Řada FC 1061 TL

Boční oj: nabízí vše, co potřebujete.

Žací stroje řady FC 1061 TL jsou k dispozici ve třech pracovních záběrech a to 2,61 m; 3,1 m a 3,50 m. Tyto stroje se vyznačují velkým pracovním záběrem a malými nároky na příkon. Jsou tak vhodné pro traktory již od 75 hp. Další jejich velkou výhodou je otočná převodovka GIRODYNE, díky níž je ovládání stroje velmi jednoduché.

Najít nejbližšího prodejce
Řada FC 1061 TL

 

Řada FC 1061 TL je zaměřena pro středně velké farmy, které hledají vhodné ekonomické řešení a vysoký výkon. Manévrovatelnost stroje díky otočné převodovce GIRODYNE zaručuje nezbytný komfort jízdy a zajišťuje i vysokou kvalitu sklízeného materiálu. Pro zajištění optimálních podmínek sklizně je u řady FC 1061 TL na výběr z 2 typů kondicionérů: kondicionér s ocelovými prsty DIGIDRY a válcový kondicionér z polyuretanovými válci SQUAREFLEX.

Snadné otáčení na souvrati

 

Otočná převodovka GIRODYNE pro rychlé a snadné otáčení na souvrati

Otočná převodovka GIRODYNE je známa svojí manévrovatelností. Poskytuje bezkonkurenční provozní komfort. Robustní provedení převodovky vám umožňuje se otáčet o 90°, přičemž je převodovka stále přímo proti vývodovému hřídeli. Údržba je jednoduchá, omezená pouze na jedno mazací místo.

https://www.kuhn.de/sites/default/files/styles/media_large/public/media-nextpage-img/GIRODYNE_Detail.png?itok=28Ol61nJ

Převodové ústrojí GIRODYNE

 

 Řádky přizpůsobené každé sklizni

Žací stroje řady FC 1061 TL jsou navrženy tak, aby zvládali intenzivní tok sklízeného materiálu a to ve čtyřech různých způsobech ukládání. