Nabídka strojů Žací stroje Bubnové žací stroje
Vzadu nesené žací stroje bubnové

PZ 170 – 190 – 220

Spolehlivé žací stroje s nízkými náklady
Tyto žací stroje PZ jsou vhodné pro malé a střední farmy. Tradice těchto bubnových žacích strojů přesahuje více než 50 let a postupem během let byly zdokonalovány, aniž by se změnilo to, co je dělalo skvělými.

Najít nejbližšího prodejce
PZ 170 – 190 – 220

U těchto třech modelů bubnových žacích strojů PZ 170, PZ 190 a PZ 220 Vám společnost KUHN poskytuje nejmodernější technologie s pracovním záběrem až 2,10 m. Tyto modely jsou především vhodné pro malé a střední farmy, a vyznačují se dlouhou životností a jednoduchým a bezpečným ovládáním. Model PZ 220 lze vybavit kondicionérem, který lze odstranit bez použití nářadí díky speciální konstrukci s praktickým rychloupínacím mechanismem.

Zploštěné bubny na bocích

Tok sklízeného materiálu je u kulatých bubnů omezen. Proto společnost KUHN používá bubny se dvěma zploštělými stranami, které dostatečně odvádí sečený materiál bez toho, aby docházelo k zablokování. Tok materiálu vždy ovlivňuje i kvalitu řezu. Proto společnost KUHN ještě používá na zploštělých bocích bubnů odmítací plechy pro zajištění optimálního toku sklízeného materiálu.

 

Boční odmítací plech na zploštělé straně bubnu

 

Plynulé nastavení výšky

Díky plynulému nastavení výšky sečení na horní straně stroje lze snadno a bezpečně nastavit optimální výšku sečení. Nastavení je jednoduché a rychlé, tak se můžete snadno přizpůsobit aktuálním podmínkám sklizně. Rozsah nastavení pracovní výšky u řady PZ 1021 F je 45mm.

Nastavení výšky sečení

 

Volně se otáčející splazy bubnů

Volně se otáčející splazy bubnů mají velkou výhodu. Při sečení na nerovném terénu se spodek bubnu volně otáčí po zemi, aniž by klouzal. To chrání trávník proti poškození a zároveň snižuje požadovaný příkon. Pozitivní vliv má volné otáčení i na znečištění píce, zejména pak na rašelinitých pozemcích.

Volně se otáčející spodní strana bubnů

 

Rychlá výměna nožů

Držák nože je pomocí nástroje pro výměnu stlačen dolů a dojde tak ke snadné výměně. Jedná se o systém jednoduché a rychlé výměny nožů, který není náchylný na znečištění.

Snadná výměna nožů

 

Perfektní formování řádků

Osvědčená konstrukce s různými velikostmi bubnů má pro čelní žací stroj mnoho výhod: čisté řádky, menší znečištění sklízené píce, dokonalé kopírovaní terénu a vysoká výkonnost s nízkými požadavky na příkon.

Uspořádání bubnů navíc snižuje spotřebu paliva. Oba modely jsou standardně vybaveny shazovacími disky. Na přání je k dispozici další pár shazovacích disků pro dokonalé ukládání píce do řádku pro následnou sklizeň.

Uspořádání bubnů

 

Odlehčení pomocí pružiny

Standardně jsou žací stroje vybaveny pružinami, které přenášejí část jejich váhy na traktor a docházelo tak ke správnému kopírování terénu.

Odlehčovací pružina

 

Nárazová pojistka

V případě nárazu na překážku se aktivuje nárazová pojistka, která se rozepne, aby se žací jednotka mohla vyklonit dozadu pro absorbování nárazu. Pro opětovné zapnutí nárazové pojistky stačí s traktorem couvnout, aby nárazová pojistka zapadla do správné polohy.

Nárazová pojistka

 

Snadné připojení

Modely PZ 170, 19 a 220 lze snadno připojit pomocí čepů za jakýkoli traktor kat. 1 a 2. Pro traktory se širokými koly nebo velkým rozhodem kol nabízí společnost KUHN speciální adaptér pro připojení.

Adaptér pro připojení traktorů se širokými koly

 

Pracovní a transportní poloha

Bubnové žací stroje PZ lze snadno sklopit do přepravní polohy ze sedadla řidiče. Jako volitelné příslušenství lze tyto stroje vybavit hydraulickým válcem pro sklápění.

Sklápění pomocí hydraulického válce

 

Kondicionér

Model PZ 220 lze vybavit kondicionérem s nylonovými prsty. Tento kondicionérem vyniká svým jednoduchým připojením na žací stroj bez použití nářadí díky speciálnímu rychloupínacímu systému. Kondicionér je jištěn mechanicky pomocí střižných šroubů.

https://www.kuhn.fr/sites/default/files/styles/media_large/public/media-nextpage-img/PZ170-190-220-Media-gallery-photo-2_0.jpg?itok=HYAUfQpB

Model PZ 220 s kondicionérem

 

Technická data

Typ

PZ 170

PZ 190

PZ 220

Pracovní záběr (m)

1,65

1,85

2,10

Počet bubnů

2

Počet nožů

6

8

Kopírování

Pružinami

Jištění

Mechanická nárazová pojistka

Průměrná šířka řádku (m)

0,70

0,80

0,90

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

540

Pohon bubnů

Řemeny

Transportní pozice

Mechanické skládání vodorovně dozadu

Závěs

Kat. 1 a 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

20 (27)

25 (34)

30 (41)

Hmotnost (kg)

335 - 385

415 - 465

500 - 550

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje PZ 170 – 190 – 220 , případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.