O nás
Novinky

Inovativní technologie pro sadaře a vinaře

31. Května 2024
Inovativní technologie pro sadaře a vinaře

Výhody a inovativní řešení postřiku rosiče KUHN do sadů a vinic byly prezentovány v dubnovém vydání dvouměsíčníku Vinař sadař. A protože o kvalitu, celkovou kondici sadu a úrodu rostlin jde každému sadaři či vinaři, nezapomněli jsme představit i mulčovače KUHN.

Perspektivní technologie KUHN pro ochranu sadů, vinic a chmelnic

Společnost KUHN se pyšní rozmanitou škálou nabízených strojů ve svém portfoliu. Nezapomíná ani na vinice, sady a chmelnice. Francouzský výrobce nabízí i zde hned několik inovací. Je si vědom skutečnosti, že ochrana vinic, sadů a chmelnic proti chorobám a škůdcům má z hospodářské perspektivy stejný význam jako řádná příprava půdy, hnojení či další agrotechnické zásahy. Vedle ekonomického dopadu na finální sklizeň, je tu i aspekt celkové kondice sadu či vinice.

Rosiče a mulčovače představují nezastupitelný prostředek pro udržení kvality a úrody rostlin. Se změnou klimatických podmínek se rapidně zkracuje doba na postřik. O to důležitější je kvalitní aplikace postřiku z pohledu spotřebovaného množství a účinného zásahu na rostlinách či stromech. Díky tomu vzniklo řešení. 

Technologie elektrostatického postřiku

            Technologie elektrostatického postřiku spočívá ve vzájemném přitahování částic postřiku a celého povrchu rostliny. K tomu, aby se docílilo tohoto stavu, je zapotřebí částice postřiku (jicha) opatřit opačným nábojem. K tomu slouží elektroda umístěná v ústí Venturiho trubice a generátor vysokého napětí, jež dosahuje 20 kV při velmi malém proudu.

O výsledcích z provedeného testování se můžete dočíst ve článku:

 

Pokud Vás zajímá více informací k rosiči, kontaktujte našeho produktového manažera: Petr Musil, tel.: +420 607 022 850.

Informace o mulčovacích strojích Vám poskytne produktový manažer Jiří Pilař: +420 720 038 636.

Neváhejte se na nás obrátit.