Nabídka strojů Zpracování půdy Pluhy
Nesené oboustranné pluhy

MASTER 113

Jednoduchý, lehký a masivní pluh
Masivní konstrukce, vysoká spolehlivost a snadné nastavení to jsou vlastnosti pluhů řady MASTER 113. Tyto pluhy jsou správnou volbou pro ty, kteří hledají lehký, ale přitom masivní pluh.

Najít nejbližšího prodejce
MASTER 113

        

 

Lehké, ale masivní pluhy řady MASTER 113 jsou k dispozici s 2 až 5 orebními tělesy a jsou určeny pro traktory o výkonu od 90 do 150 hp. Tyto pluhy jsou vhodné do podmínek s lehkými až středně těžkými půdami.  Výhodou těchto pluhů je vysoká spolehlivost, snadné nastavení pluhu a optimální kvalita práce. Díky velkému množství volitelného příslušenství se tyto pluhy dokonale přizpůsobí vašim podmínkám.

Nízké požadavky na tažnou sílu

Pluhy MASTER 113 lze díky nižší hmotnosti agregovat i s traktory střední velikosti. Díky tomu tak tyto pluhy provádí přesnou a čistou orbu s traktory o výkonu již od 90 hp. Nízká hmotnost těchto pluhů zaručuje, že traktor střední velikosti plně využije svůj výkon k vysoké pracovní výkonosti a zároveň nebude docházet k zbytečnému zhutňování půdy. Pluhy MASTER 113 jsou tak vhodné do lehkých až středně těžkých půd v závislosti na podmínkách použití. Pluhy mají také k dispozici nastavení pracovního záběru v rozsahu 30 až 50 cm.

 

Snadné a intuitivní ovládání

Nastavení pluhů MASTER 113 se provádí velmi snadno pomocí jednoduchého postupu. Nastaví se přední šířka prvního tělesa a vyrovná se pluh pomocí dvou táhel a tří čepů. Pracovní záběr lze rychle upravit jednoduchým natočením orebních těles na nosníku a přesunutím šroubů do jiného otvoru. Těleso je upevněno k nosníku třemi čepy, což zvyšuje pevnost a spolehlivost konstrukce. Šrouby jsou umístěny v okrajové části rámu, díky čemuž není nutné žádné další vyztužení rámu.  

Pro jízdu po silnici lze pluhy MASTER 113 vybavit transportním kolem, které má svůj vlastní systém zavěšení, který slouží k ochraně pluhu a traktoru proti rázům během přepravy. Kolo se sklápí do přepravní polohy jediným pohybem a to zatáhnutím pojistného čepu.

Nastavení pluhu

 

Velká průchodnost

Díky své konstrukci disponují pluhy řady MASTER 113 vysokou průchodností, což jim umožňuje pracovat s velkým množstvím posklizňových zbytků. Dále mají pluhy MASTER 113 na výběr ze dvou možností jištění orebních těles a to buď trhacím šroubem (T), nebo hydraulicky (NSH). U jištění pomocí trhacího šroubu je světlá výška rámu 75 nebo 80 cm a rozestup mezi tělesy 90 nebo 102 cm od špičky ke špičce. Pokud tedy hledáte manévrovatelnost je vhodný rozestup těles 90 cm. Pokud oráte pole s vysokým podílem organické hmoty, doporučuje se rozestup mezi orebními tělesy 102 cm. U hydraulického jištění (NHS) pluhů MASTER 113 je světlá výška rámu 70 cm a rozestup mezi tělesy 90 cm.

Jištění trhacím šroubem ve směru jízdy

 

Systémy jištění

Jištění pomocí trhacího šroubu (T)

Jakmile síla působící na špičku pluhu překročí 3000 kg, dojde k utržení trhacího šroubu Ø 16 mm. Šroub je veden ve směru shodném se směrem působení síly, čímž se tento systém liší od běžných systémů na trhu, kdy je osa trhacího šroubu kolmá ke směru působení síly. V důsledku těchto „osových“ sil se opěra šroubu při používání nikdy nezdeformuje ani se neohne. Není tak možné, aby se šroub po utržení zachytil uvnitř. Jakmile působící síla překročí 3000 kg, šroub se utrhne a jednoduše odpadne stranou, což umožňuje jeho rychlou a snadnou výměnu. I po výměně několika utržených šroubů zůstávají tělesa pluhu ve stejné hloubce a v požadované pracovní poloze.

