Nabídka strojů Zpracování půdy Pluhy
Polonesené oboustranné pluhy

CHALLENGER

Polonesený pluh CHALLENGER je řešením pro vysoce výkonné traktory a extrémní pracovní podmínky. Nabízí obzvláště vysoké průtoky materiálu s posklizňovými zbytky díky své velké pracovní šířce.

Najít nejbližšího prodejce
CHALLENGER

Video

Pluh, který vzdoruje všem podmínkám

Úhel natočení na souvrati 110° poskytuje výjimečnou ovladatelnost a úsporu času při otáčeních na konci pole.
Robustnost je také hlavní výhodou řady CHALLENGER, protože má rámovou část o průřezu 220 mm.
Pokud jde o kvalitu práce, natáčení rámu zajišťuje dokonalé sledování zvlnění země. Pro kvalitní orbu.
Pluhy Challenger jsou k dispozici v typech jištění T nebo NSH a od 7 do 12 těles, pro výkony traktoru od 200 do 500 koní.

 

Osvědčený design

Polonesené pluhy CHALLENGER jsou vyráběny s jednodílným předním závěsem. Tento unikátní kus nabízí mnohem vyšší robustnost než jiné pluhy na trhu, protože eliminuje riziko deformace nebo uvolnění konstrukce. Kromě toho jednodílná otočná hlava z lité oceli dodává pluhu pevnost s jedním trakčním vedením. Trakční body jsou umístěny velmi nízko, aby byl zajištěn maximální přenos zatížení a zajištěna lepší přilnavost v obtížných podmínkách.
Rámový nosník o průřezu 220 mm umožňuje použití traktorů s velmi vysokým výkonem s jistotou robustnosti po celou dobu práce.

Snadné použití

Řada CHALLENGER může být volitelně vybavena hydraulickým offsetem velké amplitudy nastavitelným z kabiny traktroru, který lze přizpůsobit všem podmínkám. Tato možnost umožňuje velmi snadné přizpůsobení se reliéfům pozemku a dostupné síle. Široká škála offsetů nabízí více možností v obtížnějších podmínkách. Je také možné pracovat ve verzi ON LAND.
Natáčení rámu (hydraulicky volitelné) zajišťuje dokonalé sledování zvlnění země s automatickým blokováním. Dále funkce dovoluje na výjezdu z brázdy udělat to, že zatímco přední těla stoupají, zadní těla zůstávají v zemi ve zvolené pracovní hloubce. Rám zakřivený ve tvaru písmene  "Z" je pro lepší pohodlí a optimální kvalitu orby.
Odpružení při přepravě chrání pluh a zadní ramena traktoru díky oleopneumatickému tlumiči nárazů, který poskytuje odpružení celku.
Nastavení na CHALLENGER se provádí bez nástrojů, které vám ušetří čas.

Adaptace na různé typy půdy

KUHN nabízí 2 bezpečnostní prvky pro své polonsené pluhy CHALLENGER:

 • NSH jištění - hydraulická nepřetržitá bezpečnost: tlak na tělo se mění v závislosti na hloubce, rychlosti, pracovním záběru, stavu a povaze půdy. Nastavení spouštěcího tlaku bez mechanického zásahu umožňuje vyhnout se vzestupu kamenů a jejich vytahování na povrch. Zvyšující se nebo klesající spouštěcí křivka hydraulické non-stop bezpečnosti zajišťuje okamžitý návrat na zem. Díky zabezpečení NSH jsou díly plně chráněny a není nutná žádná údržba.
 • Jištění Safe-T: k jasnému prasknutí trakčního šroubu dochází při tahovém úsilí 4700 kg. Tím se zabrání příliš častým požadavkům na zabezpečení. Ani po mnoha spouštěčích není viditelná žádná deformace konstrukce. Zlomení bezpečnostního šroubu, který není napříč pluhu ale podélně s konstrukcí pluhu, zůstává přímé a ostré a výměna šroubu zůstává jednoduchá a rychlá. Navíc nedochází k ovalitě děr po střižení šroubu = dělší životnost konstrukce pluhu i při častých výměnách střížných šroubů.

 

Nepopiratelná kvalita práce

 

Vícenásobná šířka

Několika možnostní pracovní šířka 14", 16" a 18" umožňuje přizpůsobit se výkonu traktoru, pozemku a reliéfu, jakož i požadovanému profilu orby. Změna je velmi snadná přesazením šroubu. Seřizovací šrouby jsou rozmístěny tak, aby se zab, ránilo jakémukoli riziku deformace nosníku a zaručila se spolehlivá robustnost.
Možnost změny šířky umožňuje rychle se přizpůsobit pracovním podmínkám, aby se maximalizovaly možnosti toku materiálu na strništi, ...
Kromě toho - vyšší počet pracovních těles (7 až 12 těl) zvyšuje produktivitu vašeho pluhu CHALLENGER.

