AXENT 100.1

Tažený model rozmetadla AXENT doplňuje řadu rozmetadel minerálních hnojiv KUHN. Jedná se o stroj, který je ideální pro náročné uživatele, kteří potřebují vysokou přesnost. Aplikační jednotka vychází z nesených rozmetadel AXIS a lze je snadno spojovat i s GPS systémy s automatickou úpravou záběru v klínech (1 metr = 1 sekce) či s variabilním dávkováním dle map, N-senzoru apod. Tato jednotka nese označení AXIS PowerPack a používá se při aplikaci minerálních hnojiv. Lze jí vyměnit za jednotku lime-PowerPack, která umožnuje aplikovat vápenec. AXENT je tedy velmi výkonné univerzální tažené rozmetadlo.

Najít nejbližšího prodejce
AXENT 100.1

 

Objem taženého rozmetadla činí 9400 litrů a nosnost až 10 400 kg. AXENT lze osadit pneumatikami různých velikostí a nabízí i možnost řiditelné nápravy.

Jedinečnou schopností těchto rozmetadel je systém EMC, který kontroluje přesné dodržení aplikační dávky. Tato kontrola funguje na levém a pravém kotouči nezávisle na sobě a každou vteřinu provede 100 měření.

Rozmetadla mohou být bez ISOBUS systému nebo s ISOBUS systémem. Modely s ISOBUS systémem lze kombinovat i s kompatibilními terminály traktorů anebo přímo s KUHN terminály CCI 800 nebo 1200. ISOBUS terminál lze použít mimo jiné pro sekční kontrolu, paralelní navádění a variabilní aplikaci.

Pohon je řešen mechanicky přes náhonový kloubový hřídel. AXENT má vlastní hydraulický okruh a jednotlivé funkce si tak ovládá samostatně hydraulicky nebo elektricky. A protože hydraulika umožňuje plynule změnu otáček kotoučů, je rozmetadlo přesnější v klínech a umožňuje hraniční hnojení na levou, na pravou nebo na obě strany.

 

Technická data

POPIS AXENT 100.1
Pracovní záběr 18 až 50 m*
Max. nosnost 8400 kg (spodní závěs), 7400 (horní závěs)
Max. objem 9400 l
Plnící výška (ze země) 2,90 m
Transportní výška 3,15 m
Celková délka s rozmetacím ústrojím 7,7 m
Celková šířka 2,55 m s rozchodem kol 2,00 m
Rozchod kol 2,00 / 2,10 / 2,15 / 2,25
Brzdy Vzduchové
Síto zásobníku Ve standardní výbavě
Nastavení aplikační dávky Dle pojezdové rychlosti se systémem vážení EMC
Max. aplikační dávka (kg/min) Cca. 500
Ovládací terminál ISOBUS systém, terminál CCI na přání
Hraniční rozmetání Ve standardní výbavě, na levé i pravé straně zpomalením otáček disků a změnou bodu výpadu
Senzor nízké hladiny hnojiva Ve standardní výbavě
Kamera vzadu Ve standardní výbavě
Dávkovací dopravník Pryžový o šířce 800 mm a tloušťce 8 mm
Min. požadavky na výkon traktoru 135 / 180
Nezávislá hydraulická jednotka Pro pohon pásového dopravníku, hradítek a rozmetacích kotoučů
Hydraulické požadavky pro pohon disků 2 dvojč. hydr. okruhy: Pro hydraulickou odstavnou noho a otevírání plachty zásobníku
Plachta zásobníku Ve standardu s hydraulickým ovládáním
Zadní transportní osvětlení Ve standardní výbavě LED
Závěs (tovární nastavení) Do spodního závěsu – oko 80 mm
Pohon Kloubovou hřídelí (homokinetická)
Přibližná hmotnost 4250 kg (bez rozmetacího ústrojí)

 

Benefity

Pokročilá technologie k Vašim službám

 

 

 

EMC: "vážicí" zařízení na každém kotouči, průkopník společnosti KUHN již více než 20 let!

