Řada FC 1025 F

Spojení moderního designu a vysokého výkonu.

Speciální konstrukce čelně nesených žacích strojů řady FC 1025 je navržena pro dokonalé kopírování terénu. Spolu s žací lištou OPTIDISC ELITE tyto žací stroje zajišťují dokonalý řez. Dále jsou tyto žací stroje vybaveny hydro-pneumatickým systémem odlehčení LIFT-CONTROL.

Najít nejbližšího prodejce
Řada FC 1025 F

Farmy, které chtějí být úspěšné v chovu dobytka a produkci mléka si dobře uvědomují důležitost zvyšování ziskovosti. Je proto důležité stádu zajistit vysoce výživné krmivo a zároveň usilovat o krmnou soběstačnost. Snížením znečištění krmiva z 4% na 2 % lze ušetřit 89 EUR na hektar za rok (podle testů provedených německou zemědělskou komorou Weser-Ems). A aby zemědělci mohli sklízet kvalitní krmivo, mohou se spolehnout na čelně nesené žací stroje s kondicionérem KUHN řady FC 1025, které zajišťují vysoký výkon a spolehlivost. K dispozici jsou dva modely FC 3125 F a FC 3525 F s pracovním záběrem 3,10 m a 3,50 m. Pro jejich maximální využití pracovního záběru je lze použit v trojkombinaci s FC 8730, FC 9530 nebo FC 10030.

 

Čisté krmivo díky hydropneumatickému odpružení žací lišty: LIFT-CONTROL

Hydropneumatický systém kopírování LIFT –CONTROL s dusíkovým akumulátorem nahrazuje tradiční pružiny. Žací stroj je při práci vystaven namáhání směrem dozadu. Čím více se zvyšuje napětí, tím více je žací jednotka odlehčována, což jí umožňuje se lépe přizpůsobit nerovnostem terénu. Drn sečeného porostu je tak chráněn proti poškození a do řádku se dostane méně nečistot.

Odpružení LIFT-CONTROL

 

Kopírování terénu

Dokonalou kinematiku žací lišty doplňují dvě spodní táhla. Na těchto táhlech je hlavní výhodou jejich uchycení. Na obou stranách jsou uložena na kloubech. Zajímavostí je to, že klouby blíže k traktoru jsou uloženy níže než ty, které jsou na přední straně stroje. Během práce tak případné rázy a zatížení lišty vyvozují síly, které mají tendenci lištu spíše přizvedávat a nikoli přitlačovat k zemi. Výsledkem je lepší kopírování terénu. V příčném směru doprava a doleva je možné vychýlení až 30°, kloubová ramena umožňují svislí pohyb až 70 cm.

Kinematika žací lišty

 

OPTIDISC ELITE: Dokonalá kvalita střihu!

Žací lišta OPTIDISC ELITE

 

Nová žací lišta OPTIDISC ELITE byla vyvinuta ve spolupráci se zemědělci. Různé vzdálenosti mezi disky, velké překrytí disků a zmenšený úhel žací lišty OPTIDISC poskytují vysokou kvalitu řezu.  Žací stroje řady FC 1025 F jsou vybavené žací lištou OPTIDISC ELITE zaručují čistý a rovnoměrný řez za všech podmínek. Žací lišta OPTIDISC ELTITE má řadu exkluzivních funkcí:

V kopcovitém terénu, v mokrých podmínkách nebo při sečení lepkavé trávy se může před žací lištou hromadit půda s výjimkou žací lišty OPTIDISC ELITE! Speciálně navržené splazy zlepšují klouzání lišty a chrání tak porost. Další výhoda, pokud se jedná zvýšení kvality řezu a sklízení píce, zejména pak při sečení v těžkých provozních podmínkách.

 

Ocelové prsty DIGIDRY pro vysoký výkon za všech podmínek

Kondicionér s ocelovými prsty je velmi účinný u těžkých, dlouhých nebo starých pícnin, ale také se hodí pro krátké pícniny. Díky jeho vysoké kapacitě je tok materiálu velmi plynulý a rovnoměrný. Tato konstrukce přináší zároveň výhody nízkých energetických požadavků při zachování vysokého výkonu. Vzhledem k principu práce kondicionéru jsou výsledkem načechrané a provzdušněné rovnoměrné řádky. To přináší výhody rychlejšího a rovnoměrnějšího prosychání píce, což je důležité pro zachování energetických a nutričních hodnot. Díky možnostem nastavení parametrů samotného kondicionéru lze dosáhnout velmi kvalitních výsledků i při sečení jetele nebo vojtěšky. Se správným nastavením se nemusíte bát ztráty jemných lístků, ale můžete využít rychlého schnutí při zachování kvality píce.

Ocelové prsty kondicionéru

 

Válcový kondicionér SQUAREFLEX pro šetrnou sklizeň

Praktický test- francouzský výzkumný ústav Arvalis ve spolupráci s regionálními pracovníky v zemědělství testoval různé procesy sušení po použití různých typů kondicionéru (kondicionéry prstové a válcové vyrobené z plastu nebo oceli).

Nejlepšího výsledku dosáhl válcový kondicionér SQUAREFLEX s válci vyrobenými z polyuretanu. Píce zpracovaná těmito válci dosáhla 80% sušiny již druhý den večer. U ostatních typů kondicionéru bylo stejných výsledků dosaženo až třetí večer. Díky speciálnímu profilu polyuretanových válců je sklízená píce pravidelně vytlačována. Tlak mezi dvěma válci se snadno nastavuje pomocí stavěcího šroubu. Pokud by došlo k vniknutí cizího tělesa mezi válce, tak dojde k jejich oddálení k bezpečnému průchodu tělesa. Pohon horního válce je pomocí řetězu, zatímco spodní válec je poháněn třemi řemeny. Rychlost kondicionéru je 780 min-1 a je tak vhodná pro všechny situace.

