Řada FC 1015

Určitě nejvybavenější!

První nesený žací stroj společnosti KUHN s pracovním záběrem 3,10 m kombinující kondicionér, systém odlehčení LIFT-CONTROL a vertikální skládání.

Najít nejbližšího prodejce
Řada FC 1015

Společnost KUHN vyvinula dva zcela nové modely žacích lišt s kondicionérem FC 3115 D a FC 3115 R, které kombinují kondicionér, systém odlehčení LIFT-CONTROL a vertikální skládání! Tyto nové modely s pracovním záběrem 3,10 m jsou určené pro farmy zaměřené na produkci mléka a podniky zabývající se službami. Tyto modely těží s exkluzivního systému odlehčení LIFT-CONTROL v kombinaci s NON-STOP jištěním, díky tomu tak žací stroj neustále kopíruje terén a snadno se přizpůsobí všem podmínkám. Dále jsou tyto žací stroje vybaveny žací lištou OPTIDISC ELITE s nejnovějšími vylepšeními a pro dosáhnutí co nejvyšší výkonnosti lze tyto stroje kombinovat s čelně nesenými žacími stroji.

 

Ocelové prsty DIGIDRY pro maximální výkon za všech podmínek

Kondicionér s ocelovými prsty je velmi účinný u těžkých, dlouhých nebo starých pícnin, ale také se hodí pro krátké pícniny. Díky velkému rotoru 540 mm nabízí vysokou kapacitu a tok materiálu je velmi plynulý a rovnoměrný. Tato konstrukce přináší zároveň výhody nízkých energetických požadavků při zachování vysokého výkonu. Vzhledem k principu práce kondicionéru jsou výsledkem načechrané a provzdušněné rovnoměrné řádky. To přináší výhody rychlejšího a rovnoměrnějšího prosychání píce, což je důležité pro zachování energetických a nutričních hodnot. Díky dvěma možnostem nastavení rychlosti otáčení kondicionéru (755 a 1000 min-1) lze dosáhnout velmi kvalitních výsledků i při sečení jetele nebo vojtěšky. Další výhodou možnosti snížení otáček kondicionéru je úspora paliva např. při podzimním sečení, kdy je menší množství sklízené hmoty.

 

Ocelové prsty kondicionéru

 

Válcový kondicionér SQUAREFLEX pro šetrnou sklizeň

Praktický test- francouzský výzkumný ústav Arvalis ve spolupráci s regionálními pracovníky v zemědělství testoval různé procesy sušení po použití různých typů kondicionéru (kondicionéry prstové a válcové vyrobené z plastu nebo oceli).

Nejlepšího výsledku dosáhl válcový kondicionér SQUAREFLEX s válci vyrobenými z polyuretanu. Píce zpracovaná těmito válci dosáhla 80% sušiny již druhý den večer. U ostatních typů kondicionéru bylo stejných výsledků dosaženo až třetí večer. Díky speciálnímu profilu polyuretanových válců je sklízená píce pravidelně vytlačována. Tlak mezi dvěma válci se snadno nastavuje pomocí stavěcího šroubu. Pokud by došlo k vniknutí cizího tělesa mezi válce, tak dojde k jejich oddálení k bezpečnému průchodu tělesa. Pohon válců je zajištěn pomocí ozubených kol. Rychlost kondicionéru je 780 min-1 a je tak vhodná pro všechny podmínky.

Hlavní výhodou polyuretanových válců společnosti KUHN je jejich samotný profil. U válců, které používají šípový profil je sklízený materiál přesouván do středu, a následně hůře prosychá. Zatímco válce společnosti KUHN využívají speciálního profilu, díky němuž je sklízený materiál rovnoměrněji rozprostřen a tím dochází k jeho lepší zasychání.

Polyuretanové válce SQUAREFLEX

 

Vertikální skládání o 126°

Žací stroj se skládá do vertikální polohy a to v úhlu 126° pro zajištění maximální kompaktnosti při přepravě a optimálnímu vyvážení zadních kol.

Vertikální skládání

 

Systém odlehčení žací lišty LIFT-CONTROL: zaručeně čisté krmivo!

Systém LIFT-CONTROL není pouze hydropneumatické odpružení, které nahrazuje hydraulickým akumulátorem mechanické pružiny, ale jedná se o sofistikovaný systém, který kombinuje hydraulickou a mechanickou větev. Při nárazu na překážku je na lištu vyvíjen tlak, který způsobí odlehčení žací jednotky (čím větší tlak, tím větší odlehčení). Díky této jedinečné kinematice systému LIFT-CONTROL dojde po překonání nastaveného tlaku k uvolnění žací lišty a jejího snadného vytočení směrem dozadu. VÝSLEDEK: čím větší překážka, tím menší vypínací tlak pro maximální ochranu. Tento systém účinně odlehčuje žací lištu a zajišťuje tak konstantní výšku sečení, snižuje odpor vedení žacího stroje, chrání sklízený porost pře poškozením a eliminuje znečištění sklízené píce.

 

Systém odlehčení LIFT-CONTROL

 

OPTIDISC ELITE: Dokonalá kvalita střihu!