Jediný tažený stroj s nepřetržitým vážícím systémem EMC na každém kotouči.

EMC (Electronic Mass Control) upravuje aplikační dávku, vlevo a vpravo, každou sekundu nezávisle, jako "vážící" zařízení na každém disku. Tento unikátní systém společnosti KUHN umožňuje, aby každá rostlina dostala každou sekundu správnou dávku hnojiva. Je to jednoduché, průtok hnojiva se měří na každém kotouči: v případě ucpání nebo zablokování je průtok příslušného vývodu okamžitě a automaticky korigován!
Již více než 20 let aplikujete se stroji KUHN správnou aplikační dávku na správném místě, protože na každém výstupu získáte správný průtok hnojiva.
Snímače snímají hnací moment na každém disku každou sekundu. V závislosti na odečtu se průtok upravuje automaticky a samostatně na levém a pravém kotouči.
S EMC můžete individuálně nastavit levý a pravý průtok, aniž byste pociťovali účinky svahů a vibrací. Pracujete také v úspornějším módu díky nižším otáčkám motoru. Není třeba provádět test průtoku, stačí zadat aplikační dávku a začít pracovat. Možnosti aplikované dávky jsou velké: mezi 20 a 500 kg / min, takže nastavení dávky vlevo / vpravo pomocí GPS je možné s extrémní přesností.

VARISPREAD PRO: Nepřetržité řízení sekce s vysokorychlostními servomotory SpeedServo = automaticky kontroluje šířku rozmetání dle GPS

SpeedServo je nový řídicí systém složený ze dvou elektromotorů, které jsou 2,5 až 5krát rychlejší než tradiční válec. Jedině velká rychlost totiž může v praxi docílit i vysoké přesnosti. Mění body výpadu a přizpůsobuje se tak tvaru klínu na pozemku dokonaleji. Získáte přesnější aplikaci a správnou aplikační dávku na správném místě, a to i při vysoké rychlosti. Pro elektromotory SpeedServo je samozřejmostí jejich vysoká spolehlivost, včetně prachotěsnosti, vodotěsnosti a odolnosti vůči korozi. Co se týče sekcí, tento systém nabízí celkem 8 - 4 sekce na každou stranu. Je standardem v manuálním i automatickém režimu dle GPS.

VARISPREAD PRO: Continuous Section Control at very high speed, 1 section per metre with SpeedServo

OPTIPOINT: ideální bod pro otevírání a zavírání hradítka = určuje místo, kde se otevírají a zavírají výpadové otvory

Na souvratích většina zemědělců začíná a končí ve stejnou chvíli, i když různá hnojiva mají různé tíhové vlastnosti. Funkce OPTIPOINT automaticky určí ideální bod otevírání a zavírání odměřovacích vývodů podle typu hnojiva a rychlosti terénu. Výsledkem je vyšší přesnost při použití ovládání GPS.

OPTIPOINT opening and closing outlets with GPS optimisation at headlands

Univerzální stroj pro aplikaci hnojiv a vápna

 

 

 

