O nás
Novinky

Vyzkoušejte si XXL stroje pro zpracování půdy

Vyzkoušejte si XXL stroje pro zpracování půdy

Společnost KUHN vyvinula řadu nových široko-záběrových strojů navržených speciálně pro Vaše potřeby, pro zvyšování efektivity práce! V dnešní době je důležité mít spolehlivé a účinné stroje, neboť ubývá pracovních sil v zemědělství a změny počasí ubírají časový prostor na jednotlivé činnosti.

KUHN přichází s řadou strojů XXL, které mají velký pracovní záběr a tím navazují na zkušenosti z již prověřených menších strojů pro zpracování půdy. Využijte i Vy možnost vyzkoušení spolehlivých a účinných strojů XXL na Vašem poli. Nabízíme tyto stroje: 

Prolander 7500 (7,5 metrů záběr) nebo Prolander 14000 (14 metrů záběr)

Univerzální radličkový kypřič, který je vhodný jak pro přípravu seťového lůžka, nebo může být použit i pro podmítku strniště. Pro předseťovou přípravu může být stroj vybaven přední smykovou lištou, plynule hydraulicky nastavitelnou. Stroj je vybaven řadami vibrujících radliček, které mají skvělé drobící schopnosti a zadním dvojitým U válcem pro drobení hrud a následnou konsolidaci půdy. Celý stroj je plynule nastavitelný hydraulicky z kabiny traktoru.

Prolander 7500

Optimer L 12500 (12,5 metrů záběr)

Kompaktní diskový podmítač s disky o průměru 510 mm s tloušťkou disku 6 mm. Samozřejmostí jsou bezúdržbová ložiska disků. Disky jsou uloženy ve dvou řadách a jištěný elastomery. Obě řady disků jsou postaveny kolmo k povrchu, tím se zvyšuje kapacita průchodu materiálu a také se zlepšuje přítlak penetrace. Podmítač je osazen dvojitým U válcem o průměru 600 mm, který konsoliduje půdu po celé šíři záběru. Rovněž tento válec díky svému U profilu snižuje své opotřebení díky kontaktu půda na půdu a má velice dobré drobící schopnosti. Nastavení pracovní hloubky stroje je plynulé pomocí hydrauliky. Pracovní hloubka se pohybuje v rozmezí 3 až 10 cm. Na obou bocích stroje jsou deflektory, které zabraňují tvorbě hrůbků. Náprava podmítače je plně integrována do stroje, tak aby při vyšších pojezdových rychlostech se podmítač nerozhoupal. Podmítač je sklopný a přepravní šířka je pod 3 m výška je 4 m. 

OPTIMER L 12000

Optimer XL 9000 (9 metrů záběr)

Kompaktní diskový podmítač s disky o průměru 620 mm s tloušťkou disku 6 mm. Samozřejmostí jsou bezúdržbová ložiska disků. Disky jsou uloženy ve dvou řadách a jsou jištěny elastomery. Obě řady disků jsou postaveny na kolmo k povrchu, tím se zvyšuje kapacita průchodu materiálu a také se zlepšuje přítlak penetrace. Disky svírají vertikálně úhel 12° a horizontálně 14° aby docházelo k dostatečnému promíchání půdy. Podmítač je osazen dvojitým U válcem o průměru 600 mm, který konsoliduje půdu po celé šíři záběru. Rovněž tento válec díky svému U profilu snižuje své opotřebení díky kontaktu půda na půdu a má velice dobré drobící schopnosti. Nastavení pracovní hloubky stroje je plynulé pomocí hydrauliky. Pracovní hloubka se pohybuje v rozmezí 5 až 15 cm. Na obou bocích stroje jsou deflektory, které zabraňují tvorbě hrůbků. Náprava podmítače je plně integrována do stroje, tak aby při vyšších pojezdových rychlostech se podmítač nerozhoupal. Podmítač je sklopný a přepravní šířka je pod 3 m a výška je 4 m.

 

Performer 6000 (6 metrů záběr) nebo Performer 7000 (7 metrů záběr)

Tažený kombinovaný kypřič PERFORMER je stroj pro zpracování půdy jedním přejezdem. Stroj se skládá z několika pracovních elementů. Prvním jsou dvě řady disků o průměru 510 mm, dále jsou tři řady slupic s nonstop hydraulickým jištěním, následují urovnávací disky a utužovací válec. Disky pracují v hloubce 0 – 10 cm a jsou plynule nastavitelné z kabiny. Slupice pracují v hloubce 5–35 cm. Stroj je možné používat v několika módech: všechny elementy, jen disky a válec, jen radličky a válec nebo při podzimní přípravě na jaro dát válec do plovoucího polohy /úplně jej zdvihnout a nastavit hloubku na pojezdových kolech.

Pokud budete mít zájem o zapůjčení stroje, kontaktujte svého nejbližšího prodejce, nebo p. Jana Augustina – produkt manažera pro stroje KUHN na zpracování půdy: 722 53 722 / jan.augustin@kuhncenter.cz