EL 402 - 600

Řada EL 402 je vhodná pro traktory do 400 koní a nabízí největší model v sortimentu KUHN EL 402-600 s pracovním záběrem 6,18 m. Je osazen rotorem typu Cultirotor. Převodovka je vybavena teplotními čidly, která v přípravě potřeby obsluhu ihned informují o případných potížích. Pracovní hloubka se nastavuje plynule hydraulicky z kabiny traktoru. Pro nastavení zadního krytu platí to stejné. Díky jejich převodovce DUPLEX je možné měnit převodová kola a tím i otáčky rotoru. Dokonalé kopírování terénu zajišťují válec Maxipacker. Pro snadnější přepravu lze k fréze připojit odnímatelný podvozek.

Najít nejbližšího prodejce
EL 402 - 600

Video

 

Zlepšením struktury půdy přípravek podporuje klíčení plodin a vývoj kořenů pro maximalizaci výnosu. Velkošířkové modely EL 122, EL 162, EL 282 a EL 402R jsou oblíbené u velkých farem s obilovinami nebo smíšenými plodinami a chovem hospodářských zvířat, zahradníků a ETA. Velký výběr pracovních nástrojů, rotorů a válečků a široká škála možností nastavení usnadňují přizpůsobení mulčovače vašim specifickým potřebám.

Charakteristika

EL 402 R-600

Technická charakteristika

CCa pracovní šířka. (m)

6.18

Celková šířka (m)

6.54

Maximální výkon traktoru (kW/hp)

294 / 400

Minimální výkon traktoru (kW/hp)

220 / 300

Převodovka

Jednorychlostní

Cirkulace oleje v ccentrální převodovce a bočních převodovkách

Standard

Typ boční převodovky

Tvrzené kované ozubené kola s dvojitým pastorkem v olejové lázni

PTO jištění

Třecí spojka na bočních převodovkách

PTO  (min-1)

1000

Rychlost rotorů při 1000 min-1

244

Průměr rotorů  (mm)

550

Počet ostří na rotoru Cultirotor

144

Pracovní hloubka (cm) minimum/maximum

0 / 26 - plynulé

Kontrola pracovní hloubky

Hydraulicky

Nastavení zadního krytu

Hydraulicky

Závěs

cat. 3 / 4N / 4

Pracovní pozice

Pevná nebo plovoucí (+/- 2.5°)

Zámek pro transport

Hydraulicky

Hmotnost cca. (kg) s válcem Maxicrumbler Ø 520 mm

3955

Hmotnost cca. (kg) s válcem Maxipacker Ø 535 mm

4490

Boční dělící disky

Ø 460 mm

Standardní stroj

PTO hřídel

1 3/4’’ 20 spline (SK - PTO hřídel pro trakotry od 250 hp (184kW))

Kontrola hloubky

Maxipacker 535 mm

Podvozek pro transport

Transportní podvozek s automatickým zámkem (hydraulický 3. bod Ø 45.2 x 50mm s koulí)

Osvětlení

Zadní osvětlení a signalizace (vyžadováno pro provoz na silnici bez podvozku)

Benefity

Kvalitní práce za všech podmínek

Převodovka DUPLEX: flexibilita pro různé půdní podmínky

Převodovka DUPLEX: flexibilní pro různé podmínky

Modely EL 122 - 162 - 282 - 402 R jsou určeny pro intenzivní používání s převodovkou určenou pro výkonné traktory.
Díky přepínatelným převodům lze rychle nastavit rychlost otáčení rotorů pro dosažení optimálních výsledků: adekvátní drobení v těžké nebo lehké půdě. Standardní sady řetězových kol i přídavná ozubená kola (vybavení) nabízejí širší rozsah otáček otáčení.
Sériově dodávaný průchozí vývodový hřídel umožňuje pohon dalších nástrojů namontovaných na mulčovači
.

Vysoce výkonný chladicí systém

Centrální skříň a obě boční skříně mulčovačů EL 282 a EL 402 R jsou vybaveny integrovanými čerpadly pro cirkulaci oleje pro dvojí účinek: mazání převodů a chlazení skříní.
Velká plocha olejové nádrže umožňuje efektivní odvod tepla bez nutnosti použití chatrného systému chladiče a ventilátoru, který se snadno ucpává. Použitý syntetický olej pracuje při vyšších teplotách než standardní oleje. Oba systémy jsou vybaveny olejovými filtry a jsou odděleny, aby se zabránilo křížové kontaminaci.

Vysoce výkonný chladicí systém

Nastavení navržená pro flexibilitu

Velké množství možností nastavení zadního krytu a skutečnost, že je zavěšen ve dvou částech, umožňují kontrolované drobení půdy a stabilitu nářadí s přizpůsobením pracovním podmínkám.
Nastavení polohy zadního krytu a drobení země se provádí klikou snadno přístupnou v přední části stroje. To usnadňuje nastavení kapoty, když je na zadní straně kultivátoru namontován válec a integrovaný secí stroj.
Konstrukce pantu a krytu je robustní pro dlouhou životnost. U EL 402R-600 lze nastavení provádět hydraulicky z kabiny řidiče bez přerušení práce.

U EL 402R-600 lze nastavení provádět hydraulicky z kabiny řidiče bez přerušení práce.

Nastavitelný zadní kryt pro mulčovače EL KUHN

Robustní a spolehlivé stroje

Rozebíratelný pohon mulčovačů EL122 a EL 162

Spolehlivý trénink

Mulčovače EL 122 a EL 162 mají rotor s velkým průměrem poháněný robustními pastorky z kalené oceli, které jsou mazány olejovou lázní pro maximální odolnost. Výhodou je, že hnací řetězová kola jsou držena ložisky na obou stranách, což zajišťuje dobrý záběr pro vynikající spolehlivost. Ložisko rotoru je utěsněno ledovým těsněním nebo "rýžovým polem" pro vynikající výkon v drsných podmínkách.

U rotačních kypřijí EL 282 a 402 R jsou všechny pastorky skříně oboustranně podepřeny kuželíkovými ložisky. Převodovka těží z vysoce dimenzovaného profilu zubu, který nemá na trhu obdoby. Dvojitý pohon mulčovače EL 282 zajišťuje plynulý přenos točivého momentu a je účinnější než pohon dvěma samostatnými pouzdry – exkluzivně u firmy KUHN! Převodovka DUPLEX nabízí široký rozsah otáček. Centrální skříň je posunuta dozadu, aby se zvětšila délka převodovky a snížily pracovní úhly, což je výhoda pro traktory s koly s velkým průměrem.

Pevný skříňový podvozek

Obrázek průřezu je monokokové šasi s velkou tuhostí a odolností ve velmi obtížných podmínkách. V kamenitých podmínkách je vzhled stroje zachován díky vnitřnímu obložení skříně.

Pevný skříňový podvozek

Robustní závěs

Díky robustní konstrukci je závěs velmi odolný proti opotřebení. Vícepolohová vidlice teleskopického závěsu je vhodná pro mnoho traktorů. Kromě toho jsou osy uzamčeny v rotaci.
U bran EL 282 a EL 402 R je závěs dimenzován pro intenzivní provozní podmínky. Boční vzpěry zpevňují konstrukci strojů o více než 3 m.
Závěs je určen pro kočky. 3 a 4 (a 4N pro EL 402 R - 800) a také pro rychloupínač cat. 3 a 4 (a také 3 pro EL 282).

Robustní závěs

Všestranné nástroje

Rotor CULTIROTOR pro efektivní zapravení zbytků

CULTIROTOR: efektivní zapravení zbytků

Půdní frézy KUHN jsou synonymem univerzálnosti, které ještě nikdo nedosahoval!
S CULTIROTORem můžete zapravit zelené hnojení a rostlinné zbytky, ničit louky a provádět běžné využití pro velké farmy. Tento rotor je vybaven rýči (v "šikmé" nebo "spirálové" verzi) pro efektivní zakopání a dokončování. Šest rýčů na přírubu je také navrženo tak, aby poskytovalo dobrý průvar a sníženou spotřebu energie. Rýče jsou upnuty na rotor protipřírubami pro velkou odolnost v tvrdém nebo kamenitém terénu.
Tento rotor je u EL 282 standardně vybaven lopatkami DURAKUHN potaženými 10 mm vrstvou karbidu wolframu, které vám zajistí dlouhou životnost.

CULTITILLER: rovné nože pro maximální rotaci

Poloha Pick-and-Draw listů rotoru CULTITILLER zvedá a řeže. Levá a pravá zkroucená nože zajišťují dobré vyrovnání díky bočnímu pohybu země.
Rotor CULTITILLER je vhodný pro orbu nebo povrchové práce pro TCS (zjednodušené kultivační techniky), ale také pro kamenité půdy nebo pro dobré zapravení rostlinných zbytků.
Rychloupínací systém CULTITILLER FAST-FIT je exkluzivně u společnosti KUHN. Nože jsou upevněny jediným čepem a lze je vyměnit během několika minut při dokonalé údržbě.

Rychloupínací systém čepele CULTITILLER FAST-FIT

KULTIVACE: více nožů pro maximální drobení

Nože rotoru CULTILABOUR maximalizují drobení půdy a zároveň zajišťují dobré urovnání díky bočnímu pohybu půdy. Čepele jsou rovné a zkroucené ve vlečené poloze, vložené do pouzder a upevněné zajišťovacím šroubem. Poskytují velkou kontaktní plochu mezi deskou a podlahou.
Tento rotor se používá v případě orby v suchých jílovitých půdách, pro přípravu povrchových půd v TCS (zjednodušené kultivační techniky) a v případě přípravy jemného seťového lůžka pro jarní plodiny.
Rychloupínací systém EASY-FIT umožňuje odemknout a znovu uzamknout každou čepel pomocí jediného upevňovacího šroubu.