Rozmetací modul AXIS PowerPack pro vysoce přesné rozmetání granulovaných hnojiv

Rozprostřete granulované hnojivo pomocí rozmetacího modulu AXIS PowerPack

Efektivní systém rychlého přizpůsobení umožňuje přepnutí z jedné konfigurace na druhou za pouhých deset minut a může být ovládán pouze jednou osobou. AXIS PowerPack je hydraulicky poháněný modul pro rozmetání granulovaného hnojiva s vysokou přesností. Na základě osvědčené konstrukce modelu AXIS H-EMC granulované hnojivo a semena s maximální přesností od 18 do 50 metrů. Rozmetací kotouče jsou vybaveny systémem CDA, který zajišťuje optimální boční rozložení. Úprava bodu výpadu hnojiva umožňuje rychlé přizpůsobení různým produktům a pracovním šířkám. Speciální konstrukce dávkovacích výstupů zajišťuje vícenásobné přívody do lopatek, což zajišťuje konstantní průtok hnojiva a rovnoměrné rozmetání. Se systémem CDA je aplikace pravidelná a přesná. Změny aplikační dávky a změny rychlosti nemají žádný vliv na distribuci hnojiv. Extra pomalý čechrač reguluje rychlost přívodu do rozmetacího kotouče a zlepšuje průtok hnojiva. Otáčí se o 360° rychlostí pouhých 17 ot./min., takže je šetrný k hnojivu a je možný průtok až 500 kg/min.
S tímto rozmetacím stolem získáte regulaci EMC, VARISPREAD PRO Section Control a bodové řízení pomocí GPS OPTIPOINT.

Rozmetací modul LIME PowerPack pro produkty obohacující půdu

Se svými velkými kotouči o průměru 700 mm vybavenými pěti lopatkami je tento rozmetací stůl určen k aplikaci těžkých a mokrých produktů: prášek, vápno, vlhký sypký materiál, pelety... při vysokých aplikačních dávkách několika tun na hektar v maximální šířce 15 m nebo dokonce 18 m v závislosti na produktu. Dopravní pás se používá výhradně k měření materiálu podle pozemní rychlosti (DPAE) a zvolené rychlosti. Hydraulicky poháněné míchadlo (ve standardu) zlepšuje průtok k rozmetacím kotoučům (také hydraulicky poháněným). Rozkládá tok a zlepšuje přívod rozmetacích disků. Systém rychlé montáže rozmetacích modulů pomocí automatického táhlového ramene umožňuje přepínat z jednoho modulu na druhý za pouhých 10 minut. Stejný stroj můžete použít k šíření různých produktů.

Rozmetací modul LIME PowerPack pro vysoce přesné roztírání prostředků obohacujících zeminu

Přesná a rovnoměrná aplikace

Pásový dopravník o šířce 800 mm a tloušťce 8 mm je v předkomoře nad rozmetacími kotouči. Zajišťuje automatické, přesné a pravidelné plnění stolů a optimální aplikační dávky díky automatickému centrovacímu systému. Dodávka hnojiv je automatická a není nutný žádný zásah řidiče. Jakmile se hladina hnojiva v násypce AXIS PowerPack sníží, podávací pás se automaticky znovu spustí.

Dopravní pás AXENT 100.1 pro přesné, pravidelné a automatické napájení.

Prémiové funkce ve standardní výbavě pro absolutní pohodlí

 

 

 

Hydraulický systém rozmetadla hnojiv AXENT 100.1

Lze použít s traktory od 180 hp

Rozmetadlo AXENT má standardně vlastní palubní hydraulický systém, takže není potřeba žádný průtok oleje z traktoru, s výjimkou krytu násypky a parkovacího stojanu. Tento systém je poháněn vývodovým hřídelem při 750 ot/min, což snižuje spotřebu paliva traktoru a umožňuje použití jakéhokoliv traktoru. Hydraulická jednotka ovládá rozmetací kotouče, dopravní pás, dávkovací skluzavky, míchadlo u modelů LIME PowerPack a řízenou nápravu.

Komfortní funkce hydrauliky ve standardní výbavě

Zvláštní pozornost jsme věnovali pohodlí řidiče. Standardně byly integrovány následující hydraulické prvky: oj s hydropneumatickým odpružením pro větší pohodlí na silnicích i v terénu, kryt hydraulické násypky pro urychlení nakládání a integrovaný parkovací stojan, který lze ovládat z kabiny, aby bylo spojení / odpojení stroje rychlejší a jednodušší.

AXENT 100.1 rozmetadlo hnojiv

Integrovaná kamera vzadu usnadňuje couvání

Záložní kamera, která je integrována do zadního krytu, umožňuje bezpečnější manévrování ve stodolách a přístřešcích.

