Nabídka strojů Zpracování půdy Pluhy
Polonesené oboustranné pluhy

VARI-MANAGER

Polonesený pluh VARI-MANAGER je přizpůsoben středně výkonným traktorům, s větším počtem rozšíření než nesený pluh.
Jeho manévrovatelnost s úhlem natočení volantu 110° umožňuje orbu na nejmenších pozemcích při zachování vysoké průchodnosti posklizňovými zbytby. Dokonale splňuje požadavky zemědělců, kteří hledají:
jednoduchost
výjimečná kvalita práce
všestrannost, vysoký tok materiálu se zbytky a variabilní nastavení šířky záběru pro přizpůsobení se všem podmínkám.

Řada VARI-MANAGER je k dispozici od 5 do 8 těles, pro traktory od 150 do 240 koní.

Najít nejbližšího prodejce
VARI-MANAGER

Video

 

Ekonomická výkonnost

Investice do poloneseného pluhu VARI-MANAGER je zárukou ziskové investice pro váš provoz. Mimořádně robustní konstrukce a kvalita použitých materiálů skutečně nabízejí VARI-MANAGER maximální životnost. Pluhy KUHN jsou uznávány po celém světě pro svou spolehlivost a kvalitu zpracování, což jim dává vyšší prodejní hodnotu než ostatní výrobci na trhu. Navíc odhrnovací desky TRIPLEX s vrstvami a kovanými a ošetřenými opotřebitelnými díly posouvají hranice použití o 20 až 40 %! K dispozici je řada karbidových radlic a špiček pro ještě delší životnost. To vede k výraznému snížení nákladů na údržbu vašeho pololetového pluhu VARI-MANAGER s méně častou výměnou opotřebitelných dílů.

Snadné použití

Polonešené pluhy VARI-MANAGER se od ostatních odlišují snadným použitím. Nepřetržité otáčení pluhu na souvrati se provádí hydraulickou sekvencí. Jediný rozdělovač automaticky řídí zvedání vozíku před otočením. Výstupy z půdy a manévry otáčení se provádějí velmi jednoduše.
Nastavení hloubky, souososti a odsazení se provádí bez nástrojů, Pracovní hloubka je udržována konstantní, díky patentovanému natáčení rámu kuhn, aby bylo možné sledovat zvlnění terénu. Na přání můžete využít hydraulické seřízení ze stanoviště řidiče.

 

Vysoký průtok a manévrovatelnost

Řada VARI-MANAGER je k dispozici až pro 8 těles. Díky počtu nástaveb zajišťují polonešené pluhy VARI-MANAGER vysokou možnost dalšího prodloužení. Je možné zvýšit počet těles vašeho pluhu přidáním prodloužení. Otáčení na souvrati také vyžaduje dobrou manévrovatelnost. Úhel natočení volantu 110° šetří značný čas na souvratích tím, že omezuje počet manévrů.
Nosná kola jsou umístěna v blízkosti traktoru pro lepší poloměr otáčení a  zaručující konec orby v linii co nejblíže k okraji pozemku.

 

Nízké zhutnění

Jednou z hlavních výhod poloproudového pluhu VARI-MANAGER je jeho omezená hmotnost. V závislosti na podmínkách je pro efektivní práci s VARI-MANAGER zapotřebí pouze 20 koní na tělo. Tato lehkost je prospěšná pro vaše půdy, protože omezuje hutnicí efekt. Méně zhutněná půda zajišťuje lepší rozvoj oseté plodiny a vyšší výnosy.
Polonešené pluhy nabízejí možnost použití širokých pneumatik pro zlepšení přilnavosti a trakční kapacity. Snižuje také spotřebu energie a spotřebu paliva vašeho traktoru.

