIS 2 široký výběr stabilních a odolných ramen. K dispozici jsou různé konfigurace, od hliníkového typu ramen až po hybridní variantu z více materiálů. Všechny typy jsou vybavené odpružením EQUILIBRA, které zajišťuje 3D kopíraci pozemku. 

Díky přesnosti aplikace modelu METRIS 2 můžete chránit své plodiny po celou sezónu. Tento tažený postřikovač nabízí jednoduché, ale špičkové provedení s nejnovějšími technologiemi pro přesnou aplikaci, jako je: systém kopírování terénu BOOM ASSIST, technologie pulzní modulace, vypínání trysek, natáčení kol, nápravy atd.

Technická data

POPIS Metris 2
Ramena RHPA TR4 LEH3 RHA3
Ovládací terminál CANBUS nebo ISOBUS
Dávkování dle pojezdové rychlosti Ve standardní výbavě
Tlakoměr Ve standardní výbavě
Objem hlavní nádrže 4100 l  nebo 3200 l
Skutečný objem hlavní nádrže 4380 l nebo 3430 l
Stavoznak S plovákem ve standardu (el. na přání v rámci ovládání Diluset+)
Materiál nádrže Polyester s velmi hladkou stěnou pro snadné vyplachování
Nádrž na čistou vodu 450 l
Rotační čistící tryska v nádrži Ve standardní výbavě
Nádrž na mytí rukou 16 l
Míchaní v hlavní nádrži Ve standardní výbavě nad dně nádrže
Nastavitelný rozchod 1,6 m – 2,25 m (podle velikosti kol)
Opdružení nápravy Strathane silentbloky
Oj Výškově nastavitelná s odpružením na silentblocích
Odstavná noha Ve standardní výbavě
Typ čerpadla Pístomembránové PM 262, PM 500 a odstředivé na přání PC 700)
Průtok čerpadla 262/500/700 l/min
Max. tlak 7 bar (5 bar odstředivé)
Kloubová náhonová hřídel Homokinetický kloub na jedné straně
Ovládání ventilů Manuset (manuální ovládání) DILUSET+ na přání (včetně proplachování z kabiny)
Přípojka pro sání Cam Lock spojka
Přimíchávací nádrž Na paralelogramu, objem 35 l
Sání 5 m hadice s rychlospojkou a sítem ve standardu
4 četná filrace Plnění, sání, filtr před průtokoměrem a 1 filtry pro každou sekci
Typ ramen Hliníková / Kombinovaná
Počet ramen 2 3
Pracovní záběr (m) 18 / 20 / 21 24 / 27 /28 24 / 27 / 28 / 30 27 / 28 / / 30 / 32 / 33 / 36 36 / 38
Počet hydraulických okruhů 1 x jednočinný + volná vratka
Typ odpružení ramen EQUILIBRA (3D)
Náklon ramen Automatický mechanický + nastavitelný hydraulicky
Nezávislý náklon ramen Na přání Standard
Typ cirkulace Standardní = není kontinuální, kontinuální na přání
Nerezové potrubí v ramenech Ve standardní výbavě
Držák trysek Na čtyři trysky (nebo na pět na přání)
Trysky ve standardu Dle přání zákazníka
Pneumatiky Různé varianty
Osvětlení pro přepravu Ve standardní výbavě
Krytování Čelní a boční
Blatníky Na přání
Rychostní čidlo Na kolo postřikovače, GPS

 

METRIS 2 trailed sprayers in action

Benefity

Kompaktní a robustní postřikovač

Photo of KUHN METRIS 2 trailed sprayer on the road

Stabilní a obratný postřikovač

S délkou od závěsu k nápravě 4,40 m a výškou 3,40 m (s rameny 36 m) se tažený postřikovač METRIS 2 vyznačuje extrémně kompaktními rozměry. Krátká délka stroje umožňuje těsné manévry na souvratích, sledování je tak kvalitnější a omezí škody na plodinách. Krátká délka od závěsu k nápravě usnadňuje manipulaci se strojem. Snadnější je také vjezd do polí a couvání v rozích.
Tvar nádrže je speciálně navržen tak, aby integroval ramena do konstrukce a také omezil výšku po složení výložníku. Díky nízké výšce je tažený postřikovač METRIS 2 stabilnější při přepravě. Jezděte po silnicích a vjíždějte do polí za bezpečných podmínek.
Tento kompaktní design umožňuje rychlou a snadnou dopravu a skladování stroje.

