Nabídka strojů Ochrana a výživa
Rozmetadla minerálních hnojiv

Technologické výhody rozmetadel

Letošní aktuální situace na trhu průmyslových hnojiv nutí zemědělce k zamyšlení nad úsporami při aplikaci hnojiv a přesností dávkování. Tam, kde dříve spoléhali na své zkušenosti a praxi při aplikaci těchto podpůrných prostředků za využití jednoduchých a často starších strojů, jsou díky extrémně vysokým cenám v posledních měsících nuceni hledat řešení, v co možná nejpřesnějších rozmetadlech.

Najít nejbližšího prodejce
Technologické výhody rozmetadel

KUHN nabízí, jak rozmetadla nesená AXIS, tak i rozmetadla tažená AXENT.

Nesená rozmetadla KUHN AXIS jsou rozmetadla s pracovním záběrem od 12 do 50 m a objemem od 1000 do 4200 l. U rozmetadel lze využít technologie EMC, Varispread Pro, Optipoint, SpreadSet, hraniční hnojení, dále je možné si dovybavit rozmetadlo monitorem CCI 1200 (s možností sekční kontroly, paralelního navádění,…).

 

AXIS 40.2

NEJLEPŠÍ TECHNOLOGIE PRO DOSAŽENÍ PŘESNOSTI

Společnost KUHN nabízí jedinečné řešení pro dokonalou přesnost při aplikaci minerálních hnojiv: systém EMC=Electronic Mass Control automaticky kontroluje a reguluje průtok hnojiva každého disku nezávisle na sobě – senzory měří odpory (váhy hnojiva na disku) na čepu pohonu disku. Výstupní hradítko hnojiva je regulováno každou sekundu, aby vše odpovídalo naprogramované dávce hnojiva. Rozsah průtoku je 20 až 500kg/ minutu!

  

 

Všechny modely AXIS dále disponují systémem dávkování CDA, který slouží k přesnému dávkování všech typů materiálů za všech podmínek – svažitost pozemku, ale i větrné podmínky.

 
VARISPREAD 8 VARISPREAD PRO

DOKONALE ROVNOMĚRNÁ APLIKACE ZA VŠECH PODMÍNEK

   Pro práci při vysokých pojezdových rychlostech mají rozmetadla Axis systém VARISPREAD PRO (40.2 a 50.2) nebo VARISPREAD 8. Jedná se o jediný způsob, jak získat plynulou proměnnou šířku záběru – přizpůsobí se bod výpadu, aplikační množství ale i rychlost otáčení disku. Základem jsou elektromotory SpeedServo, které jsou 2,5x rychlejší než běžně používané elektromotory. Rychlá reakce je totiž velmi důležitým požadavkem pro přesnou práci ve vysokých pojezdových rychlostech.

   Oceňovanou funkcí je funkce OPTIPOINT, která slouží k automatickému ovládání hradítek na souvrati – zapnutí/ vypnutí rozmetání ve správný čas. Omezíme tím ztráty z překryvů hnojení anebo nedohnojení. Funkce je závislá na druhu hnojiva. Tato nastavení lze zadat do systému GPS pro maximální přesnost aplikace hnojiva.

 

Mobilní aplikace SpreadSet umožňuje automatické zadání parametrů přes mobilní telefon do stroje pomocí modulu Wifi. Není nutné připojení na internet.

V aplikaci se nastaví příslušný druh hnojiva, průměr granulí, typ rozmetacích disků, požadovaná dávka hnojiva na hektar. Aplikace vše vypočítá a uvede i rozmezí příslušné pojezdové rychlosti pro aplikaci tohoto druhu hnojiva. Upozorní i na velkou nebo pomalou rychlost jízdy při aplikaci hnojiva. Vše automaticky!

     

 

Další velice používanou funkcí rozmetadel KUHN AXIS je hraniční hnojení. Rozmetadlo AXIS 30.2 s ovládací jednotkou Quantron může mít hraniční hnojení pomocí funkce TELIMAT – kde boční deflektor umožňuje přesměrování toku hnojiva. Telimat je vždy na pravé straně rozmetadla. Zapojení Telimatu je hydraulicky možné bez zastavení nebo vypnutí pohonu. Na začátku pouze nastavím směr klapek a polohu TELIMATU.

Řada rozmetadel AXIS 40.2 a 50.2 H-EMC má díky hydraulickému pohonu možnost změny rychlosti každého disku a tím i zvýšenou přesnost a správnost dávky až po hranici pole. Má možnost levého nebo i pravého hnojení. Vše probíhá automaticky, z terminálu v kabině traktoru = úspora času a hnojiva. Dochází ke změně rychlosti otáčení disku, změně bodu výpadu a snížení dávky hnojiva. Tato rozmetadla jsou plně ISOBUSová.

 

Další velice používanou funkcí rozmetadel KUHN AXIS je hraniční hnojení. Rozmetadlo AXIS 30.2 s ovládací jednotkou Quantron může mít hraniční hnojení pomocí funkce TELIMAT – kde boční deflektor umožňuje přesměrování toku hnojiva. Telimat je vždy na pravé straně rozmetadla. Zapojení Telimatu je hydraulicky možné bez zastavení nebo vypnutí pohonu. Na začátku pouze nastavím směr klapek a polohu TELIMATU.

