O nás
Novinky

AGRITECHNICA - Ocenění STROJ ROKU 2024

20. Listopadu 2023
AGRITECHNICA - Ocenění STROJ ROKU 2024

Žací kondicionér FC 13460 RA se shrnovačem do řádků získal ocenění Stroj roku 2024 ("FARM MACHINE of 2024"). Cena byla předána na veletrhu AGRITECHNICA 2023 v Hannoveru. FC 13460 RA nabízí výrazně vyšší pracovní výkon než běžné žací kombinace s variabilním pracovním záběrem 12,40 až 13,40 m.

Ještě větší pracovní záběr!

Žací kondicionér FC 13460 RA nabízí největší šířku sečení v řadě sekaček KUHN s variabilním pracovním záběrem 12,40 až 13,40 m. Sečení velké plochy jediným strojem umožňuje podstatné úspory tažné síly, paliva a nákladů na pracovní sílu. V jediném přejezdu vytvoří jeho pásový česač pokos o šířce asi 1,80 m až 3 m se sbírkou píce na záběru větší než 13 m. Farmář pak může využít plný potenciál sklízecí řezačky. Dopravníky lze také zvednout pro širokou dodávku.

FC 13460_work

Snoubení technologií ve službách výkonu sklizňové práce

Teleskopická náprava zvyšuje světlou výšku a tím usnadňuje vytváření širšího a rovnoměrně tvarovaného řádku pro rovnoměrné sušení a lepší sběr sklízecí řezačkou. Stabilita stroje se navíc zlepšuje při obratech a na svazích.

FC 13460

Žací kondicionér FC 13460 RA byl navržen s cílem chránit půdu před zhutněním. Dobré rozložení zátěže, omezená hmotnost a nízkotlaké pneumatiky zabraňují degradaci půdní struktury i za mokra. Tento stroj dokonale zapadá do strategie řízeného zemědělství na 12m trati. Vliv průjezdu stroje na zemi je omezený a lokality jsou tak racionalizovány. Zhutněný povrch je zmenšen ve prospěch zvýšené produkce krmiva.

Řešení ISOBUS pro větší komfort obsluhy

Různé ovládací prvky stroje, včetně ovládání přední sekačky, lze podle potřeby snadno ovládat palubním terminálem kompatibilním s ISOBUS nebo jedním z terminálů CCI 800 nebo 1200 (k dispozici jako volitelné příslušenství). Nejběžnější operace lze ovládat také pákou joysticku CCI A3, jejíž zvláštností je zobrazení funkcí na integrované obrazovce.

CCI

 

Kvalitní píce zůstává hlavním cílem každé farmy

Žací kondicionér je vybaven renomovaným vybavením řady KUHN, jako je žací lišta OPTIDISC ELITE uznávaná pro svou robustnost a kvalitu sečení za všech podmínek. Tato žací lišta se snadno používá, nevyžaduje údržbu a je standardně dodávána se systémem rychlého uvolnění nože FAST-FIT. Tato žací lišta poskytuje vylepšené překrytí řezu mezi rozbíhavými kotouči a větší prostor mezi sbíhavými kotouči pro lepší odvádění toku píce dozadu. Žací lišta OPTIDISC ELITE tak zajišťuje nejlepší kvalitu řezu za všech podmínek.

Otočný ocelový prstový kondicionér také zajišťuje vysoce kvalitní kondicionování. Rotory jsou poháněny pákou převodovky pro snadné přizpůsobení typu píce a podmínkám sklizně.

 

Inovativní kinematika rámu a žacích jednotek poskytuje výkonné a konstantní nastavení tlaku na půdu prostřednictvím odpružení LIFT-CONTROL pro lepší ochranu rostlinného pokryvu a dobré kopírování terénu. Přítlak na půdu lze kdykoli upravit z ovládacího rozhraní ISOBUS.

Sekačka, která vydrží

Žací kondicionér FC 13460 RA tak splňuje vysoké požadavky na odolnost a snížené náklady na údržbu. Denní údržba je omezena na to nejnutnější. Stroj je originálně vybaven kluzným obložením disků a noži "Triple 5", jejichž životnost vysoce převyšuje životnost standardních nožů běžně používaných na sekačkách.