Vynikající odpružení

Dobrá stabilita stroje během práce je nezbytná pro udržení ramen co nejblíže cíli. Díky čtyřem úrovním odpružení zůstává METRIS 2 stabilní a perfektně odpružený na silnici i v terénu:

Odpružení oje: Odpružení oje Strathane chrání traktor a jeho řidiče před jakýmikoli pohyby stroje během přepravy a na poli. Rychlé pohyby můžete provádět zcela bezpečně.

Odpružení nápravy: Odpružená náprava chrání stroj na nerovném terénu, na poli i na silnici. Ultra reaktivní materiál Strathane zajišťuje rychlé tlumení nárazů bez odrazového efektu, okamžitě přizpůsobení podložku zátěži, takže nikdy neztratí svou účinnost, a nízký posun, aby byl stroj dokonale stabilní. Tento materiál narozdíl od jiných technologií odpružení má tyto výhody: 

žádná údržba

odolný vůči výkyvům teplot

odolný vůči vlhkostním podmínkám

lepší průběh tlumení vibrací než pružina (viz. foto)

dlouhá životnost

bezpečnost

Zavěšení ramen: Jak při práci, tak v přepravní poloze jsou ramena zavěšena na paralelogramu odpruženém dusíkovými akumulátory. To znamená, že vydrží déle a lépe kopíruje.

Odpružení EQUILIBRA: Závěs s kyvadlovými rameny EQUILIBRA poskytuje ramenům trojrozměrný systém tlumení nárazů. To znamená, že ramena můžou zůstat rovnoběžně s podvozkem, bez ohledu na pracovní podmínky a bez jakéhokoli zásahu řidiče.

Strathane axle suspension on the METRIS 4 trailed sprayer

Dobře umístěná nádrž

Vstřikovaná polyesterová hlavní nádrž postřikovače METRIS 2 byla navržena tak, aby bylo dosaženo co nejnižšího těžiště. Největší část nádrže přiléhá k rámu, což zajišťuje maximální stabilitu stroje. Hluboká jímka umožňuje vypouštění nádrže za optimálních podmínek bez ohledu na sklon pole. Čtyřrozměrný míchací systém, který se nachází v blízkosti jímky, zajišťuje homogenní postřikovou směs bez tvorby pěny během celého procesu stříkání. Stroj je ideálně umístěn tak, aby se zabránilo tvorbě usazenin, a snadno se čistí pomocí tří rotačních trysek. Bez ohledu na to, zda je oplachování nádrže aktivováno z ovládacího panelu nebo z kabiny, je to jednoduché a účinné.

Centrální umístění oplachovací nádrže o objemu 450 litrů na nápravě umožňuje postřikovačům METRIS 2 udržovat dobrou rovnováhu za jakýchkoli podmínek a zároveň snižovat "mrtvé objemy". Těžiště stroje zůstává podél osy bez ohledu na hladinu nádrže.

Kromě optimální polohy vzadu namontované proplachovací nádrže nabízí postřikovač METRIS 2 bezprecedentně snadné ovládání s možností plnění nádrže a sledování hladiny pomocí měřidla na ovládacím panelu.

Rinsing tank positioned at the centre of the machine

 

Odpružení ramen EQUILIBRA

Závěsný rám EQUILIBRA

Zavěšení EQUILIBRA: udržujte ramena rovnoběžně s podvozkem!


