Rozmetadlo minerálních hnojiv AXIS 20.2 EMC/ 40.2 H-EMC, M-EMC ISOBUS.

Rozmetadla KUHN AXIS - 20.2 M-EMC ISOBUS, 20.2 M-EMC W ISOBUS a 40.2 H-EMC ISOBUS, 40.2 H-EMC W ISOBUS.

Najít nejbližšího prodejce
Rozmetadlo minerálních hnojiv AXIS 20.2 EMC/ 40.2 H-EMC, M-EMC ISOBUS.

   Modelová řada nesených rozmetadel AXIS je velmi sofistikovaná a precizní. Jedná se o stroje, které jsou ideální pro náročné uživatele, kteří potřebují vysokou přesnost. Lze je snadno spojovat i s GPS systémy s automatickou úpravou záběru v klínech (Sekční kontrolou) či s variabilním dávkováním dle map, N-senzoru apod. Tyto stroje jsou vždy vybavené ISOBUS sběrnicí - propojení s traktorovým monitorem je vždy rychlé a bezproblémové! Tyto modely jsou určeny pro menší zemědělce (20.2 M-EMC ISOBUS) nebo pro větší podniky (40.2 H-EMC) s vysokým denním výkonem. Tyto rozmetadla jsou vždy ISOBUS-ready tj. jsou vybavené ISOBUS sběrnicí - spojení s monitorem traktoru je vždy rychlé a bezproblémové.

Rozmetadla KUHN AXIS 20.2 M-EMC, KUHN AXIS 40.2 M-EMC,  KUHN AXIS 40.2 H-EMC a dále KUHN AXIS 40.2 H-EMC W je možné objednat jak ve variantě s pohonem poháněným kardanem, tak s hydraulickým pohonem.

Jejich modulární konstrukce umožňuje použití široké nabídky různého příslušenství: žebřík, světla, odstavná kolečka, hraniční deflektory, čidla, plachty atd.

Velkou výhodu jsou různé možnosti nástaveb, díky kterým lze nastavit kapacitu dle přání majitele. Velmi efektivní je systém výměny rozmetacích kotoučů dle požadovaného záběru, který se provádí bez použití nářadí. Maximální možný pracovní záběr je až 42m, při použití disků S8VXR+.

Jedinečnou schopností těchto rozmetadel je systém EMC, který kontroluje přesné dodržení aplikační dávky přímo na rozmetacím disku. A to metodou odporu otáčení hřídele disku vlivem hmotnosti vypadeného množství na disku. Přepočítává tedy Nm na kg/s! Tato kontrola funguje na levém a pravém kotouči nezávisle na sobě a každou vteřinu.

Rozmetadla jsou vždy vybavena ISOBUS systémem. Modely s ISOBUS systémem lze kombinovat i s kompatibilními terminály jiných značek anebo přímo s terminály CCI 800 a 1200 od firmy KUHN. ISOBUS terminál lze zároveň použít i jako GPS navigaci.

Pohon je řešen mechanicky nebo hydraulicky. U těchto nejsofistikovanějších modelů je velmi oblíbený hydraulický systém, protože tím dochází ke snížení spotřeby paliva traktoru, protože jeho motor může pracovat v nižších otáčkách, a protože hydraulika umožňuje plynule měnit otáčky kotoučů. Díky tomu je rozmetadlo přesnější v klínech a umožňuje hraniční hnojení na levou, na pravou nebo na obě strany. U hraničního hnojení, při hydraulickém pohonu, dochází ke snížení otáček venkovního hřídele disku. Dále se sníží množství hnojiva a dojde k úpravě bodu výpadu! Tyto 3 velíčiny dokáže systém H-EMC ovládat = nejpřesnější možná aplikace!!!