 

Mechanismus s proměnnou šířkou plně integrovaný do rámu

Mechanismus změny šířky záběru je 100% integrován do rámu a vozíku. Výsledkem je, že vazby a spoje jsou chráněny před agresivními látkami (prach, koroze, nárazy a padající kameny nebo zemina). Bez údržby zaručuje tato exkluzivita KUHN delší životnost ve srovnání s konvenčními mechanismy. Spoje jsou plně tvrzené, aby poskytovaly výjimečnou robustnost. Koncepce variabilní šířky KUHN navíc zajišťuje optimální polohu kola v linii bez ohledu na zvolenou pracovní šířku.
Variabilní šířka od 12 do 20 palců (30 až 50 cm) je jednoznačně prospěšná, protože umožňuje:
- přizpůsobit se dostupnétrakci

- přizpůsobit se typům půdy, reliéfu a pozemku při zachování vysokého toku materiálu 

- střídat profil orby léto-zima

- vyrovnat se s obtížnými posklizňovými zbytky tak jako s vysokým strništěm

- dokonalá povrchová úprava pozemků

- obejít překážky a narovnat linie

 

Jednoduchá, spolehlivá a účinná hydraulická nepřetržitá bezpečnost

Hydraulická non-stop bezpečnost (NSH) přináší uživateli větší pohodlí díky okamžitému přizpůsobení pracovním podmínkám. Tlak na tělo se liší v závislosti na hloubce, rychlosti a šířce práce, stavu a povaze půdy. Je proto nutné umět měnit spoušťový tlak bez mechanického zásahu (přidání lopatek, napnutí pružiny apod.), aby se zabránilo vytahování kamenů.
Nastavení spouštěcího tlaku trvá pouze několik sekund na připojení hydraulické hadice.
Varianta VARIBAR umožňuje měnit tlak na špičce radlice od traktoru při orbě pro okamžité přizpůsobení pracovním podmínkám.
Volitelná výbava MAXIBAR nabízí okamžité bezpečné přetlakování až na 2500 kg pro práci ve velmi těžkém terénu.

Zabezpečení NSH zajišťuje bezkonkurenční návrat na zem. Jak se tělo zvedá, odpor vůči špičce se zvyšuje, což mu dává o to více energie pro návrat na zem.
VARI-MANAGER NSH nabízí výjimečné vůle: + 70 cm vertikální vůle a + 20 cm boční jsou nejvyšší hodnoty na trhu!

 

Robustní konstrukce připravená na budoucnost

Poloprovozní pluhy VARI-MANAGER jsou navrženy pro práci v nejextrémnějších pracovních podmínkách. Jejich mechanicky svařovaná konstrukce zajišťuje velkou robustnost a zvýšenou odolnost za všech okolností.
Velké zavěšení přední části pluhu usnadňuje průchod výkonu až 240 koní.Jednodílná hlava z lité oceli umožňuje mít jediné trakční vedení, což zaručuje lepší přilnavost traktoru v obtížných podmínkách.
Jednodílná přední část je skutečnou zárukou robustnosti, protože eliminuje jakékoli riziko deformace nebo uvolnění. Poloautomatické závěsy navíc zjednodušují připevnění a zastavení pluhu.
Hydraulické odpružení vozíku na přání chrání pluh a absorbuje nárazy při pohybu na poli a během přepravy.

Benefity

Odpověď na Vaše potřeby v oblasti výkonu

Pohled na orební tělesa VARI-MANAGER při práci

Ekonomická výkonnost

Investice do poloneseného pluhu VARI-MANAGER je zárukou rentabilní investice pro vaši farmu. Mimořádně robustní konstrukce a kvalita použitých materiálů zaručují VARI-MANAGER maximální odolnost. Pluhy KUHN jsou známé po celém světě svou spolehlivostí a kvalitou práce, což jim dává vyšší hodnotu při dalším prodeji než u jiných výrobců na trhu. Kromě toho nerovnovrstvé odhrnovací desky TRIPLEX a kované a ošetřené díly podléhající opotřebení prodlužují životnost o 20 až 40 %! Pro delší životnost je k dispozici řada karbidových radlic a hrotů To vede k výraznému snížení nákladů na údržbu poloneseného pluhu VARI-MANAGER při méně časté výměně opotřebitelných dílů.

Snadné použití

Polonesené pluhy VARI-MANAGER se od ostatních liší snadnou obsluhou. Obrat se provádí hydraulickým postupem. Jednoduchá dvojčinná cívka automaticky řídí zvedání nosníku před otočením, což velmi usnadňuje manévrování. Nastavení pracovní hloubky, nivelace a přesazení nevyžaduje žádné nářadí. Pracovní hloubka je udržována konstantní díky patentovanému kloubovému nosníku KUHN, aby bylo možné kopírovat zvlněný terén. Volitelně můžete těžit z hydraulického nastavení z kabiny.

Pohled na hydraulicky zalomenou traverzu pluhu VARI-MANAGER

Vysoký pracovní výkon a manévrovatelnost

Řada VARI-MANAGER je k dispozici až s 8 tělesy. Polonesené pluhy VARI-MANAGER zajišťují díky svému počtu těles vysoký pracovní výkon. Počet těles vašeho pluhu je možné zvýšit přidáním nástavce. Pracovní rychlost se zvyšuje také díky snadné manipulaci. Úhel otáčení 110° šetří značný čas na konci pole tím, že omezuje počet manévrů. Kola jsou umístěna blízko traktoru pro lepší poloměr otáčení, což zajišťuje, že konec orby je v linii co nejblíže okraji pole.

Otáčení na souvratích poloneseného pluhu VARI-MANAGER

Kvalita práce v centru našich priorit

Použití širokých pneumatik s poloneseným pluhem VARI-MANAGER

Nízké zhutnění

Jednou z hlavních předností poloneseného pluhu VARI-MANAGER je jeho nízká hmotnost. V závislosti na podmínkách je pro efektivní práci s VARI-MANAGER zapotřebí pouze 20 koňských sil na nástavbu. Tato nízká hmotnost je výhodná pro vaše půdy, protože omezuje efekt zhutnění. Méně zhutněná půda zajišťuje lepší vývoj vyseté plodiny a vyšší výnosy. Polonesené pluhy nabízejí možnost použití širokých pneumatik pro zlepšení přilnavosti a trakční kapacity. To také snižuje nároky na výkon a spotřebu paliva vašeho traktoru.

Přesné kontury terénu

Kloubový nosník umožňuje pluhu kopírovat zvlnění terénu. Díky tomu je hloubka orby vždy konstantní. Kromě toho při zvedání na souvrati, zatímco přední tělesa vyjíždějí ze země, zůstávají zadní tělesa ve správné pracovní hloubce, což zlepšuje povrchovou úpravu konců brázdy a zkracuje vstupy a výstupy. Při opuštění brázdy se automaticky zablokuje (zůstává zablokován během manévru i během přepravy) a znovu získá volnost při vjezdu do brázdy. Zahrabání zbytků je optimalizováno díky homogenní kvalitě práce, která pak usnadňuje setí a dobré vzcházení. Volitelně hydraulická výztuha automaticky vyrovnává zadní část pluhu a zaručuje dobrý průnik do vysokých provozních podmínek.

Pohled na výjezd z brázdy pluhu VARI-MANAGER

Dokonalé přizpůsobení pracovním podmínkám

Na přání může být VARI-MANAGER vybaven velkým hydraulickým přesazením, které lze nastavit z kabiny řidiče a přizpůsobit mu rozteč všech pneumatik. Výběr orebních těles je rozhodující pro zajištění lepší ziskovosti vašeho pluhu. V závislosti na požadovaném typu orby a půdních podmínkách nabízí společnost KUHN širokou škálu koreb navržených s vysokým a širokým zakřivením pro velmi dobrou ochranu odhrnovací desky a srdcovky. Radlice a hroty jsou kované a upravené, aby se zvýšila jejich životnost. Zvládnutí procesů zápustkového kování a tepelného zpracování nabízí velmi dobrou odolnost proti opotřebení za všech podmínek. Patentovaný hrot KUHN OLYMPIC zajišťuje maximální průraznost a ochrana luku a srdcovky je standardem. Společnost KUHN nabízí exkluzivní odhrnovací desky TRIPLEX s nestejnoměrnými vrstvami. Jejich životnost je o 40 % delší než u běžných odhrnovačů.