Systém odpružení EQUILIBRA umožňuje, aby ramena zůstala při jízdě po nerovném terénu dokonale rovnoběžné se zemí. Odpružení EQUILIBRA poskytuje ramenům přirozenou stabilitu díky kyvným tyčím (pro zatáčení a boční pohyb) a systému tlumení nárazů. Rameno se po zemi a plodinách pohybuje hladce a již neklouže ani nesjíždí!
Odpružení EQUILIBRA je navrženo pro práci v intenzivních podmínkách a standardně obsahuje nezávislý levý a pravý systém proti vybočování, který chrání ramena zejména při zatáčení, zrychlování a brzdění. A konečně, hydraulický systém korekce náklonu a pružiny udržují ramena při zatáčení rovnoběžně s podvozkem.
Zavěšení EQUILIBRA v kostce:

 • Kyvadlové odpružení pro rotační pohyby
 • Spojovací tyče pro radiální pohyby
 • Tlumiče pro tlumení jakéhokoli odskoku
 • Nezávislý levý/pravý systém proti zranění bičem
 • Hydraulická korekce náklonu a pružení
 • Systém uzamčení rámu pro přepravu

 

RHPA ramena

Ramena RHPA mají jednoduchou konstrukci a jsou k dispozici v šířkách od 18 do 24 metrů. Hliníkové ramena jsou spolehlivé řešení s malou hmotností, které jsou přirozeně odolné proti korozi. Ramena RHPA jsou vybavena odpružením EQUILIBRA a nabízí mnoho výhod:

 • Rozvody z nerezové oceli zabudované do konstrukce
 • Mísové filtry na každé sekci
 • 3-rozměrná bezpečnost
 • Kompaktní skládání

Výložník RHPA

 

Výložník LEH3


Ramena LEH3 z více materiálů jsou vybavena ocelovým ramenem a dvěma hliníkovými rameny. Kombinace těchto materiálů je to, co dodává ramenům jejich lehkost při zachování přirozené stability. Společnost KUHN používá osvědčený proces lakování, který zajišťuje vynikající antikorozní vlastnosti ocelových ramen. Toto hybridní rameno, které je k dispozici v šířkách od 27 do 36 metrů, nabízí dobře známé silné stránky této řady:

 • Ochrana trysek po celé šířce ramene
 • 3-rozměrná bezpečnost
 • Mísové filtry na každé sekci
 • Držáky trysek Quadrijet

Výložník LEH3

Rameno TR4


Rameno TR4 má trubkovou konstrukci a profil tvoří nedílnou součást ramen pro větší robustnost a plnou ochranu trysek. Dvouramenné rameno TR4 je k dispozici v šířkách od 24 do 30 m a je vybaveno odpružením EQUILIBRA. Hliníkové ramena jsou spolehlivým a lehkým řešením, které je přirozeně odolné proti korozi. TR4 je vhodným řešením pro farmy s roslinnou produkcí, chovem hospodářských zvířat a nabízí tyto výhody:

 • Robustnější trojúhelníková konstrukce
 • Potrubí z nerezové oceli zabudované do konstrukce
 • 3-rozměrná bezpečnost
 • Ochrana trysek po celé šířce ramene

Výložník TR4

Ramena RHA3


RHA3 jsou k dispozici v šířkách od 27 do 38 metrů a jsou speciálně navržena pro intenzivní používání. Ramena jsou vybavena systémem odpružení EQUILIBRA a jsou navržen tak, aby vydržely. Díky své robustní konstrukci poskytuje hliníkové rameno RHA3 spolehlivé a lehké řešení, které je přirozeně odolné proti korozi. Nabízí také řadu výhod:

 • Ochrana trysek po celé šířce ramene
 • 3-rozměrná bezpečnost
 • Mísové filtry na každé sekci
 • Držáky trysek Quadrijet

