Nabídka strojů Žací stroje Bubnové žací stroje
Čelně nesené žací stroje

PZ 270 F – 300 F

Standard ve své třídě
Společnost KUHN určuje modely bubnových žacích strojů PZ 270 F a PZ 300 F standardy v této třídě. Optimální uspořádání bubnů, boční ochranný kryt FLEXPROTECT a dobrý přístup při údržbě jsou standardy, které tyto modely nabízejí.

Najít nejbližšího prodejce
PZ 270 F – 300 F

Konstrukce se dvěma velkými vnějšími bubny a dvěma malými vnitřními bubny zajišťuje maximální výkon při sečení píce. Díky tomu může žací stroj vytvářet řádek, který lze snadno sebrat jakýmkoliv sklizňovým strojem. Pomocí dostatečně dimenzovaných shazovacích disků lze provádět nastavení šířky řádků: úzké řádky (90 cm) pro sklizeň píce na svazích nebo řádky rozhozené na široko pro sklizeň na seno.

 

Zploštěné bubny na bocích

Tok sklízeného materiálu je u kulatých bubnů omezen. Proto společnost KUHN používá bubny se dvěma zploštělými stranami, které dostatečně odvádí sečený materiál bez toho, aby docházelo k zablokování. Tok materiálu vždy ovlivňuje i kvalitu řezu. Proto společnost KUHN ještě používá na zploštělých bocích bubnů odmítací plechy pro zajištění optimálního toku sklízeného materiálu.

 

Boční odmítací plech na zploštělé straně bubnu

 

Plynulé nastavení výšky

Díky plynulému nastavení výšky sečení na horní straně stroje lze snadno a bezpečně nastavit optimální výšku sečení. Nastavení je jednoduché a rychlé, tak se můžete snadno přizpůsobit aktuálním podmínkám sklizně.

Nastavení výšky sečení

 

Volně se otáčející splazy bubnů

Volně se otáčející splazy bubnů mají velkou výhodu. Při sečení na nerovném terénu se spodek bubnu volně otáčí po zemi, aniž by klouzal. To chrání trávník proti poškození a zároveň snižuje požadovaný příkon. Pozitivní vliv má volné otáčení i na znečištění píce, zejména pak na rašelinitých pozemcích.

Volně se otáčející spodní strana bubnů

Rychlá výměna nožů

Držák nože je pomocí nástroje pro výměnu stlačen dolů a dojde tak ke snadné výměně. Jedná se o systém jednoduché a rychlé výměny nožů, který není náchylný na znečištění.

Snadná výměna nožů

 

Perfektní formování řádků

Osvědčená konstrukce s různými velikostmi bubnů má pro čelní žací stroj mnoho výhod: čisté řádky, menší znečištění sklízené píce, dokonalé kopírovaní terénu a vysoká výkonnost s nízkými požadavky na příkon.

Uspořádání bubnů navíc snižuje spotřebu paliva. Oba modely jsou standardně vybaveny shazovacími disky. Na přání je k dispozici další pár shazovacích disků pro dokonalé ukládání píce do řádku pro následnou sklizeň.

Uspořádání bubnů

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Snadno se nasazuje bez použití nástrojů.

Ochranný kryt FLEXPROTECT

 

Snadný přístup pro údržbu

Přední rám se clonou lze snadno sklopit a zpřístupnit tak prostor žacích bubnů. Tento snadný přístup zaručuje jednoduchou každodenní kontrolu a údržbu žacího stroje.

 

Velmi dobré rozložení hmotnosti

Díky speciálnímu uspořádání bubnů tak žací stroj vytváří velmi úzký řádek. Žací stroj lze tak připojit blíže k traktoru, čímž je zajištěné optimální rozložení hmotnosti a těžiště.

Připojení do traktoru

 

Závěs PENDEFLEX

S oscilačním závěsem PENDEFLEX žací stroj kopíruje terén příčném i podélném směru a perfektně se tak přizpůsobuje terénu v na kopcovitých pozemcích. Závěs PENDEFLEX navíc snižuje opotřebení stroje, snižuje příkon a chrání porost.

Závěs PENDEFLEX

 

Pevný závěs

Pevný závěs je jednoduché a ekonomické řešení pro méně rozmanité pole. Pevný závěs je k dispozici ve dvou verzích. První verzí je FLEXTOP s flexibilním připojením k závěsu Accord. Další verzí je závěs FRONTFLEX, který je vybaven teleskopickým třetím bodem.

Pevný závěs

 

Technická data

Typ

PZ 270 F

PZ 300 F

Pracovní záběr (m)

2,65

2,95

Transportní šířka (m)

2,55

2,85

Počet bubnů

4

Počet nožů

10

12

Kopírování

2 pružinami

Průměrná šířka řádku (m)

0,90

1,10

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000 (na přání 540)

Boční kryty

Zvedání manuálně

Pohon bubnů

Řemeny

Závěs

A závěs kat. 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

37 (50)

44 (60)

Hmotnost (kg)

495 - 545

595 - 645

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje PZ 270 F – 300 F , případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.