Pohled na opotřebitelné díly pluhu VARI-MANAGER

Pluh, který obstojí ve zkoušce času

Integrované zavěšení pluhu VARI-MANAGER

Mechanismus s proměnlivou šířkou plně integrovaný v nosníku

Mechanismus změny šířky řezu je 100% integrován do nosníku a rámu. Díky tomu jsou spoje a klouby chráněny před povětrnostními vlivy (prach, koroze, nárazy a padající kameny nebo zemina). Tato bezúdržbová exkluzivita společnosti KUHN zaručuje delší životnost ve srovnání s konvenčními mechanismy. Klouby poskytují výjimečnou pevnost. Koncepce variabilní šířky od společnosti KUKA navíc zajišťuje optimální polohu kola v brázdě bez ohledu na zvolený pracovní záběr. Variabilní šířka od 12 do 20 palců (30 až 50 cm) je jednoznačně výhodná, protože umožňuje:
  •    Přizpůsobte se dostupné trakci
  •    Přizpůsobte se typům půdy, reliéfu a polí při zachování vysokého pracovního tempa
  •    Střídejte profil orby léto-zima
  •    Jak se vypořádat s obtížnými pohřby
  •    Zlepšete povrchovou úpravu
  •    Obejděte překážky a narovnejte brázdy

Jednoduchá, spolehlivá a účinná non-stop hydraulická bezpečnost

Bezpečnost Non-Stop Hydraulic (NSH) přináší uživateli větší pohodlí tím, že se okamžitě přizpůsobí pracovním podmínkám. Tlak na těleso se mění v závislosti na hloubce, rychlosti a pracovním záběru, stavu a charakteru půdy. Je proto nutné mít možnost měnit spoušťový tlak bez mechanického zásahu (přidání listů/napětí pružiny apod.), aby nedocházelo k odlétávání nebo zvedání kamenů. Nastavení spoušťového tlaku trvá s připojením hydraulické hadice jen několik sekund. Volitelná výbava VARIBAR umožňuje měnit tlak v místě od traktoru během orby pro okamžité přizpůsobení pracovním podmínkám. Volitelná výbava MAXIBAR nabízí okamžitou překalibraci bezpečnostních zařízení až do hmotnosti 2500 kg pro práci ve velmi těžkých půdách.
Bezpečnost NSH zajišťuje bezkonkurenční návrat do pracovní polohy. Jak se tělo zvedá, zvyšuje se odpor na špičce, což dává o to více energie na návrat do pracovní polohy. VARI-MANAGER NSH nabízí výjimečné světlé výšky: + 70 cm svislá výška a + 20 cm boční světlá výška jsou nejvyšší hodnoty na trhu!

Pohled na bezpečnostní zařízení NSH pluhu VARI-MANAGER při práci

Robustní konstrukce, která obstojí ve zkoušce času

Polonesené pluhy VARI-MANAGER jsou koncipovány pro práci v nejextrémnějších pracovních podmínkách. Jejich mechanicky svařovaná konstrukce zajišťuje vysokou pevnost a zvýšenou odolnost za všech okolností. Velkoryse dimenzovaný vřeteník usnadňuje přenos výkonu až do 240 koní. Jednodílný vřeteník z lité oceli umožňuje použití jediného trakčního vedení s velmi nízkými tažnými body pro maximální přenos zatížení, což zaručuje lepší přilnavost traktoru v obtížných podmínkách. Jednodílný vřeteník je skutečnou zárukou robustnosti, protože eliminuje jakékoli riziko deformace nebo uvolnění: není možné zabírat vůli. Poloautomatický závěs navíc zjednodušuje nasazování a odebírání pluhu. Volitelně hydraulické odpružení vozíku chrání pluh a tlumí nárazy při jízdě na poli a při přepravě.