Řada rozmetadel AXIS 40.2 a 50.2 H-EMC má díky hydraulickému pohonu možnost změny rychlosti každého disku a tím i zvýšenou přesnost a správnost dávky až po hranici pole. Má možnost levého nebo i pravého hnojení. Vše probíhá automaticky, z terminálu v kabině traktoru = úspora času a hnojiva. Dochází ke změně rychlosti otáčení disku, změně bodu výpadu a snížení dávky hnojiva. Tyto rozmetadla jsou plně ISOBUSová!

Využijte kompatibilitu s ISOBUS systémem v průřezu nabídky modelů AXIS. Na výběr jsou i modely jak s mechanickým, tak i s hydraulickým pohonem.

Pokud není traktoru ISOBUSový nebo je potřeba další monitor, můžeme dovybavit traktor o dotykový monitor CCI 1200 (viz obrázky výše). Na tomto monitoru si mohu změnit vzhledy zobrazení. Řidič je  informován o rychlosti jízdy, o dávce, ale i o místě aplikace a poloze traktoru s rozmetadlem. Monitor je možné dovybavit o sekční kontrolu, o paralelní navádění ale i o automatickou modulaci dávky. Popř. mohu sdílet zpětně data o aplikaci hnojiv do PC.

TAŽENÉ ROZMETADLO - KUHN AXENT 90.1 a 100.1

Požadavky na přesné velkoplošné dávkování a aplikaci granulovaných ale i práškových hnojiv nutí k zamyšlení také výrobce rozmetadel. Proto KUHN nabízí i velký model rozmetadla KUHN AXENT pro velké podniky. Univerzálně použitelné rozmetadlo AXENT přesvědčuje při každé jízdě vysokou přesností a efektivitou. Základem této efektivity v profesionálním hnojení jsou dva specifické rozmetací agregáty: AXIS PowerPack pro granulované hnojiva a LIME PowerPack pro organické hnojivo ale i vápno. Jedná se rychlovýměnný systém z nerezové oceli a centrální a rychlospojkou umožňuje výměnu rozmetacího agregátu za pouhých 10 minut.

Toto tažené rozmetadlo nabízí pracovní záběr až 50 metrů, při objemu zásobníku 9400 litrů = velká denní výkonnost pro velké podniky s minimálními prostoji při plnění nebo přejezdy. Jaké vlastně funkce nabízí? Technologie EMC, Varispread Pro, Optipoint, SpreadSet, hraniční hnojení, dále je možné si dovybavit rozmetadlo monitorem CCI 1200 (s možností sekční kontroly, paralelního navádění,…). Dále možnost řiditelné nápravy, má odpruženou oj, zadní kamera, 4 tenzometry měřící váhu hnojiva v zásobníku, dopravníkový pás včetně podavače a síta. Pneumatické brzdy, Hydraulické otevírání/ zavírání krycí plachty, hydraulická opěrná noha. Ostatní funkce se ovládají pomocí hydropohonu rozmetadla. A ISOBUS propojení. Pro zjednodušené ovládání je vhodný i dotykový joystick CCI A3.

AXENT 100.1

 

Systém EMC nabízí stejné výhody jako u nesených rozmetadel H-EMC = automaticky kontroluje a reguluje průtok hnojiva každého disku nezávisle na sobě. Rozsah průtoku hnojiva je od 20 do 500 kg/ minutu!

VARISPREAD PRO = jedná se o jediný způsob, jak získat plynulou proměnnou šířku záběru – přizpůsobí se bod výpadu, aplikační množství ale i rychlost otáčení disku i při vysokých pojezdových rychlostech.

Funkce OPTIPOINT = slouží k automatickému ovládání hradítek na souvrati - zapnutí a vypnutí rozmetání ve správný čas. Omezíme tím ztráty z překryvů hnojení anebo nedohnojení = úspora peněz i času.

Mobilní aplikace SpreadSet umožňuje automatické zadání parametrů přes mobilní telefon do stroje pomocí modulu Wifi. Není nutné připojení na internet.

Tažené rozmetadlo AXENT nabízí hraniční hnojení - díky hydraulickému pohonu možnost změny rychlosti každého disku a tím i zvýšenou přesnost a správnost dávky až po hranici pole. Má možnost levého nebo i pravého hnojení. Vše probíhá automaticky, z terminálu v kabině traktoru – úspora času a hnojiva. Dochází ke změně rychlosti otáčení disku, změně bodu výpadu a snížení dávky hnojiva.

Tažené rozmetadlo může mít pevnou ale i natáčecí nápravu a to v úhlu 11-17° (podle typu pneumatik), ale vždy odpruženou nápravu. Hydraulicky odpružená oj. Vzduchové brzdy – vše v základním vybavení!

První velké rozmetadlo, které dokáže aplikovat granulovaná i prášková hnojiva i vápno!

Lime-PowerPack – aplikace vápna a práškových hnojiv

     

AXIS-PowerPack – aplikace granulovaného hnojiva

Doprava hnojiva v rozmetadle je zajištěna pomocí gumového pásu o tloušťce 8mm, který dopravuje hnojivo k zadnímu čechrači. Nad pásem je síto zásobníku, které lze také snadno demontovat, ale na kterém může obsluha při plnění stát.

Rozmetadlo má kardanem z traktoru poháněný vlastní hydropohon – axiální pístové čerpadlo, včetně chladiče oleje. Tato hydraulická jednotka slouží pro pohon pryžového dopravníku, ovládání hradítek pro zásobování aplikačních jednotek, pohon disků jednotek (AXIS-PowerPack nebo LIME-PowerPack), pro pohon čechrače a pro řízení nápravy.  

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Technologické výhody rozmetadel, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.