Promotional visual for EMC 20 Years with the AXIS H-MC W fertiliser spreader

Technická data

POPIS

AXIS 20.2 M-EMC ISOBUS,

AXIS 20.2 M-EMC W ISOBUS

AXIS 40.2 H-EMC ISOBUS, 

AXIS 40.2 H-EMC W ISOBUS

Maximální zatížení 2300 kg 3200 kg
Základní objem 1000 litrů (až do 2300 litrů volitelně) 1400 litrů (až do 3200 litrů volitelně)
Přibližná hmotnost 295 kg 347 kg
Plnící výška:    
- Minimální dle traktoru 92 cm 99 cm
- Vodorovně od země 98 cm 106 cm
Šířka zásobníku 2.40 m nebo 2.80 m v závislosti na nástavbě 2.40 m nebo 2.80 m v závislosti na nástavbě
Pohon PTO 540 min-1 hydraulický pohone nebo PTO 540 min-1
Pracovní záběr 12-36 m 12-42 m (dle typu disku)
Sekční kontrola Varispread 8 tj. 8 sekcí na pracovní záběr VariSpread PRO tj. 1m záběru = 1 sekce
Hraniční hnojení pomocí Telimatu T1 na pravé straně

u H-EMC se automaticky vlevo nebo vpravo sníží otáčky, upraví bod výpadu a omezí množství,

u M-EMC pomocí Telimatu T1 na pravé straně

Čechrač  Velmi pomalé otáčky: 17 min-1 Velmi pomalé otáčky: 17 min-1

Benefity

Preciznost s nejmodernějšími technologiemi

EMC: "Vážicí" zařízení na každém kotouči, průkopník společnosti KUHN již více než 20 let!

"Vážicí" zařízení na každém disku, průkopník společnosti KUHN již více než 20 let!

EMC (Electronic Mass Control) upravuje aplikační dávku, levou a pravou a každou sekundu jako "vážicí" zařízení na každém disku. Tento jedinečný systém od společnosti KUHN umožňuje, aby každá rostlina dostávala správnou dávku hnojiva každou sekundu. Je to jednoduché, průtok hnojiva se měří na každém disku: v případě ucpání nebo ucpání se průtok příslušného výstupu okamžitě a automaticky koriguje!
Již více než 20 let používáte tento systém k zajištění správné aplikační dávky, protože na každém výstupu je správný tok hnojiva.
Senzory snímají hnací moment na každém kotouči každou sekundu. V závislosti na naměřené hodnotě se průtok nastavuje automaticky a samostatně na levém a pravém kotouči.
S EMC nastavíte levý a pravý průtok individuálně, aniž byste pocítili účinky svahů a vibrací. Jste také úspornější díky sníženým otáčkám motoru. Není třeba provádět průtokový test, stačí zadat aplikační dávku a začít roztírat. Možnosti průtoku jsou velké: mezi 20 a 500 kg/min, takže nastavení levého/pravého aplikačního množství pomocí GPS je možné s extrémní přesností.

Vážicí systém W: zobrazení množství hnojiva v zásobníku 

   Systém EMC není klasický vážicí systém. Vážení aplikačního množství přímo na disku je nejpřesnější možné. Ale model KUHN AXIS 40.2 EMC W  je vybaven tímto vážícím systémem s pracovním záběrem od 12 do 42 m.
   Dva vážicí buňky propojené s terminálem a umožňují zobrazení zbylého množství hnojiva v zásobníku. Terminál každou sekundu monitoruje průtok, aby před nastavením zkontroloval, zda odpovídá naprogramovanému výkonu. To poskytuje extrémní přesnost a uživatelský komfort.
   Originální, patentovaná konstrukce vážicího systému se skládá ze silného závěsného rámu vybaveného dvěma vážicími buňkami, z nichž každý má nosnost 10 tun, a spojovací tyče spojené s rámem stroje. Dva snímače hmotnosti zaručují vysokou přesnost i ve svahu. K dispozici jsou dvě výšky závěsu, které umožňují pozdní rozmetání. Rám závěsu má vysokou světlou výšku pro řazení převodovky.
AXIS - CCI terminal

Laterální distribuční systém CDA, nesrovnatelný!