Rychloupínací systém upevnění prken CULTILABOUR EASY-FIT

Vybavení

Široký výběr volitelného vybavení pro přizpůsobení Vašeho stroje Vašim podmínkám.

BOČNÍ USMĚRŇOVACÍ DISKY

Umožňují lepší průchodnost!

Tyto disky s bočním nastavením zabraňují tvrobě hřebenů mezi dvěma průjezdy a usnadňují práci v přítomnosti rostlinných zbytků. Jsou snadno nastavitelné pomocí kolíků...

Boční disky pro odklízení půdy a rostlinných zbytků

PACKLINER válec

Válec pro přesné utužení každé výsevní jednotky

Válec PACKLINER (průměr 592mm) nabízí velký prizmatický profil, který zlepšuje samočistící funkci a vytváří pravidelný tvar brázdy. Kryje semena i v obtížných podmínkách. Vyniká v lehkých půdách a zároveň se přizpůsobí i těm nejjílovitějším půdám.

Shrnovací válec PACKLINER pro rotační brány KUHN

STEELLINER válec

Válec pro přesné utužení každé výsevní jednotky

S celkovým průměrem 500mm na HRB a 550mm na HR nabízí válec STEELLINER velmi dobrou rotaci a nosnost. Je vhodný do drsných a mokrých podmínek a nabízí vynikající řezný výkon v suchém i tvrdém terénu.

Svíjecí válec STEELLINER pro rotační brány KUHN

MAXIPACKER válec

Všestranný válec

Velký průměr 535 mm snižuje valivý odpor. Lze jej dokonale kombinovat s řádkovými nebo jednosemennými secími stroji. Standardně potažená stírací stěrka zvyšuje životnost, snižuje nároky na údržbu a zlepšuje čištění válců na lepivých půdách.

Víceúčelový válec MAXIPACKER

TRUBKOVÝ válec

Pro suché, nelepivé půdy

S menším průměrem 390 mm a 520 mm pro válec MAXICAGE, jsou tyto válce vhodné pro použití na suchých, nelepivých půdách a bez integrovaného secího stroje. Nároky na údržbu jsou velmi nízké a snižují valivý odpor. Není vhodné také pro kamenité půdy...

Válce CAGE a MAXICAGE pro EL do suchých a nelepivých podlah

PACKER válec

Pro zpevnění jílovitých půd

Tento válec o průměru 515 mm je vhodný pro práci v různých podmínkách a dopručuje se zejména v jílovitých půdách, které mají tendenci praskat a tvrdnout v suchých obdobích. Pomáhá vytvořit optimální seťové lůžko zpevněním půdy a zároveň ponechává kyprou půdu nad ní. Je vhodný pro použití s lehkými integrovanými secími stroji.

Válec PACKER 2 pro utužování jílovitých půd

DLÁTOVÉ KYPŘIČE KOLEJOVÝCH ŘÁDKŮ

Pro kypření půdy zhutněné koly traktoru

Jsou k dispozici jako volitelná výbava a jsou určeny ke kypření půdy po průjezdu kol traktoru. Jsou výškově nastavitelné a jsou vybaveny tažným šroubem nebo pružinovou pojistkou.

Stopová guma v zařízení pro uvolnění půdy

NASTAVITELNÝ ZADNÍ KRYT

Větší flexibilita

Široká škála možností nastavení zadního krytu pro:

   Přesně kontrolované drobení půdy a stabilita nástroje

   Lepší přizpůsobení různým pracovním podmínkám díky dvoudílné kloubové konstrukci

Nastavení zadního krytu pro rotační kultivátory EL

PŘEPRAVA

Bezpečná přeprava frézy EL 402R-600

Otočná dvojitá kola s velkým průměrem na přepravním vozíku Vám poskytnou dokonalou lehkost jízdy po silnici. Není nutný žádný brzdový systém a přeprava středně výkonným traktorem je v souladu s legislativou týkající se silničního provozu. Během práce můžete podvozek odpojit a stroj vyložit a hydraulický spojovací systém se velmi snadno ovládá.

Dvojitá otočná kolečka pro bezpečnou přepravu mulčovačů EL 402R-600

OVLÁDACÍ TERMINÁL

Jistota ovládání pomocí terminálu a dodržení pracovního harmonogramu

Pro plynulý provoz a dodržení harmonogramu rpací je půdní fréza EL 402R-600 sériově vybavena monitoravacím a ovládacím terminálem KTS 20. Je instalován v kabině traktoru a neustále monitoruje teplotu a otáčení tří skříní stroje a také omezovače točivého momentu. Jakmile senzory detekují chybu, řidič je okamžitě varován!

Monitorovací terminál KTS 20 pro dodržení harmonogramu 

Dokumenty ke stažení

leták
leták
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje EL 402 - 600, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat. Tel.: 607209314 Ing. Jan Augunstin