Řada GMD 1025 F

Spojení moderního designu a vysokého výkonu.

Čelně nesené žací stroje řady GMD 1025 F nabízejí dva modely GMD 3125 F-FF a GMD 3525 F-FF o záběrech 3,10 a 3,50 m. Jsou to ideální stroje pro použití v kopcovitém terénu. Pro jejich maximální využití pracovního záběru je lze použit v trojkombinaci s GMD 8730, GMD 9530 nebo GMD 10030.

Najít nejbližšího prodejce
Řada GMD 1025 F

Farmy, které chtějí být úspěšné v chovu dobytka a produkci mléka si dobře uvědomují důležitost zvyšování ziskovosti. Je proto důležité stádu zajistit vysoce výživné krmivo a zároveň usilovat o krmnou soběstačnost. Snížením znečištění krmiva z 4% na 2 % lze ušetřit 89 EUR na hektar za rok (podle testů provedených německou zemědělskou komorou Weser-Ems). A aby zemědělci mohli sklízet kvalitní krmivo, mohou se spolehnout na čelně nesené žací stroje KUHN řady GMD 1025, které zajišťují vysoký výkon a spolehlivost.

 

 Čisté krmivo díky hydropneumatickému odpružení žací lišty: LIFT-CONTROL

Hydropneumatický systém kopírování LIFT –CONTROL s dusíkovým akumulátorem nahrazuje tradiční pružiny. Žací stroj je při práci vystaven namáhání směrem dozadu. Čím více se zvyšuje napětí, tím více je žací jednotka odlehčována, což jí umožňuje se lépe přizpůsobit nerovnostem terénu. Drn sečeného porostu je tak chráněn proti poškození a do řádku se dostane méně nečistot.

Odpružení LIFT-CONTROL

 

OPTIDISC ELITE: Dokonalá kvalita střihu!

Žací lišta OPTIDISC ELITE

 

Nová žací lišta OPTIDISC ELITE byla vyvinuta ve spolupráci se zemědělci. Různé vzdálenosti mezi disky, velké překrytí disků a zmenšený úhel žací lišty OPTIDISC poskytují vysokou kvalitu řezu.  Žací stroje řady GMD 1021 F vybavené žací lištou OPTIDISC ELITE zaručují čistý a rovnoměrný řez za všech podmínek. Žací lišta OPTIDISC ELTITE má řadu exkluzivních funkcí:

V kopcovitém terénu, v mokrých podmínkách nebo při sečení lepkavé trávy se může před žací lištou hromadit půda s výjimkou žací lišty OPTIDISC ELITE! Speciálně navržené splazy zlepšují klouzání lišty a chrání tak porost. Další výhoda, pokud se jedná zvýšení kvality řezu a sklízení píce, zejména pak při sečení v těžkých provozních podmínkách.

 

Úzký řádek pro kvalitní krmivo

Žací stroje řady GMD 1025 F jsou na obou stranách žací lišty vybaveny poháněným shazovacím bubnem. Ten usměrňuje tok sklízeného materiálu a zmenšuje šířku řádku na 1,00 až 1,20 m. Díky tomu tak nedochází přejíždění posečené píce koly traktoru a k jejímu znečištění.

Shazovací bubny

 

Kopírování terénu

Dokonalou kinematiku žací lišty doplňují dvě spodní táhla. Na těchto táhlech je hlavní výhodou jejich uchycení. Na obou stranách jsou uložena na kloubech. Zajímavostí je to, že klouby blíže k traktoru jsou uloženy níže než ty, které jsou na přední straně stroje. Během práce tak případné rázy a zatížení lišty vyvozují síly, které mají tendenci lištu spíše přizvedávat a nikoli přitlačovat k zemi. Výsledkem je lepší kopírování terénu. V příčném směru doprava a doleva je možné vychýlení až 30°, kloubová ramena umožňují svislí pohyb až 70 cm.

 

Maximální jištění a spolehlivost

Žací lišty řady GMD 1025 byly navrženy tak, aby odolávaly překážkám. Ochrana proti nárazu PTROTECTADRIVE zajišťuje, že v případě nárazu disku na překážku dojde odtržení hřídele držící disk nad ložiskem, a to díky pečlivě dimenzovanému úpichu. Ozubená kola v liště jsou tak chráněna a následná oprava nezabere déle jak 15 minut a to vše při zajištění nízkých nákladů na opravu.

Exkluzivně KUHN: Moduly nesoucí disky jsou připevněny dlouhými šrouby, které procházejí celou žací lištou. To eliminuje riziko vytržení držáků z žací lišty v případě nárazu

Špičkové komponenty prodlužující životnost stroje:

Aby se prodloužila životnost stroje, jsou mezi žací lištou a rámem tlumiče rázů. Ty absorbují rázy, které mají vliv na konstrukci stroje a vznikají během sekání při vysokých rychlostech.

Jištění PROTECTADRIVE

 

FAST – FIT: 100% bezpečné uchycení

Žací stroje GMD 3123 jsou standardně vybaveny rychloupínacími noži FAST-FIT. Silná listová pružina vyvíjí konstantní tlak na čep nože, takže se upevnění nože nemůže samovolně otevřít. Nože lze snadno vyměnit během několika minut. Pro snížení nákladů na údržbu lze vyměňovat upevňovací šrouby nožů a listové pružiny samostatně. Pro vyšší kvalitu řezu a delší životnost nožů se nože volně otáčejí o 360°.

Výměna rychloupínacího nože FAST-FIT

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Snadno se nasazuje bez použití nástrojů, nebo lze použít jako volitelné příslušenství hydraulické ovládání.

Ochranné kryty FLEXPROTECT

 

Rychlé a snadné nastavení

Komfort obsluhy je jednou z priorit společnosti KUHN. U žacích strojů řady GMD 1025 F je odlehčení žací lišty jednoduché a snadné pomocí hydraulického odpružení, které ho udržuje na správné úrovni. Žací jednotka se na souvrati zvedá pomocí integrovaného válce, takže se nemusí požívat předního hydraulického systému traktoru.

Hydraulické přizvedání

 

Technická data

Typ

GMD 3125 F-FF

GMD 3525 F-FF

Pracovní záběr (m)

3,10

3,50

Transportní šířka (m)

2,99

3,48

Žací lišta    

OPTIDISC ELITE

Uchycení nožů

FAST-FIT

Kopírování

LIFT-CONTROL hydro-pneumaticky

Počet disků

7

8

Průměrná šířka řádku (m)      

1,00 – 1,20

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000

Volnoběžka

Integrovaná v boční převodovce

Systém PROTECTADRIVE pro ochranu diskové žací skříně

Standardně

Boční kryty

Mechanicky zvedané FLEXPROTEC

Na přání hydraulické zvedání

Závěs

3 – bodový kat 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

32 / 43

36 / 49

Hmotnost (kg)

1105

1180

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada GMD 1025 F, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.