Výložník RHA3

Vysoká úroveň přesné aplikace

AUTOSPRAY

Během aplikace je řízení velikosti kapek klíčovou součástí. Dosažení vyšších výkonů znamená rychlejší jízdu, což není vždy v souladu s udržováním dobré kvality postřiku. Povětrnostní podmínky se mohou během práce měnit, proto společnost KUHN zavedla pro zachování vynikající kvality aplikace systém AUTOSPRAY. Nepřetržitá vysokotlaká cirkulace umožňuje přesné a efektivní uzavření každé trysky, což zvyšuje vaši produktivitu a přesnost!
Technologie pulzně šířkové modulace neboli PWM se používá k řízení velikosti kapiček. Doba otevření trysky se mění mikropulzací, aby se udržel konstantní tlak bez ohledu na dávku, která má být aplikována. Udržováním konstantní velikosti kapek bez ohledu na rychlost nabízí systém AUTOSPRAY uživatelům širší rozsah rychlosti. Zvyšuje se produktivita, aniž by to ovlivnilo kvalitu stříkání.
Postřik je s terminálem ISOBUS hračka. Jednoduchým kliknutím aktivujete nebo deaktivujete velikost kapek pro optimální kvalitu postřiku. Kontrolou dávky a velikosti kapek se všechny složky kombinují, aby se dosáhlo přesného stříkání.

CCE, vysokotlaká cirkulace - elektricky


Mají vaše pole různé tvary a velikosti? Systém CCE je tu od toho, aby snižoval překryvy jednotlivých přesahů.
Chcete-li omezit překrývání na souvratích, je důležité pochopit, že čím více sekcí máte na stroji, tím více můžete omezit překrývání. Společnost KUHN proto samozřejmě nabízí systémy s individuálním, GPS řízeným vypínáním trysek pro plnou optimalizaci pokrytí. Trysky jsou tak řízeny s maximální přesností, aby se co nejvíce omezilo překrývání.
CCE zahrnuje dobře známé silné stránky kontinuální vysokotlaké cirkulace:

 • Okamžité naplnění ramen postřikovou jíchou
 • Okamžité otevírání a zavírání systému pro maximální využití kontroly sekcí
 • Menší ztráty postřiku vlivem rozjezdu, rozběhu stříkaní apod.
 • Postřik v ramenou lze ředit pro optimální oplach

CCE, kontinuální oběh - elektrický

TRACKASSIST 

Řízená náprava TRACK ASSIST postřikovače METRIS 2 zajišťuje dokonalé vedení mezi koly postřikovače a koly traktoru na souvrati nebo při průjezdu zatáčkami na poli. Tím se omezí škody na úrodě. Navíc přesně reaguje na přijaté informace o rychlosti.
Pro usnadnění připojení je systém vybaven magnetickým gyroskopickým senzorem, který lze rychle a snadno umístit na zadní část traktoru.

TRACK ASSIST sledování stopy

MULTISPRAY DUO

S přesným systémem MULTISPRAY DUO od společnosti KUHN můžete automaticky měnit trysku podle rychlosti pojezdu a zajistit tak optimální kvalitu postřiku.
Systém MULTISPRAY DUO v závislosti na požadované dávce a rychlosti průběžně vypočítává, která tryska nebo kombinace dvou trysek je nejvhodnější pro dané podmínky. Pro optimální přesnost lze trysky aktivovat jednotlivě nebo ve dvojicích, což poskytuje až 3 kombinace trysek. Tím je zajištěn kvalitní aplikace a kontrolovaná velikost kapénkového spektra.
Systém MULTISPRAY DUO zahrnuje dobře známé silné stránky nepřetržité vysokotlaké cirkulace a je standardně vybaven funkcí vypínání sekcí po trysce.

MULTISPRAY DUO

BOOM ASSIST

BOOM ASSIST udržuje rameno ve správné poloze bez ohledu na typ terénu a automaticky upravuje výšku, sklon (SLANT PRO) a nezávislou variabilní geometrii (TOTAL PRO) nebo obojí (EXTREME). Udržování ramene v ideální výšce optimalizuje distribuci postřiku a zejména snižuje ztráty způsobené úletem větru a odpařováním.
Systém BOOM ASSIST pomocí ultrazvukových senzorů udržuje rameno ve správné výšce nad cílem bez ohledu na podmínky: ve dne i v noci, za suchého počasí nebo mlhy, na husté vegetaci nebo na holém povrchu. Patentovaný režim HYBRID umožňuje systému neustále analyzovat výšku porostu a přizpůsobovat pohyby ramene.

KUHN BOOM ASSIST SLANT PRO, TOTAL PRO, EXTREME

Dokumenty ke stažení

Postřikovače - METRIS 2
Postřikovače - METRIS 2
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje METRIS 2, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.