Řada GMD 1021 F COMPACT

Žací stroje do svahů.

Díky své kompaktnosti a nízké hmotnosti jsou žací stroje řady GMD 1021 F COMPACT vhodné zejména pro práci ve svažitém terénu nebo v silně kopcovitých oblastech.

Najít nejbližšího prodejce
Řada GMD 1021 F COMPACT

Řada GMD 1021 F COMPACT nabízí dva pracovní záběry GMD 2721 F (2,7m) a GMD 3121 F (3,14m). Díky jejich kompaktnosti a nízké hmotnost tak tyto stroje vynikají při práci ve svažitém terénu.
Stroje pro práci na svahách se sklonem více než 30 %

 

Koncept, který dělá rozdíl

Díky své kompaktní konstrukci je řada GMD 1021 F ideálně přizpůsobena pro připojení k menším pro práci na svazích. Vzhledem k nízké hmotnosti 575 a 635 kg lze tyto žací stroje připevnit ke standartním traktorům, ale také ke speciálním svahovým traktorům typu AEBI nebo REFORM. Žací stroj je odlehčen dvěma pružinami nebo odlehčovacím systémem integrovaným do předního závěsu traktoru. Kyvadlové zavěšení zajišťuje výkyv do stran +/- 8° pro optimální přizpůsobení terénu.

 

Dokonalá kvalita střihu

Žací lišta OPTIDISC ELITE

 

Nová žací lišta OPTIDISC ELITE byla vyvinuta ve spolupráci se zemědělci. Různé vzdálenosti mezi disky, velké překrytí disků a zmenšený úhel žací lišty OPTIDISC poskytují vysokou kvalitu řezu.  Žací stroje řady GMD 1021 F vybavené žací lištou OPTIDISC ELITE zaručují čistý a rovnoměrný řez za všech podmínek. Žací lišta OPTIDISC ELTITE má řadu exkluzivních funkcí:

V kopcovitém terénu, v mokrých podmínkách nebo při sečení lepkavé trávy se může před žací lištou hromadit půda s výjimkou žací lišty OPTIDISC ELITE! Speciálně navržené splazy zlepšují klouzání lišty a chrání tak porost. Další výhoda, pokud se jedná zvýšení kvality řezu a sklízení píce, zejména pak při sečení v těžkých provozních podmínkách.

 

Maximální jištění a spolehlivost

Žací lišta byla navržena tak, aby odolávala překážkám. Ochrana proti nárazu PTROTECTADRIVE zajišťuje, že v případě nárazu disku na překážku dojde odtržení hřídele držící disk nad ložiskem, a to díky pečlivě dimenzovanému úpichu. Ozubená kola v liště jsou tak chráněna a následná oprava nezabere déle jak 15 minut a to vše při zajištění nízkých nákladů na opravu.

Exkluzivně KUHN: Moduly nesoucí disky jsou připevněny dlouhými šrouby, které procházejí celou žací lištou. To eliminuje riziko vytržení držáků z žací lišty v případě nárazu

Špičkové komponenty prodlužující životnost stroje:

Aby se prodloužila životnost stroje, jsou mezi žací lištou a rámem tlumiče rázů. Ty absorbují rázy, které mají vliv na konstrukci stroje a vznikají během sekání při vysokých rychlostech.

Jištění PROTECTADRIVE

 

FAST – FIT: 100% bezpečné uchycení

Žací stroje GMD 3123 jsou standardně vybaveny rychloupínacími noži FAST-FIT. Silná listová pružina vyvíjí konstantní tlak na čep nože, takže se upevnění nože nemůže samovolně otevřít. Nože lze snadno vyměnit během několika minut. Pro snížení nákladů na údržbu lze vyměňovat upevňovací šrouby nožů a listové pružiny samostatně. Pro vyšší kvalitu řezu a delší životnost nožů se nože volně otáčejí o 360°.

Výměna rychloupínací nože FAST-FIT

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Snadno se nasazuje bez použití nástrojů, nebo lze použít jako volitelné příslušenství hydraulické ovládání.

Sklopení ochranných krytů

 

 

 Technická data

Typ

GMD 2721 F-FF COMPACT 1000/540

GMD 3121 F-FF COMPACT

Pracovní záběr (m)

2,70

3,14

Transportní šířka (m)

2,55

3,00

Žací lišta    

OPTIDISC ELITE

Uchycení nožů

FAST-FIT

Kopírování

Pružinami

Počet disků

6

7

Průměrná šířka řádku (m)      

1,30

1,50

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000 nebo 540

1000

Volnoběžka

Integrovaná v boční převodovce

Systém PROTECTADRIVE pro ochranu diskové žací skříně

Standardně

Boční kryty

Mechanicky zvedané FLEXPROTEC

Závěs

A závěs kat. 2 nebo 3 – bodový kat 1, 2

3 – bodový kat 1, 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

27 / 32

37 / 43

Hmotnost (kg)

575 kg

635 kg

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada GMD 1021 F COMPACT, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.