Řada GMD 1023 F

Kompaktní, lehké a vhodné do každého terénu.

Najít nejbližšího prodejce
Řada GMD 1023 F

Nová čelní sekačka GMD 3123 F je ideální pro farmy, které hledají lehčí stroj schopný agregovat s traktorem od 80 koní. Kompaktní design a nízká hmotnost umožňují práci v kopcovitých oblastech stejně jako na rovině. Nejnovější generace žacích lišt OPTIDISC ELITE zajišťuje čistý a rovnoměrný řez ve všech provozních situacích.

 

OPTIDISC ELITE: Dokonalá kvalita střihu!

Žací lišta OPTIDISC ELITE

 

Nová žací lišta OPTIDISC ELITE byla vyvinuta ve spolupráci se zemědělci. Různé vzdálenosti mezi disky, velké překrytí disků a zmenšený úhel žací lišty OPTIDISC poskytují vysokou kvalitu řezu.  Žací stroje řady GMD 1021 F vybavené žací lištou OPTIDISC ELITE zaručují čistý a rovnoměrný řez za všech podmínek. Žací lišta OPTIDISC ELTITE má řadu exkluzivních funkcí:

V kopcovitém terénu, v mokrých podmínkách nebo při sečení lepkavé trávy se může před žací lištou hromadit půda s výjimkou žací lišty OPTIDISC ELITE! Speciálně navržené splazy zlepšují klouzání lišty a chrání tak porost. Další výhoda, pokud se jedná zvýšení kvality řezu a sklízení píce, zejména pak při sečení v těžkých provozních podmínkách.

 

Kopírování terénu

Čelně nesené žací stroje musí být schopné plynule se přizpůsobit nerovnému povrchu. Zároveň jsou ale také vystaveny extrémnímu namáhání. Žací stroje GMD 3123 F jsou navrženy tak aby si s tím poradily.  Žací jednotka efektivně kopíruje povrch terénu díky výkyvnému kloubovému uchycení a to o +/- 12°. Dvě odlehčovací pružiny připojené k traktoru snižují tlak na půdu a chrání tak drn.

 

Odlehčení žací lišty

 

Dokonale tvarované řádky

Ať už sečete na rovině nebo na svahu, speciální uspořádání disků optimalizuje kvalitu sečení a vytváří řádek široký 1,20 a 1,40 m. Standardně jsou k dispozici dva usměrňovací disky, díky niž je sklízená plodina shazována doprostřed. Zajišťují tak, že řádek je dostatečně úzký, aby se vešel mezi kola traktoru.

Usměrňovací disky

 

Maximální jištění a spolehlivost

Žací lišta byla navržena tak, aby odolávala překážkám. Ochrana proti nárazu PTROTECTADRIVE zajišťuje, že v případě nárazu disku na překážku dojde odtržení hřídele držící disk nad ložiskem, a to díky pečlivě dimenzovanému úpichu. Ozubená kola v liště jsou tak chráněna a následná oprava nezabere déle jak 15 minut a to vše při zajištění nízkých nákladů na opravu.

Exkluzivně KUHN: Moduly nesoucí disky jsou připevněny dlouhými šrouby, které procházejí celou žací lištou. To eliminuje riziko vytržení držáků z žací lišty v případě nárazu

Špičkové komponenty prodlužující životnost stroje:

Aby se prodloužila životnost stroje, jsou mezi žací lištou a rámem tlumiče rázů. Ty absorbují rázy, které mají vliv na konstrukci stroje a vznikají během sekání při vysokých rychlostech.

Jištění PROTECTADRIVE

 

FAST – FIT: 100% bezpečné uchycení

Žací stroje GMD 3123 jsou standardně vybaveny rychloupínacími noži FAST-FIT. Silná listová pružina vyvíjí konstantní tlak na čep nože, takže se upevnění nože nemůže samovolně otevřít. Nože lze snadno vyměnit během několika minut. Pro snížení nákladů na údržbu lze vyměňovat upevňovací šrouby nožů a listové pružiny samostatně. Pro vyšší kvalitu řezu a delší životnost nožů se nože volně otáčejí o 360°.

Výměna rychloupínací nože FAST-FIT

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Snadno se nasazuje bez použití nástrojů, nebo lze použít jako volitelné příslušenství hydraulické ovládání.

Sklopení ochranných krytů

 

Technická data

TYP

GMD 3123 F-FF

Pracovní záběr (m)

3,10

Transportní šířka (m)

3,00

Žací lišta    

OPTIDISC ELITE

Uchycení nožů

FAST-FIT

Kopírování

Pružinami

Počet disků

7

Průměrná šířka řádku (m)      

1,30 – 1,40

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000

Volnoběžka

Integrovaná v boční převodovce

Systém PROTECTADRIVE pro ochranu diskové žací skříně

Standardně

Boční kryty

Mechanicky zvedané FLEXPROTEC

Na přání hydraulické zvedání

Závěs

3 – bodový kat. 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

32 / 43

Hmotnost (kg)

745

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada GMD 1023 F, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.