Řada GMD 1011 LIFT-CONTROL

Řekněte ano vysokému pracovnímu výkonu a ne znečištění píce!

Řada žacích strojů GMD 1011 LIFT-CONTROL je díky jedinečnému odlehčovacímu systému LIFT-CONTROL a NON-STOP jištění proti nárazu ideální pro středně velké farmy nebo službaře. S nabídky pěti pracovních záběrů od 2,67 m až do 4,35 m si vybere každý, kdo touží po vysokém pracovním výkonu a vysoké kvalitě posečené píce.

Najít nejbližšího prodejce
Řada GMD 1011 LIFT-CONTROL

 

Farmy, které dnes chtějí být úspěšné v chovu dobytka a produkci mléka, si uvědomují jak je důležité zvyšování své ziskovosti. V tom hraje velkou roli kvalita krmiva a spolehlivost a živostnost žacích strojů. Z tohoto důvodu společnost KUHN vyvinula řadu žacích strojů GMD 1011 LIFT-CONNTROL. Díky jedinečnému odlehčovacímu systému LIFT-CONTROL a NON-STOP jištění proti nárazu se žací stroje přizpůsobí jakémukoliv nerovnému povrchu a při nárazu na překážku dojde k vyhnutí stroje. Výsledkem je vysoký potenciál úspor díky nižším nákladům na opravy a zároveň je zaručena optimální kvalita posečené píce.  Řada GMD 1011 LIFT-CONTROL je k dispozici v pěti modelech pro traktory již od 80 hp.

 

Čisté krmivo díky hydropneumatickému odlehčení žací lišty: LIFT-CONTROL

Systém odlehčení LIFT-CONTROL

 

Je důležité stádu zajistit vysoce výživné krmivo a zároveň usilovat o krmnou soběstačnost. Snížením znečištění krmiva z 4% na 2 % lze ušetřit 89 EUR na hektar za rok (podle testů provedených německou zemědělskou komorou Weser-Ems). A aby zemědělci mohli sklízet kvalitní krmivo, mohou se spolehnout na žací stroje KUHN řady GMD 1011, které zajišťují vysoký výkon a spolehlivost díky systému odlehčení LIFT-CONTROL.

Systém LIFT-CONTROL není pouze hydropneumatické odpružení, které nahrazuje hydraulickým akumulátorem mechanické pružiny, ale jedná se o sofistikovaný systém, který kombinuje hydraulickou a mechanickou větev. Při nárazu na překážku je na lištu vyvíjen tlak, který způsobí: (1) Odlehčení žací jednotky (čím větší tlak, tím větší odlehčení). (2) Díky jedinečné kinematice systému LIFT-CONTROL dojde po překonání nastaveného tlaku k uvolnění žací lišty a jejího snadného vytočení směrem dozadu. VÝSLEDEK: čím větší překážka, tím menší vypínací tlak pro maximální ochranu.

 

OPTIDISC ELITE: žací lišta s bezkonkurenčním výkonem

Žací lišta OPTIDISC ELITE

 

Nová žací lišta OPTIDISC ELITE byla vyvinuta ve spolupráci se zemědělci. Různé vzdálenosti mezi disky, velké překrytí disků a zmenšený úhel žací lišty OPTIDISC poskytují vysokou kvalitu řezu.  Žací stroje řady GMD 1011 LIFT-CONTROL vybavené žací lištou OPTIDISC ELITE zaručují čistý a rovnoměrný řez za všech podmínek. Žací lišta OPTIDISC ELTITE má řadu exkluzivních funkcí:

V kopcovitém terénu, v mokrých podmínkách nebo při sečení lepkavé trávy se může před žací lištou hromadit půda s výjimkou žací lišty OPTIDISC ELITE! Speciálně navržené splazy zlepšují klouzání lišty a chrání tak porost. Další výhoda, pokud se jedná zvýšení kvality řezu a sklízení píce, zejména pak při sečení v těžkých provozních podmínkách.

 

Kopírování terénu díky kyvadlovému zavěšení žací jednotky

Tento systém se středovým zavěšením umožňuje velmi dobré kopírování terénu, a to i v náročných podmínkách. Díky výkyvu až o 31°  se žací lišta přizpůsobí terénu i při vyšších rychlostech jízdy, čímž chrání porost proti poškození, ale také zabraňuje znečištění sečené píce.