Žací lišta OPTIDISC ELITE

 

Nová žací lišta OPTIDISC ELITE byla vyvinuta ve spolupráci se zemědělci. Různé vzdálenosti mezi disky, velké překrytí disků a zmenšený úhel žací lišty OPTIDISC poskytují vysokou kvalitu řezu.  Žací stroje řady FC 1015 vybavené žací lištou OPTIDISC ELITE zaručují čistý a rovnoměrný řez za všech podmínek. Žací lišta OPTIDISC ELTITE má řadu exkluzivních funkcí:

V kopcovitém terénu, v mokrých podmínkách nebo při sečení lepkavé trávy se může před žací lištou hromadit půda s výjimkou žací lišty OPTIDISC ELITE! Speciálně navržené splazy zlepšují klouzání lišty a chrání tak porost. Další výhoda, pokud se jedná zvýšení kvality řezu a sklízení píce, zejména pak při sečení v těžkých provozních podmínkách.

NON-STOP jištění proti nárazu v kombinaci se systémem LIFT-CONTROL

Žádný zemědělec si nemůže dovolit poškození žací lišty během sezóny, bez ohledu na to, zda to bylo způsobeno překážkou nebo chybou řidiče. Žací stroje řady FC 1015 jsou vybaveny aktivním systémem, který zajišťuje konstantní tlak na půdu. Dojde-li ke kontaktu žací lišty s překážkou, sníží se tlak na půdu a žací lišta se vytočení až dozadu a poté se lišta zvedne nahoru a překoná překážku. Ochrana žací lišty funguje spolehlivě, i pokud je žací lišta zasažena s vnitřní strany, protože osa otáčení se nachází v dostatečné vzdálenosti od prvního žacího disku. To umožňuje spolehlivou ochranu i levé strany žací lišty, která je blíže k traktoru. Díky NON-STOP jištění se žací lišta vrací automaticky zpět do původní pozice. Kombinace odlehčení žací lišty a NON-STOP jištění je na trhu zcela jedinečná.

NON-STOP jištění proti nárazu během sečení

 

Maximální jištění a spolehlivost

Žací lišty řady FC 1015 byly navrženy tak, aby odolávaly překážkám. Ochrana proti nárazu PTROTECTADRIVE zajišťuje, že v případě nárazu disku na překážku dojde odtržení hřídele držící disk nad ložiskem, a to díky pečlivě dimenzovanému úpichu. Ozubená kola v liště jsou tak chráněna a následná oprava nezabere déle jak 15 minut a to vše při zajištění nízkých nákladů na opravu.

Exkluzivně KUHN: Moduly nesoucí disky jsou připevněny dlouhými šrouby, které procházejí celou žací lištou. To eliminuje riziko vytržení držáků z žací lišty v případě nárazu

Špičkové komponenty prodlužující životnost stroje:

Aby se prodloužila životnost stroje, jsou mezi žací lištou a rámem tlumiče rázů. Ty absorbují rázy, které mají vliv na konstrukci stroje a vznikají během sekání při vysokých rychlostech.

Jištění PROTECTADRIVE

 

Údržba snížena na minimum

Žací stroje řady FC 1015 jsou standardně vybaveny rychloupínacími noži FAST-FIT. Silná listová pružina vyvíjí konstantní tlak na čep nože, takže se upevnění nože nemůže samovolně otevřít. Nože lze snadno vyměnit během několika minut. Pro snížení nákladů na údržbu lze vyměňovat upevňovací šrouby nožů a listové pružiny samostatně. Pro vyšší kvalitu řezu a delší životnost nožů se nože volně otáčejí o 360°. Olejovou náplň žací lišty není nutné vyměňovat, má celoživotní náplň. Údržba je tak v podstatě omezena pouze převodovky, kloubové hřídele a několik kloubových uchycení a to v prodloužených intervalech údržby.

Výměna rychloupínací nože FAST-FIT

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Sklápění ochranných krytů je standardně pomocí hydrauliky.

Ochranný kryt FLEXPROTECT

 

Model FF: s rychloupínacími noži FAST-FIT

Model D: kondicionér s ocelovými prsty

Model R: kondicionér s mačkacími válci

 

Technická data

Typ

FC 3115 D FF

FC 3115 R FF

Pracovní záběr (m)

3,10

Počet disků

7

Uchycení nožů

FAST-FIT

Kopírování

LIFT-CONTROL hydro-pneumaticky

Jištění

Hydraulická nárazová pojistka

Volnoběžka

Integrovaná v boční převodovce

Systém PROTECTADRIVE pro ochranu diskové žací skříně

Standardně

Průměrná šířka řádku (m)

1,45 – 2,10

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000

Kondicionér

Ocelové prsty s nastavením intensity mačkáni v 5 pozicích

2 synchronizované polyuretanové válce

Otáčky kondicionéru (min-1)       

755 -1000 řadící převodovkou

780

Transportní pozice

Vertikální sklopení o 126°

Závěs

Kat. 3

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

50 / 68

Hmotnost (kg)

1 475

1 530

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada FC 1015, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.