ON LAND orbaPolonešené pluhy CHALLENGER mohou orat "mimo linku," kdy traktor nejezdí koly v brázdě. Ale na rovném strništi. Tato ON LAND verze nabízí mnoho výhod:

 

 • Lepší zvedání pro omezení zhutnění půdy
 • Menší opotřebení pneumatik v kamenitém terénu
 • Zabraňuje vytvoření orební podešve ve spodní části linky
 • Použití velmi širokých, dvojitých nebo pásových pneumatik

CHALLENGER ve verzi "on land" lze použít i ve verzi "brázda", když se podmínky přilnavosti stanou příliš obtížnými.
Přední ovládací kolečko na pluhu je v on land verzi nezbytné.

 

 

Benefity

Pluh pro náročné podmínky

Jednodílný vřeteník CHALLENGER nabízí výjimečnou pevnost.

Osvědčený design

Polonesené pluhy CHALLENGER jsou vyráběny s jednodílným vřeteníkem. Tento unikátní díl nabízí mnohem vyšší robustnost než ostatní pluhy na trhu, protože eliminuje riziko deformace nebo uvolnění konstrukce. Jednodílný ocelový čep navíc dodává pluhu pevnost s jednou podrážkou tažné linie. Trakční body jsou umístěny velmi nízko, aby byl zaručen maximální přenos zatížení a zajištěna lepší trakce v obtížných podmínkách.
Nosník profilu 220 mm umožňuje použití velmi výkonných traktorů a zajišťuje robustnost po celou dobu práce.

Jednoduchost použití

Řada CHALLENGER může být volitelně vybavena nastavitelným hydraulickým přesazením, které lze nastavit ze sedadla řidiče a které je vhodné pro všechny rozteče pneumatik. Tato možnost umožňuje snadné přizpůsobení se konturám pole a dostupnému výkonu. Široký rozsah přesazení nabízí možnost zatažení prvního těla v obtížnějších podmínkách. Je možné pracovat i na souši.
Kloub rámu (volitelná hydraulika) zajišťuje dokonalé kopírování terénu s automatickým zajištěním při výjezdu z brázdy. Při výjezdu z linky zůstávají při zvednutí předních těles zadní tělesa v půdě ve zvolené pracovní hloubce. Klikaté uličky na souvratích jsou sníženy pro lepší komfort a optimální kvalitu orby.
Transportní odpružení chrání pluh a traktor pomocí hydropneumatického tlumiče zajišťujícího odpružení celku.
Nastavení na CHALLENGER se provádí bez použití nářadí, což vám ušetří čas.

Pohled na polonesený pluh v transportu

Adaptace na různé typy půd

Společnost KUHN nabízí pro své polonesené pluhy CHALLENGER dvě bezpečnostní zařízení:
 •    NSH Non-Stop hydraulické bezpečnostní zařízení: Tlak na tělo se mění v závislosti na hloubce, rychlosti, pracovní šířce, stavu a povaze půdy. Nastavení uvolňovacího tlaku bez mechanického zásahu zabraňuje opětovnému vynoření kamenů a zabraňuje skákání těl. Zvyšující se nebo klesající uvolňovací tlaky bezpečnostního zařízení Non-Stop Hydraulic zajišťují okamžitý návrat do půdy. S bezpečnostním zařízením NSH jsou díly plně chráněny a není nutná žádná údržba.
 •    Bezpečnostní zařízení Safe-T: k jasnému zlomení tažným šroubem dojde po síle na špičce 4700 kg. Tím se zabrání častým aktivacím bezpečnostního zařízení. Ani po mnoha uvolněních není viditelná žádná deformace konstrukce. Zlomení bezpečnostního šroubu zůstává čisté a jasné a výměna závory je jednoduchá a rychlá.
 • Pohled na pluh CHALLENGER s bezpečnostním zařízením NSH

Dokonalá orba

Více šířek 14, 16 a 18 palců u CHALLENGERu

Více šířek záběru

Vícenásobný pracovní záběr 14", 16" a 18" umožňuje přizpůsobit se výkonu traktoru, terénu a terénním podmínkám a požadovanému profilu orby. Změna z jedné šířky na druhou se velmi snadno provádí otáčením nosníkových podpěr na rámu. Vodicí šrouby mají rozpěrky s plnou hloubkou, aby se zabránilo jakémukoli riziku deformace nosníku a aby byla zajištěna spolehlivá robustnost.
Více šířek umožňuje rychlé přizpůsobení pracovním podmínkám a maximalizaci pracovního tempa.
Počet radlic (7 až 12 těles) navíc zvyšuje produktivitu vašeho pluhu CHALLENGER.

Orba ON LAND 

Polonesené pluhy CHALLENGER lze používat na ON LAND orbu. Tato verze nabízí mnoho výhod:
 •    Lepší únosnost půdy pro omezení zhutňování půdy
 •    Menší opotřebení pneumatik na kamenitém terénu
 •    Zabraňte tvorbě pluhu na dně brázdy
 •    Používejte velmi velké pneumatiky, dvojitá kola nebo pásy

CHALLENGER v ON LAND verzi lze použít také v brázdě, když se podmínky stanou příliš obtížnými.
Přední hloubkové kolo je nezbytné při orbě typu ON LAND.