Pohled na závěs závěsu VARI-MANAGER a jednodílného vřeteníku

Vybavení

OREBNÍ TĚLESO

Orební tělesa KUHN plná úspor

Orební tělesa KUHN plná úspor

Téměř 150 let zkušeností společnosti KUHN v oblasti orby  umožňilo vyvinout řadu nástaveb přizpůsobených potřebám všech zemědělců. Orební tělesa KUHN jsou vyrobena z vysoce kvalitních, robustních materiálů a jsou navržena tak, aby optimálně pronikla do všech půdních podmínek a měla maximální životnost. Nerovnoměrná vrstva triplnexních odhrnovacích desek, vysoký a široký dřík a řada opotřebitelných dílů ze slinutého karbidu jsou některé z výhod řady orebních těles KUHN. S přibižně třiceti různými těly máte dostatek možností, jak zajistit, aby zbytky na všech pozemcích byly řádně zaklopeny...

HLOUBKOVÁ KOLA

Různé systémy kol

Různé systémy kol

V sortimentu společnosti KUHN jsou tři typy kol:

1. Hloubkové kolo - k dispozici v zadní a boční poloze, má velký průměr. Nastavení bez použití nářadí a možnost hydraulického nastavení pro zvýšení komfortu používání. Toto nastavovací kolo je namontováno na tlumičích rázů, aby se omezily otřesy a rány při otáčení pluhu.

2. Kombinované kolo - k dispozici v boční a zadní poloze v závislosti na modelu. Dvě funkce přístupné s jedním kolem s nižší než průměrnou hmotností. Použitelné v mechanickém a hydraulickém provedení s ukazatelem směru viditelným z kabiny traktoru.

3.Transportní kolo - ideální pro přepravu a vybavené základním odpružením pro zlepšení stability pluhu během přepravy

MAXIBAR, VARIBAR

Dva systémy vývoje bezpečnostního zařízení NSH

Dva systémy vývoje bezpečnostního zařízení NSH

VARIBAR: ideální pro heterogenní půdní podmínky, umožňuje přímé nastavení bezpečnostního zařízení NSH během orby. Tento systém umožňuje rychlý zásah bez použití nářadí, jakmile je potřeba a než může dojít k poškození konstrukce stroje

MAXIBAR: nejlepší kombinace v tvrdé půdě; kompabilní s VARIBARem, umožňuje zvýšení tlaku na půdu až na 2500 kg. Poskytuje maximální stabilitu pluhu tím, že eliminuje rizika odskoku na těžké půdě a zajišťuje rychlé vyklopení slupice v případě najetí na překážku.

OVLÁDACÍ JEDNOTKA KTH

Hydraulický volič KTH 12 a 105

Hydraulický volič KTH 12 a 105

 Společnost KUHN vám nabízí volič KTH pro žízení hydraulických funkcí pomocí jediného dvojčinného hydraulického rozdělovače funkcí. Tento volič nabízí větší pohodlí a snadnější správu.

U nesených pluhů můžete pomocí voliče KTH ovládat až pět funkcí:

- variabilní nastavení záběru

- variabilní záběr 1. radlice

- otáčení pluhu

- hydraulické nastavení hloubkového opěrného kola

- VARIBAR

Dokumenty ke stažení

leták VARI-MANAGER
leták VARI-MANAGER
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje VARI-MANAGER, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat. Tel.: 607209314 Ing. Jan Augustin