Integrovaná couvací kamera usnadňuje couvání s rozmetadlem hnojiv AXENT 100.1

Vlastní hydraulický okruh

1.4 Bent Axis Piston Pump

Vývodový hřídel traktoru pohání axiální pístové čerpadlo, které ovládá tyto následující funkce:

  • řemenový pohon
  • předřazené šoupátko
  • AXIS-PowerPack
  • LIME-PowerPack s hřebenovým válcem
  • řídící osa nápravy
  • ovládání plachty pro snadné plnění zásobníku

Axiální pístové čerpadlo zajišťuje konstantní provozní tlak v hydraulickém obvodu při otáčkám vývodového hřídele 650 až 1300 ot/min.

Hydraulicky nastavitelná odstavná noha společně s hydropneumatickým odpružením oje rozmetadla se ovládá pomocí vnější hydrauliky traktoru.

Odpružení stroje

Velkou výhodou oproti konkurenci je odpružení zásobníku. Zásobník je uložen na 4 silentblocích materiálu  strathane, který má lepší průběh tlumení než klasický materiál silentbloku. 

 

 

Vybavení

 

Efektivní možnosti přizpůsobení stroje vašim podmínkám.

Terminály CCI 1200

Všechny Vaše informace zobrazené na jedné obrazovce

Všechny Vaše informace zobrazené na jedné obrazovce

Terminály CCI 1200 ISOBUS s certifikací AEF se zaměřují na tři priority: rychlost, viditelnost a flexibilitu. Umožňuje vám intuitivně ovládat vaše stroje díky velkému 30,5cm (12,1") dotykovému displeji. Je schopen současně zobrazovat různé základní informace a také podporuje připojení joysticku a fotoaparátu (kamer). Mezi nejinovativnější aplikace patří kompatibilita se senzorem biomasy, který je schopen provádět řízení sekcí, naváděcí asistenci a automaticky upravovat aplikační dávky pomocí GPS!

Terminály CCI

Terminály CCI 800

Kompaktní terminál ISOBUS

Kompaktní terminál ISOBUS

Se svým 8" širokoúhlým displejem nabízí CCI 800 optimální velikost pro soustředění na jednu aplikaci. Je také možné zobrazit dvě další aplikace, aniž by byla překážka s vaší hlavní aplikací. Velmi uživatelsky přívětivá obrazovka nabízí vynikající viditelnost, i když na ni svítí slunce. Rozhraní CCI 800 je vybaveno funkcí MultiTouch, která bere v úvahu procházení mezi různými aplikacemi. Různé intuitivní pohyby prstů vám umožňují snadné a rychlé procházení mezi různými nabídkami, obrazovkami a aplikacemi, jak to obvykle děláte s chytrým telefonem nebo tabletem. Terminál CCI 800 nabízí úplně stejné možnosti jako CCI 1200.

Terminály CCI

SNÍMAČE HMOTNOSTI

Optimalizujte logistiku na farmě a zvyšte preciznost

Optimalizujte logistiku na farmě a zvyšte preciznost

Pro přesnější správu dat z vaší farmy a vyšši pohodlí obsluhy vám čtyři integrované snímače hmotnosti, které jsou k dispozici na přání, umožní sledovat zbývající objem hnojiva a plochu, kterou zbývá aplikovat, než bude nutné doplnit zásobník.

ŘÍZENÁ NÁPRAVA

Sleduje Vás krok za krokem!

Sleduje Vás krok za krokem!

Využijte řízenou nápravu s gyroskopickým systémem, jejíž úhel natočení je do 17° v závislosti na zvolené šířce rozchodu kol a rozměru pneumatik. Díky jednoduché konstrukci je možné tento systém agregovat na všechny typy traktorů. Obsahuje integrované nastavení sklonu a je možné ruční ovládání. 

Dokumenty ke stažení

Rozmetadla tažená - AXENT
Rozmetadla tažená - AXENT
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje AXENT 100.1, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.