Polonesený pluh CHALLENGER v pozemní verzi

Výhodná investice pro Vaši farmu

Otočení CHALLENGERU na souvrati

Vysoké pracovní tempo

Řada polonesených pluhů CHALLENGER je k dispozici od 7 do 12 těles. Jeho velký počet těl umožňuje dosáhnout velmi vysokých pracovních rychlostí. Ve skutečnosti vám pluhy CHALLENGER umožňují ušetřit čas při nedostatku klimatických oken orbou s velkým počtem korpusů a pracovních záběrů v kombinaci s velmi dobrou manévrovatelností na souvrati.
Širokoúhlý vřeteník se otáčí o 110° pro provádění krátkých manévrů. Tato výjimečná manévrovatelnost umožňuje provést obrat do protisměru v oblasti menší než 15 metrů.

Kompletní nabídka originálních opotřebitelných dílů KUHN

Polonesené pluhy CHALLENGER se vyznačují širokým výběrem opotřebitelných dílů, které zaručují dokonalou orbu za všech podmínek. Korpusy jsou vyrobeny se širokým a vysokým dříkem, který účinně chrání odhrnovací desku a radlici. Díly podléhající opotřebení od společnosti KUKA jsou kované a zpracované tak, aby se zvýšila jejich odolnost. Zvládnutí procesů kování a tepelného zpracování nabízí velmi dobrou odolnost proti opotřebení za všech podmínek.
Na tělesech N, HC, L, C, V, VL a Rhombus je k dispozici řada radlic a karbidových radlic. Technologie TRIPLEX s nerovnoměrnými vrstvami zvyšuje životnost vašich odhrnovacích desek o 40 %. Váš pluh CHALLENGER vybavený lištami Triplex vám zajistí jedny z nejatraktivnějších nákladů na opotřebení na hektar na trhu.

Pohled na kovaný a ošetřený olympijský bod

Vybavení

OREBNÍ TĚLESO

Orební tělesa KUHN plná úspor

Orební tělesa KUHN plná úspor

Téměř 150 let zkušeností společnosti KUHN v oblasti orby  umožňilo vyvinout řadu nástaveb přizpůsobených potřebám všech zemědělců. Orební tělesa KUHN jsou vyrobena z vysoce kvalitních, robustních materiálů a jsou navržena tak, aby optimálně pronikla do všech půdních podmínek a měla maximální životnost. Nerovnoměrná vrstva triplnexních odhrnovacích desek, vysoký a široký dřík a řada opotřebitelných dílů ze slinutého karbidu jsou některé z výhod řady orebních těles KUHN. S přibižně třiceti různými těly máte dostatek možností, jak zajistit, aby zbytky na všech pozemcích byly řádně zaklopeny...

HLOUBKOVÁ KOLA

Různé systémy kol

Různé systémy kol

V sortimentu společnosti KUHN jsou tři typy kol:

1. Hloubkové kolo - k dispozici v zadní a boční poloze, má velký průměr. Nastavení bez použití nářadí a možnost hydraulického nastavení pro zvýšení komfortu používání. Toto nastavovací kolo je namontováno na tlumičích rázů, aby se omezily otřesy a rány při otáčení pluhu.

2. Kombinované kolo - k dispozici v boční a zadní poloze v závislosti na modelu. Dvě funkce přístupné s jedním kolem s nižší než průměrnou hmotností. Použitelné v mechanickém a hydraulickém provedení s ukazatelem směru viditelným z kabiny traktoru.

3.Transportní kolo - ideální pro přepravu a vybavené základním odpružením pro zlepšení stability pluhu během přepravy

MAXIBAR, VARIBAR

Dva systémy vývoje bezpečnostního zařízení NSH

Dva systémy vývoje bezpečnostního zařízení NSH

VARIBAR: ideální pro heterogenní půdní podmínky, umožňuje přímé nastavení bezpečnostního zařízení NSH během orby. Tento systém umožňuje rychlý zásah bez použití nářadí, jakmile je potřeba a než může dojít k poškození konstrukce stroje

MAXIBAR: nejlepší kombinace v tvrdé půdě; kompabilní s VARIBARem, umožňuje zvýšení tlaku na půdu až na 2500 kg. Poskytuje maximální stabilitu pluhu tím, že eliminuje rizika odskoku na těžké půdě a zajišťuje rychlé vyklopení slupice v případě najetí na překážku.

OVLÁDACÍ JEDNOTKA KTH

Hydraulický volič KTH 12 a 105

Hydraulický volič KTH 12 a 105

 Společnost KUHN vám nabízí volič KTH pro žízení hydraulických funkcí pomocí jediného dvojčinného hydraulického rozdělovače funkcí. Tento volič nabízí větší pohodlí a snadnější správu.

U nesených pluhů můžete pomocí voliče KTH ovládat až pět funkcí:

- variabilní nastavení záběru

- variabilní záběr 1. radlice

- otáčení pluhu

- hydraulické nastavení hloubkového opěrného kola

- VARIBAR

Dokumenty ke stažení

leták pluh KUHN CHALLENGER
leták pluh KUHN CHALLENGER
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje CHALLENGER, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat. Tel.: 607209314 Ing. Jan Augustin