O nás
Novinky

Novinky v pícninářské technice

10. Května 2024
Novinky v pícninářské technice

Stroje, které již několik desetiletí dokazují svou kvalitu, procházejí stále inovacemi, aby držely krok s dobou a splňovaly požadavky svých uživatelů.
"Novinky pro sklizeň pícnin od společnosti KUHN pro sezónu 2024" je název článku věnovaného pícninářské technice v týdeníku Zemědělec č. 12.

Společnost Kuhn má ve svém výrobním portfoliu širokou paletu strojů, kterou každoročně rozšiřuje o nové modely s inovativním řešením zaměřené na úsporu energie a snížením nákladů. Nechybí mezi nimi ani technika pro sklizeň pícnin. Nové stroje zapadají do koncepce ucelených sklizňových linek podle potřeb našich zákazníků v rozličných podmínkách naší republiky. Představujeme Vám několik zajímavých strojů, které Vás zajisté osloví.

Žací stroje

Novinkou v žacích strojích je zadní nesený žací stroj FC 3515 R o záběru 3,5 m s válcovým kondicionérem Squareflex (válce pracují s přítlakem 500 kg na 1 m délky kondicionéru)

 a žací lištou OPTIDISC ELITE s bezúdržbovou žací lištou a noži upevněnými systémem FAST FIT, s hydropneumatickým odlehčením LIFT-CONTROL, včetně nárazová hydraulické pojistky. Nově je u Kuhn transportní horizontální poloha stroje pro přepravu. Díky vysokému přítlaku na válcích kondicionéru je stroj vhodný pro sečení vojtěšky, ale i travních porostů.

Nové obraceče o velkém pracovním záběru.

V rozšířeném sortimentu obracečů nabízíme nově nesený obraceč s pracovním záběrem 13 m model GF 13003. K dispozici je i tažená verze, stroj je vybaven 12 rotory s uzavřenými převodovkami a krajní rotory jsou vybaveny systémem HLC pro jejich bezproblémové přizvedávání na krajích pozemků. Hodí se k agregaci se středně výkonnými traktory a vyznačuje se dobrým kopírováním povrchu v celém svém pracovním záběru a rovnoměrným obracením a rozprostřením materiálu.

GF 13003 má k dispozici nové rotory Optitedd. Prsty a ramena jsou konstruovány tak, aby stroj dokázal pracovat i v těch nejextrémnějších podmínkách, jako jsou pozemky s kamenitou půdou nebo s těžkou pící. Podle společnosti Kuhn je životnost nových prstů Heavy-Duty dokonce dvakrát delší než u předchozích modelů. Vyšší spolehlivost prstů snižuje prostoje a zvyšuje pracovní výkonnost stroje. Výhodou nové konstrukce je i snížení vibrací díky zesílení nápravnic kopírovacích koleček pod rotory.

Nový dvourotorový shrnovač s provzdušněním středového řádku.

V nabídce shrnovačů je novinkou dvourotorový shrnovač GA 8131 CL s patentovaným provzdušňovačem řádku. Stroj je v přední části závěsu doplněn sběračem o záběru 1,8 m, který středový řádek nadzvedne a přehodí za sebe kde dojde následně k shrnutí do řádku. Toto řešení zajistí lepší provzdušnění hmoty a její proschnutí. Následně je tento řádek vzdušnější pro následný sběr hmoty. Tím umožňuje vyšší pracovní rychlost pro následné operace. GA 8131 pracuje s pracovním záběrem 8,1 m a vychází z ucelené řady dvourotorových shrnovačů s převodovkami MASTER DRIVE 3.

Shrnovač je vhodný ke shrnování všech plodin v různých podmínkách.

Čtyřrotorové shrnovače píce v inovativním provedení.

Inovovaná řada čtyř rotorových shrnovačů, pod označení GA 13231 a 15231 s pracovním záběrem od 12,8 až 14,8 m navázala na předešlou řadu v uvedených záběrech. Nově jsou vybaveny ISOBUS Terminály CCI 800 a CCI 1200, které zjednodušují práci a ve spojení s navigací zvyšují výkonnost těchto strojů.

Novinkou je i rozšířené terminálové rozhraní ISOBUS pro ovládání stroje, které bylo přepracováno a je uživatelsky přívětivější. Dokáže generovat grafické ikony související s různými funkcemi pro použití s joystickem ISOBUS CCI A3. Standardně je k dispozici individuální nastavení pracovní šířky a také odpružení předních rotorů, které se nově provádí prostřednictvím hydraulických válců umožňujících přesnější nastavení. Kromě toho je možné automatické nastavení tlaku na půdu v závislosti na pracovní šířce. Uživatel může stroj snadno přizpůsobit pracovním podmínkám.

Chcete vědět více? Kontaktujte produktového manažera: Zdeněk Kříž, tel.: +420 602 158 144