GMD 5251 TC

S taženým žacím strojem GMD 5251 TC Vám společnost KUHN nabízí ekonomickou alternativu namísto žací trojkombinace. Tento model zajišťuje vysoký výkon sečení při malém požadovaném příkonu a s pracovním záběrem 5,20 m je uřčený pro traktory již od 110 hp.

Najít nejbližšího prodejce
GMD 5251 TC

 

Tažený model GMD 5251 vyniká velkým pracovním záběrem, se kterým dokáže posíct až 7 ha za hodinu. Tento model je tak ekonomickou alternativou žacích trojkombinací, které je nutné agregovat s velkými traktory, které musí být dále vybavené předním tříbodovým závěsem a předním vývodovým hřídelem. 

 

OPTIDISC ELITE: žací lišta s bezkonkurenčním výkonem

Žací lišta OPTIDISC ELITE

 

Nová žací lišta OPTIDISC ELITE byla vyvinuta ve spolupráci se zemědělci. Různé vzdálenosti mezi disky, velké překrytí disků a zmenšený úhel žací lišty OPTIDISC poskytují vysokou kvalitu řezu.  Žací stroje GMD 5251 TC jsou vybavené žací lištou OPTIDISC ELITE zaručují čistý a rovnoměrný řez za všech podmínek. Žací lišta OPTIDISC ELTITE má řadu exkluzivních funkcí:

V kopcovitém terénu, v mokrých podmínkách nebo při sečení lepkavé trávy se může před žací lištou hromadit půda s výjimkou žací lišty OPTIDISC ELITE! Speciálně navržené splazy zlepšují klouzání lišty a chrání tak porost. Další výhoda, pokud se jedná zvýšení kvality řezu a sklízení píce, zejména pak při sečení v těžkých provozních podmínkách.

 

Optimální kopírování terénu a ochrana porostu

Kvalita píce a její nutriční hodnoty jsou zachovány díky odlehčovacímu systému 4 pružin. Kinematika uchycení žací jednotky pomocí pružin a torzních tyčí zajišťuje dokonalé kopírování terénu. Velká kola (s pneumatikami 400 / 60-15,5) jsou uspořádány tak, aby nepřejížděli přes již posečenou píci. Kola jsou huštěny na nízký tlak, čímž je tak snížený tlak na půdu a porost je tak chráněn proti poškození, což zajišťuje jeho lepší opětovný růst.

Odlehčení žací jednotky

 

Dokonale tvarovaný řádek

Posečená píce je ukládaná na řádek o šířce přibližně 4,40 m, aby docházelo k rychlejšímu procesu usychání. To také usnadňuje následný proces obracení. Dále je na žacím stroji možnost rozdělení řádku uprostřed na 2 řádky pomocí deflektorů.

Shazování píce do dvou řádků

 

Maximální jištění a spolehlivost

Žací lišta byla navržena tak, aby odolávala překážkám. Ochrana proti nárazu PTROTECTADRIVE zajišťuje, že v případě nárazu disku na překážku dojde odtržení hřídele držící disk nad ložiskem, a to díky pečlivě dimenzovanému úpichu. Ozubená kola v liště jsou tak chráněna a následná oprava nezabere déle jak 15 minut a to vše při zajištění nízkých nákladů na opravu.

Exkluzivně KUHN: Moduly nesoucí disky jsou připevněny dlouhými šrouby, které procházejí celou žací lištou. To eliminuje riziko vytržení držáků z žací lišty v případě nárazu

Špičkové komponenty prodlužující životnost stroje:

Aby se prodloužila životnost stroje, jsou mezi žací lištou a rámem tlumiče rázů. Ty absorbují rázy, které mají vliv na konstrukci stroje a vznikají během sekání při vysokých rychlostech.

Jištění PROTECTADRIVE

 

Údržba snížena na minimum

Žací stroje GMD 5251 TC jsou standardně vybaveny rychloupínacími noži FAST-FIT. Silná listová pružina vyvíjí konstantní tlak na čep nože, takže se upevnění nože nemůže samovolně otevřít. Nože lze snadno vyměnit během několika minut. Pro snížení nákladů na údržbu lze vyměňovat upevňovací šrouby nožů a listové pružiny samostatně. Pro vyšší kvalitu řezu a delší životnost nožů se nože volně otáčejí o 360°.

Výměna rychloupínací nože FAST-FIT

 

Vysoký pracovní výkon a jízdní komfort

Snadné použití je společnosti KUHN nejvyšší prioritou. Tažené žací stroje GMD 5251 TC v kombinaci s centrální ojí dosahují značného zvýšení pracovního výkonu. Otočná převodovka GIRODYNE je známa svojí manévrovatelností. Poskytuje bezkonkurenční provozní komfort. Robustní provedení převodovky vám umožňuje se otáčet o 90°, přičemž je převodovka stále přímo proti vývodovému hřídeli. Údržba je jednoduchá, omezená pouze na jedno mazací místo.

Převodové ústrojí GIRODYNE

 

Rychlá a pohodlná přestavba do transportní polohy

Žací stroj je v transportní pozici za méně než 10 vteřin, a to díky sklopnému rámu, který je vybaven 2 koly pro přepravu. Transportní šířka je pod 2,90 m. Žací stroj je obratný na silnici i při vysoké rychlosti a zajišťuje i bezpečnost pří vjezdu na louky a pole.

Transportní pozice žacího stroje

 

Technická data

Typ

GMD 5251 TC

Pracovní záběr (m)

5,20

Transportní šířka (m)

2,90

Počet disků

12

Uchycení nožů

FAST - FIT

Kopírování

Pružinami

Průměrná šířka řádku (m)

4,00 až 4,40

Volnoběžka

Standardně

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000

Systém PROTECTADRIVE pro ochranu diskové žací skříně

Standardně

Tažná oj

Centrální

Závěs

Otočná převodovka GYRODINE, závěs dvojbodový kat. 2 nebo 3

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

54 / 73

Hmotnost (kg)

3 000

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje GMD 5251 TC, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.