Hydraulické jištění (NHS)

Hydraulické jištění společnosti KUHN umožňuje okamžité přizpůsobení se měnícím pracovním podmínkám. Je konstruováno do těžkých podmínek, jako jsou například kamenité půdy. Non-stop hydraulický systém jištění umožňuje provádění plynulé orby, i když orební tělesa pluhu narážejí na překážky. Při kontaktu s překážkou se orební těleso automaticky sklopí, a když překážku mine, ihned se vrátí do původní polohy. Systém VARIBAR: Systém dodávaný jako nadstandardní výbava umožňující okamžitou změnu nastavení non-stop jištění orebních těles. Systém MAXIBAR: Nastavení MAXIBAR umožňuje zvýšení tlaku až na 2500 kg. Tato možnost je zvláště užitečná při orbě na těžkých, zhutněných půdách. Orební těleso se může vyhloubit o 60 cm směrem nahoru a vyhnout se o 20 cm do strany.

https://stkuhngrouppicturlibprod.blob.core.windows.net/pictures/1306%5C2077%5CLOW%5CMASTER-113_Ploughing_Hydro-Safe-system.jpg

Hydraulické jištění

 

Know-how společnosti KUHN

Společnost KUHN se zabývá vývojem a výrobou pluhů již více než 100 let. Veškeré know-how společnosti KUHN v oblasti orby se dostalo i do řady MASTER 113. U těchto pluhů se tak jedná o investici, která se Vám rychle vyplatí. Řada nesených pluhů Master 113 kromě své výkonné koncepce také vyniká svými opotřebitelnými díly vysoké kvality:

Originální náhradní díly společnosti KUHN přinášejí vyšší kvalitu práce a umožní Vám dosáhnout výrazné úspory nákladů při orbě.

Odhrnovací těleso s technologií TRIPLEX

 

Technická data

Typ

MM 113

3 E

MM 113

4(3E+1)

MM 113

4E

MM 113

5(4E+1)

Počet orebních těles (ks)

3

3 + 1

4

4 + 1

Pracovní záběr (cm/palce)

35 – 40 a 45 (14“-16“ a 18“)

Světlá výška pod rámem (cm)

75 ve verzi T / 70 ve verzi NSH

Rozestup od špičky ke špičce (cm)

90 nebo 102 verze T / 90 verze NSH

Rozporka

Ø 50 kat. 2

Otočná hlava (mm)

Ø 85

Ø 105

Rám (mm)

120 x 120

Hydraulika

Otáčení: 1x dvojčinný (1x jednočinný s vratkou)

Nastavení prvního tělesa

Mechanicky (volitelně hydraulicky)

Prodloužení desek

Standardně

Jištění

Šroubem (T) / hydraulicky (NSH)

Hmotnost cca (kg) pro verzi se šroubem

835

1 050

1 180

1 385

Hmotnost cca (kg) pro NSH verzi

975

1 215

1 360

1 600

Maximální výkon traktoru (kW/hp)

66 / 90

88 / 120

110 / 150

 

Benefity

Jednoduchý a robustní design

Díky nízkým nárokům na trakci jsou pluhy MASTER 113 vhodné pro standardní traktory na trhu.

Omezený požadavek na trakci

MASTER 113 těží ze snížené hmotnosti, což umožňuje jeho použití s malými traktory. Tímto způsobem můžete dosáhnout přesné a čisté orby s traktorem o výkonu 90 koní vybaveným čtyřtělesným pluhem MASTER 113. Díky své omezené hmotnosti může MASTER 113 využít plný výkon traktoru pro vysoké pracovní tempo a zároveň omezit zhutnění půdy. Zvýšíte ziskovost své farmy díky lepší optimalizaci nákladů na mechanizaci. MASTER 113 je vhodný zejména pro lehké až střední půdy a umožňuje práci s různými šířkami sečení: 14, 16 a 18 palců v závislosti na vašich pracovních podmínkách (reliéf, velikost pole, profil pluhu, dostupný výkon atd.).

Omezený požadavek na trakci

MASTER 113 těží ze snížené hmotnosti, což umožňuje jeho použití s malými traktory. Tímto způsobem můžete dosáhnout přesné a čisté orby s traktorem o výkonu 90 koní vybaveným čtyřtělesným pluhem MASTER 113. Díky své omezené hmotnosti může MASTER 113 využít plný výkon traktoru pro vysoké pracovní tempo a zároveň omezit zhutnění půdy. Zvýšíte ziskovost své farmy díky lepší optimalizaci nákladů na mechanizaci. MASTER 113 je vhodný zejména pro lehké až střední půdy a umožňuje práci s různými šířkami sečení: 14, 16 a 18 palců v závislosti na vašich pracovních podmínkách (reliéf, velikost pole, profil pluhu, dostupný výkon atd.).

Díky jednoduchému použití můžete s MASTER 113 pracovat s naprostým klidem.

Jednoduché nastavení a kvalita použití

Velké světlé výšky MASTER 113 nabízejí výjimečnou zakopávací kapacitu.