Středové zavěšení žací jednotky

 

Exkluzivně: odpružení během přepravy a práce

Kvůli vysokým transportním rychlostem, které moderní traktory dosahují, jsou žací stroje GMD 4011 a 4411 osazeny hydropneumatickým odpružením pro transport. Tento systém tlumí rázy a zajišťuje vyšší bezpečnost nejen během transportu, ale i při otáčení na souvratích.

Odpružení během transportu

 

NON-STOP jištění proti nárazu v kombinaci se systémem LIFT-CONTROL

Žádný zemědělec si nemůže dovolit poškození žací lišty během sezóny, bez ohledu na to, zda to bylo způsobeno překážkou nebo chybou řidiče. Žací stroje řady GMD 1011 LIFT-CONTROL jsou vybaveny aktivním systémem, který zajišťuje konstantní tlak na půdu až do úhlu sklonu 11°. Dojde-li ke kontaktu žací lišty s překážkou, sníží se tlak na půdu a žací lišta se vytočení až o 25° dozadu a poté se lišta zvedne nahoru a překoná překážku. Ochrana žací lišty funguje spolehlivě, i pokud je žací lišta zasažena s vnitřní strany, protože osa otáčení (A) se nachází v dostatečné vzdálenosti od prvního žacího disku. To umožňuje spolehlivou ochranu i levé strany žací lišty, která je blíže k traktoru. Díky NON-STOP jištění se žací lišta vrací automaticky zpět do původní pozice. Kombinace odlehčení žací lišty a NON-STOP jištění je na trhu zcela jedinečná.

Systém NON-STOP jištění

 

Maximální jištění a spolehlivost

Žací lišta byla navržena tak, aby odolávala překážkám. Ochrana proti nárazu PTROTECTADRIVE zajišťuje, že v případě nárazu disku na překážku dojde odtržení hřídele držící disk nad ložiskem, a to díky pečlivě dimenzovanému úpichu. Ozubená kola v liště jsou tak chráněna a následná oprava nezabere déle jak 15 minut a to vše při zajištění nízkých nákladů na opravu.

Exkluzivně KUHN: Moduly nesoucí disky jsou připevněny dlouhými šrouby, které procházejí celou žací lištou. To eliminuje riziko vytržení držáků z žací lišty v případě nárazu

Špičkové komponenty prodlužující životnost stroje:

Aby se prodloužila životnost stroje, jsou mezi žací lištou a rámem tlumiče rázů. Ty absorbují rázy, které mají vliv na konstrukci stroje a vznikají během sekání při vysokých rychlostech.

Jištění PROTECTADRIVE

 

Údržba snížena na minimum

Žací stroje řady GMD 1011 LIFT-CONTROL jsou standardně vybaveny rychloupínacími noži FAST-FIT. Silná listová pružina vyvíjí konstantní tlak na čep nože, takže se upevnění nože nemůže samovolně otevřít. Nože lze snadno vyměnit během několika minut. Pro snížení nákladů na údržbu lze vyměňovat upevňovací šrouby nožů a listové pružiny samostatně. Pro vyšší kvalitu řezu a delší životnost nožů se nože volně otáčejí o 360°.

Výměna rychloupínací nože FAST-FIT

 

Technická data

Typ

GMD 2811 FF

GMD 3111 FF

GMD 3511 FF

GMD 4011 FF

GMD 4411 FF

Pracovní záběr (m)

2,67

3,10

3,51

3,95

4,35

Počet disků

6

7

8

9

10

Uchycení nožů

FAST-FIT

Kopírování

LIFT-CONTROL hydro-pneumaticky

Jištění

Hydraulická nárazová pojistka

Průměrná šířka řádku (m)

1,70

2,30

2,80

3,30

3,70

Volnoběžka

Integrovaná v boční převodovce

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

540

540 / 1000

1000

Systém PROTECTADRIVE pro ochranu diskové žací skříně

Standardně

Transportní pozice

Hydraulicky otočením o 90° dozadu z kabiny traktoru

Závěs

Kat. 2

Kat. 3

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

23 / 31

27 / 36

30 / 41

30 / 41

34 / 46

Hmotnost (kg)

845

900

950

1085

1120

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada GMD 1011 LIFT-CONTROL, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.