Unikátní systém CDA (nastavení koaxiálního rozvodu) zajišťuje optimální boční rozložení. Modifikace bodu dopadu hnojiva umožňuje rychlé přizpůsobení různým produktům a pracovním záběrům. Speciální konstrukce dávkovacích výstupů zajišťuje vícenásobný přívod do lopatek, což zajišťuje konstantní průtok hnojiva a rovnoměrné rozmetání. Se systémem CDA jsou distribuční vzorce pravidelné a přesné. Kolísání aplikační dávky a změny přízemní rychlosti nemají žádný vliv na distribuci hnojiva. Extra pomalé míchadlo reguluje přísun do rozmetacího kotouče a zlepšuje průtok hnojiva. Otáčí se o 360° rychlostí pouhých 17 ot./min., takže je šetrný k granulím. Aby bylo zajištěno, že bod dopadu hnojiva na kotouči je přesný, sleduje vodicí vodítko tok hnojiva, dokud není zachyceno lopatkami. Deflektory AIRFIN snižují turbulence vznikající při otáčení disků a zajišťují pravidelný tok hnojiva.

Systém CDA (koaxiální nastavení rozdělení) zajišťuje optimální boční distribuci hnojiva.

Dokonale rovnoměrné rozmetání v rozích pole i při vysokých rychlostech

VARISPREAD PRO: Kontinuální řízení sekcí při velmi vysokých rychlostech, 1 sekce na metr se SpeedServo

VARISPREAD PRO: Section Control při velmi vysokých rychlostech pomocí SpeedServo

SpeedServo je nový řídicí systém složený ze dvou elektromotorů, které jsou 2,5krát rychlejší než tradiční pístové motory. Upravuje body výpadu a přizpůsobuje rozmetání tvaru pole. Zlepšuje se řízení překrývání a správná aplikační dávka se rozprostírá na správném místě, a to i při vysokých pojezdových rychlostech.
VARISPREAD PRO je k dispozici u modelů AXIS 40.2 a 50.2 s mechanickým nebo hydraulickým pohonem.

VARISPREAD 8: Zastavte přemety v rozích polí!

VARISPREAD 8 je standardně integrován v manuální nebo automatické verzi podle GPS, aby se omezilo předávkování na plotech. Sekční ovládání VARISPREAD 8 nabízí 8 sekcí, 4 na každé straně, a pracuje na principu postupného snižování dávkovacího výstupu, aby se zabránilo předávkování. Je k dispozici u modelů AXIS VERZE Q, W, M-EMC (W).

VARISPREAD 8

 

OPTIPOINT

Na souvratích většina zemědělců začíná a zastavuje šíření ve stejném okamžiku, i když různá hnojiva mají různé balistické vlastnosti. OPTIPOINT automaticky určí ideální místo otevírání a zavírání dávkovacích výstupů podle druhu hnojiva a pojezdové rychlosti. To má za následek vyšší přesnost při použití ovládání GPS.

OPTIPOINT GPS optimalizované otevírání a zavírání souvraťových ventilů

Získejte přístup k nejinovativnějším technologiím

Logo ISOBUS s certifikací AEF

Rozmetadla hnojiv AXIS kompatibilní s ISOBUS

Standardně jsou k dispozici následující modely rozmetadel hnojiv ISOBUS:
  • AXIS 20.2 M-EMC (W)
 
  • AXIS 40.2 M-EMC-(W)


       AXIS 40.2 H-EMC-(W)

 

  • AXIS 50.2 M-EMC-(W)
 
  • AXIS 50.2 H-EMC-(W)
Rozmetadla hnojiv AXIS mají certifikaci AEF (Agricultural Electronics Foundation) a jsou kompatibilní s terminály ISOBUS.
Tyto modely jsou k dispozici vždy ve verzi ISOBUS.