Velké vůle

Díky výrazným světlým vzdálenostem pod nosníkem a mezi tělesy je MASTER 113 schopen zahrabat velké množství zbytků při zachování výjimečné kvality orby. Pluh MASTER 113 v bezpečnostním zařízení Safe-T nabízí spodní nosník 75 nebo 80 cm (volitelně) a světlou výšku mezi tělesy 90 nebo 102 cm. Pokud hledáte manévrovatelnost a lehkost, měli byste se rozhodnout pro 90 cm prostor mezi karoserií. Na druhou stranu, pokud oráte převážně ve velkém množství zbytků, doporučujeme světlost 102 cm pro lepší schopnost proudění půdy.
Pokud jde o MASTER 113 s bezpečnostním zařízením NSH (Non-stop Hydro-Safe), má světlou výšku pod paprskem 70 cm a vzdálenost mezi karoserií 90 cm, čímž omezuje hmotnost vzadu.

 

Jednoduché a přesné nastavení

Všechna nastavení MASTER 113 jsou jednoduchá a snadno přístupná, aby byl zajištěn nejlepší uživatelský komfort.
V jednom úkonu a bez pomoci jakéhokoli nástroje zkombinujete nastavení odsazení a zarovnání. Pracovní záběr prvního tělesa je řízen pohybem paralelního závěsu a zároveň se sám nastavuje sklon pro dokonalé vyrovnání pluhu.
Vertikální nastavení je dosaženo bez použití nářadí se spodním dorazem, aby se minimalizovalo namáhání otočného hřídele a ložisek.
Nastavení vnitřní pneumatiky lze upravit jednoduchým nastavením spojovacích tyčí. MASTER 113 může pracovat s traktory s vnitřním rozměrem pneumatik až 1,55 m.
Odpěňovače jsou nezávislé vpravo a vlevo. Jejich objímková sestava zajišťuje, že skimmer udržuje svou polohu bez rizika sklouznutí nebo rotace kolem tyče. Nastavení je jednoduché a přesné ve dvou rozměrech: na výšku a v poloze dopředu nebo dozadu.

Zjednodušené nastavení výšky skimmerů

Bezpečnostní zařízení Safe-T nebo NSH

  • Bezpečnostní zařízení Safe-T:
    Bezpečnostní zařízení Safe-T plně chrání pluh při zachování vysoké úrovně uvolnění. Skutečná výhoda v těžkých půdách! Zvláštností bezpečnostního zařízení KUHN Safe-T je, že šroub je zlomen tahem, nikoli střihem, což zaručuje opakovatelné a dlouhodobé uvolnění bez rizika poškození podpěr. Tento systém také zajišťuje rychlou a snadnou výměnu bezpečnostního šroubu.
  • Bezpečnostní zařízení NSH:
    Bezpečnostní zařízení Hydro-Safe zajišťuje dokonalé přizpůsobení pracovním podmínkám. Obecná konstrukce bezpečnostního zařízení Hydro-Safe poskytuje zvyšující se nebo klesající uvolňovací křivku, když narazíte na překážku, pro nepřekonatelný návrat do půdy. Údržba a opotřebení jsou omezené, protože síly působí na jednu linii, a to na tratě, což zajišťuje úplnou ochranu vašeho pluhu.

Průřez bezpečnostního zařízení Hydro-Safe

Vybavení

HLOUBKOVÁ KOLA

Různé typy kol

Různé typy kol

V sortimentu společnosti KUHN jsou tři typy kol:

1. Hloubkové kolo - k dispozici v zadní a boční poloze, má velký průměr. Nastavení bez použití nářadí a možnost hydraulického nastavení pro zvýšení komfortu používání. Toto nastavovací kolo je namontováno na tlumičích rázů, aby se omezily otřesy a rány při otáčení pluhu.

2. Kombinované kolo - k dispozici v boční a zadní poloze v závislosti na modelu. Dvě funkce přístupné s jedním kolem s nižší než průměrnou hmotností. Použitelné v mechanickém a hydraulickém provedení s ukazatelem směru viditelným z kabiny traktoru.

3.Transportní kolo - ideální pro přepravu a vybavené základním odpružením pro zlepšení stability pluhu během přepravy.

 

OREBNÍ TĚLESO

Orební tělesa KUHN plná úspor

Orební tělesa KUHN plná úspor

Téměř 150 let zkušeností společnosti KUHN v oblasti orby  umožňilo vyvinout řadu nástaveb přizpůsobených potřebám všech zemědělců. Orební tělesa KUHN jsou vyrobena z vysoce kvalitních, robustních materiálů a jsou navržena tak, aby optimálně pronikla do všech půdních podmínek a měla maximální životnost. Nerovnoměrná vrstva triplnexních odhrnovacích desek, vysoký a široký dřík a řada opotřebitelných dílů ze slinutého karbidu jsou některé z výhod řady orebních těles KUHN. S přibižně třiceti různými těly máte dostatek možností, jak zajistit, aby zbytky na všech pozemcích byly řádně zaklopeny...

Dokumenty ke stažení

leták MASTER 113
leták MASTER 113
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje MASTER 113, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat. Tel.: 607209314 Ing. Jan Augustin