Řada GMD 105

Žací stroje s perfektním kopírováním terénu.

Nové žací stroje řady GMD 105 s vertikálním sklápěním a pracovními záběry od 2,80 m do 3,50 m jsou ideálními stroji pro středně velké farmy, které potřebují efektivnější kopírování terénu a efektivnější ukládání materiálu do řádků na nerovných pozemcích.

Najít nejbližšího prodejce
Řada GMD 105

Žací stroje řady GMD 105 nabízejí vysokou kapacitu sečení při vysokých pojezdových rychlostech a při nízkém příkonu. To z nich činí úsporné stroje, které zvládají posíct velké množství hektarů při nízkých nákladech na provoz, aniž by to ovlivnilo kvalitu sečení. Díky své kompaktnosti jsou vhodné do agregace s lehčími traktory. Řada GMD 105 je vybavena žací lištou řady 100, která nabízí nezbytnou spolehlivost.

 

Nová kinematika odpružení CONSTANT FLOAT

Nový systém odlehčení CONSTANT FLOAT rozhodně může konkurovat žacím strojům s kyvadlovým zavěšením žací jednotky. Systém CONSTANT FLOAT udržuje žací lištu extrémně stabilní a udržuje konstantní výšku sečení i při vysokých rychlostech. Díky perfektnímu kopírování terénu zajišťuje, že drn je chráněn i při sečení za mokra. Nastavení odpružení je jednoduché bez toho, aby bylo potřeba nějakého nástroje. S velkým rozsahem náklonu v rozmezí -25° až +35° dokáží žací stroje řady GMD 105 kopírovat terén i v těch nejnáročnějších podmínkách, díky tomu tak s nimi lze sekat i příkopy.

Uložení systému odpružení CONSTANT FLOAT

 

Pohon žací lišty přes první disk

Další výhodou žacích strojů řady GMD 105 je přímý pohon žací lišty přes první disk. Dále díky vysoké světlé výšce rámu zajišťují plynulé proudění sečeného materiálu zejména pak v kopcovitém terénu nebo při opětovném sečení řádku. Díky vnějšímu usměrňovacímu disku a shazovacímu disku dochází k dostatečnému oddělení posečeného porostu od neposečeného, to zajišťuje, že pravé kolo traktoru nepřejíždí po posečené píci. Řádek je pravidelný, dobře tvarovaný a také snadno sbíratelný.

Vnější usměrňovací disk a shazovací disk

 

Udržte si hodnotu svého žacího stroje

Dojde-li k nárazu na překážku, nárazová pojistka způsobí, že se žací lišta mírně odkloní dozadu. Otočný uvolňovací mechanismus je posunut do levé části stroje a může se vychýlit až o 22° dozadu pro lepší tlumení nárazů. Tím se značně snižuje riziko poškození. Nárazová pojistka se vrátí do původní polohy couvnutím traktoru.

Nárazová pojistka

 

Maximální spolehlivost s žací lištou řady 100

Žací lišta byla navržena tak, aby odolávala překážkám. Ochrana proti nárazu PTROTECTADRIVE zajišťuje, že v případě nárazu disku na překážku dojde odtržení hřídele držící disk nad ložiskem, a to díky pečlivě dimenzovanému úpichu. Ozubená kola v liště jsou tak chráněna a následná oprava nezabere déle jak 15 minut a to vše při zajištění nízkých nákladů na opravu.

Špičkové komponenty prodlužující životnost stroje:

Aby se prodloužila životnost stroje, jsou mezi žací lištou a rámem tlumiče rázů. Ty absorbují rázy, které mají vliv na konstrukci stroje a vznikají během sekání při vysokých rychlostech.

Jištění PROTECTADRIVE

 

Rychlá údržba s rychloupínacím systémem nožů FAST – FIT

Žací stroje řady GMD 105 mají standardně uchycení nožů pomocí rychloupínacího systému FAST-FIT.

Silná listová pružina vyvíjí konstantní tlak na čep nože, takže se upevnění nože nemůže samovolně otevřít. Nože lze snadno vyměnit během několika minut. Pro snížení nákladů na údržbu lze vyměňovat upevňovací šrouby nožů a listové pružiny samostatně. Pro vyšší kvalitu řezu a delší životnost nožů se nože volně otáčejí o 360°.

Výměna rychloupínacího nože FAST-FIT

 

Navrženo pro maximální odolnost

Všechny žací stroje řady GMD 105 jsou standardně výztuhou spojující rám s žací lištou. Díky této výztuze, která je vybavena dvěma gumovými silentbloky, je zajištěna opora žací lišty ve ztížených provozních podmínkách nebo při jízdě po špatně udržovaných cestách. Tato výztuha společně s přímím pohonem přes první disk zajišťují maximální výkon a optimální životnost i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Výztuha mezi žací lištou a rámem

 

Během sezóny není času nazbyt

Ložisko disku je na žacích lištách rychle a snadno demontovatelné. Jakékoli opravy lze provádět zvenčí. To zaručuje, že opravy lze provádět rychle s minimální dobou prostoje a tím pádem i levněji. Navíc je díky dvojitému sklápění ochranné plachty (bez použití nářadí) velmi dobrý přístup k žací liště, což výměnu nožů, údržbu nebo mytí dále usnadňuje. 

Dvojité sklopení ochranné plachty

 

Technická data

Typ

GMD 285 - FF

GMD 315 - FF

GMD 355 - FF

Pracovní záběr (m)

2,80

3,10

3,50

Počet disků

7

8

9

Uchycení nožů

FAST-FIT

Kopírování

Pružinami

Jištění

PROTECT DRIVE

Průměrná šířka řádku (m)

1,70

2,40

2,80

Rozsah pracovních úhlů

+35° / -25°

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

540

Nárazová pojistka

Standarndě mechanická 

Transportní pozice

Vertikální sklopení o 110°

Závěs

kat. 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

27 / 37

30 / 41

34 / 46

Hmotnost (kg)

795

845

875

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada GMD 105, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.