Hydraulický nebo mechanický diskový pohon

   Hydraulický kotoučový pohon (H-EMC) je nezávislý na otáčkách motoru. Udržuje konstantní rychlost otáčení kotouče a s tím spojenou pracovní šířku. Disky jsou poháněny hydraulikou traktoru, přičemž je nutný pouze nízký průtok (od 45 l/min při 180 barech), nezávisle na otáčkách motoru a vývodového hřídele. Oblast rozprostření zůstává konstantní a lze ji plynule přizpůsobit bodům vykreslování. Je také možné se rozprostřít při nižších otáčkách motoru a tím snížit spotřebu paliva. Čechrač nepoškozuje hnojivo, protože se okamžitě zastaví, když se vývody uzavřou. Vysokokapacitní snímače hmotnosti EMC W také neustále informují řidiče o tom, kolik hnojiva zbývá v zásobníku.
   U modelů s mechanickým pohonem (M-EMC nebo W) jsou rozpěrné kotouče poháněny vývodovým hřídelem (540 ot./min). Všechny hřídele a úhlová ozubená kola pracují v olejové lázni, aby se snížily nároky na údržbu. Jsou chráněny pevným rámem proti prachu, nečistotám, vlhkosti a mechanickému poškození. Tyto modely mají také vlastní systém proti přetížení, který chrání celou pohonnou jednotku včetně míchadel (čechrače).

Pohled na hydromotor, který pohání rozmetadla hnojiv AXIS H-EMC.

Vybavení

Efektivní možnosti, které přizůsobí Váš stroj Vašim podmínkám.

Terminál CCI 1200

Všechny Vaše informace se zobrazují na stejné obrazovce!

Všechny Vaše informace se zobrazují na stejné obrazovce!

   Terminál CCI 1200 ISOBUS s certifikací AEF se zaměřuje na tři priority: výkon, viditelnost a flexibilitu. Umožňuje Vám intuitivně sledovat Vaše stroje pomocí antireflexní dotykové obrazovky o 12,1*/30,5cm. Všechny podstatné informace během práce lze zobrazit v různých formátech (vertikální, horizontální,maxi-view, dvojité UT, ...). Mezi jeho nejinovativnější aplikace patří Section Control, modulace aplikačních dávek z map nebo senzorů biomasy a asistence při navádění, to vše s využitím GPS dat. Připojení jedné nebo dvou kamer zvyšuje komfort používání.

Terminál CCI 800

Kompaktní terminál ISOBUS

Kompaktní terminál ISOBUS

   Terminál CCI 800 ISOBUS s certifikací AEF je vybaven obrazovkou 8*/ 20,3cm. Základní informace jsou zobrazeny s hlavním pohledeme a minipohledy na boku. Kliknutím na minizobrazení - jej zvětšíte. Může nabídnout stejné aplikace jako terminál CCI 1200. Mezi jeho nejinovativnjší aplikace také patří Section Control, modulace aplikačních dávek z map a senzorů biomasy a asistence při navádění, to vše s využitím GPS dat. Připojení jedné nebo dvou kamer zvyšuje komfort používání.

Joystick CCI A3

Inovativní joystick ISOBUS

Inovativní joystick ISOBUS

   S novým joystickem CCI A3 můžete přímo sledovat funkce svého stroje na dotykové obrazovce joysticku. Vyberte tak správnou funkci ve správný čas. CCI A3 je certifikován jako ISOBUS AUX-N of AEF, je kompatibilní se všemi ISOBUS AUX-N certifikovanými stroji ISOBUS. Pro zobrazení funkcí na joysticku zkontrolujte kompatibilitu.

Dokumenty ke stažení

leták KUHN AXIS
leták KUHN AXIS
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Rozmetadlo minerálních hnojiv AXIS 20.2 EMC/ 40.2 H-EMC, M-EMC ISOBUS. , případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.