Hlavní výhodou polyuretanových válců společnosti KUHN je jejich samotný profil. U válců, které používají šípový profil je sklízený materiál přesouván do středu, a následně hůře prosychá. Zatímco válce společnosti KUHN využívají speciálního profilu, díky němuž je sklízený materiál rovnoměrněji rozprostřen a tím dochází k jeho lepší zasychání.

Polyuretanové válce SQUAREFLEX

 

Maximální jištění a spolehlivost

Žací lišty řady FC 1025 F byly navrženy tak, aby odolávaly překážkám. Ochrana proti nárazu PTROTECTADRIVE zajišťuje, že v případě nárazu disku na překážku dojde odtržení hřídele držící disk nad ložiskem, a to díky pečlivě dimenzovanému úpichu. Ozubená kola v liště jsou tak chráněna a následná oprava nezabere déle jak 15 minut a to vše při zajištění nízkých nákladů na opravu.

Exkluzivně KUHN: Moduly nesoucí disky jsou připevněny dlouhými šrouby, které procházejí celou žací lištou. To eliminuje riziko vytržení držáků z žací lišty v případě nárazu

Špičkové komponenty prodlužující životnost stroje:

Aby se prodloužila životnost stroje, jsou mezi žací lištou a rámem tlumiče rázů. Ty absorbují rázy, které mají vliv na konstrukci stroje a vznikají během sekání při vysokých rychlostech.

 

Jištění PROTECTADRIVE

 

FAST – FIT: 100% bezpečné uchycení

Žací stroje FC 1025 F jsou standardně vybaveny rychloupínacími noži FAST-FIT. Silná listová pružina vyvíjí konstantní tlak na čep nože, takže se upevnění nože nemůže samovolně otevřít. Nože lze snadno vyměnit během několika minut. Pro snížení nákladů na údržbu lze vyměňovat upevňovací šrouby nožů a listové pružiny samostatně. Pro vyšší kvalitu řezu a delší životnost nožů se nože volně otáčejí o 360°.

Výměna rychloupínacího nože FAST-FIT

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Snadno se nasazuje bez použití nástrojů, nebo lze použít jako volitelné příslušenství hydraulické ovládání.

Ochranné kryty FLEXPROTECT

 

Využijte širokého překrytí

Překrytí oproti zadnímu žacímu stroji lze upravit s maximálním odsazením 19 cm pro čistý řez na svazích a v zatáčkách. Maximální přesah je pak mezi 240 a 645 mm v závislosti na typu zadního a šířce čelního žacího stroje. To je skutečně velká výhoda pro traktory s pásy nebo s širokými pneumatikami.

Agregace se zadním žacím strojem

 

Rychlé a snadné nastavení

Komfort obsluhy je jednou z priorit společnosti KUHN. U žacích strojů řady FC 1025 F je nastavení odlehčení žací lišty jednoduché a snadné pomocí hydraulického odpružení, které ho udržuje na správné úrovni. Žací jednotka se na souvrati zvedá pomocí integrovaného válce, takže se nemusí požívat předního hydraulického systému traktoru.

Žací stroje řady FC 1025 F s kondicionérem DIGIDRY s ocelovými prsty jsou vybaveny řadicí pákou pro snadnou změnu otáček kondicionéru (750 nebo 1000 min-1). U modelů s válcovým kondicionérem SQUAREFLEX je centrální nastavení přítlaku válců pomocí kterého můžete dosáhnout přítlaku válců až 500 kg na metr délky válců.

Nastavení přítlaku válcového kondicionéru

 

Manévrovatelnost a viditelnost

S přepravní šířkou 3,00 m u modelu FC 3125 F a 3,48 m u modelu FC 3525 F je stroj na silnici velmi dobře ovladatelný. A aby byla přeprava ještě bezpečnější  lze stroj vybavit zpětnými zrcátky, které jsou namontované na jeho boku. Pro větší pohodlí obsluhy a pro zajištění lepšího výhledu lze stroj volitelně vybavit hydraulickým sklápěním bočních ochranných krytů.

Přeprava po silnici

 

Model D FF: kondicionér s ocelovými prsty

Model R FF: válcový kondicionér

 

Technická data

Typ

FC 3125 DF - FF

FC 3525 DF - FF

FC 3125 RF - FF

FC 3525 RF - FF

Pracovní záběr (m)

3,10

3,50

3,10

3,50

Transportní šířka (m)

2,99

3,48

2,99

3,48

Žací lišta

OPTIDISC ELITE

Uchycení nožů

FAST-FIT

Kopírování

LIFT-CONTROL hydro-pneumatické

Počet disků

7

8

7

8

Průměrná šířka řádku (m)

1,20 / 2,00

1,40 / 2,00

Kondicionér

Ocelové prsty s nastavením intensity mačkání v 5 pozicích

2 polyuretanové válce SQUAREFLEX s dvojitou synchronizací pohonu

Otáčky kondicionéru (ot/min)

755 -1000 řadící převodovkou

780

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000

Volnoběžka

Integrovaná v boční převodovce

Systém PROTECTADRIVE pro ochranu diskové žací skříně

Standardně

Závěs

Kat. 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

50 / 68

57 / 77

50 / 68

57 / 77

Hmotnost (kg)

1 320

1 390

1 370

1 455

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada FC 1025 F, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.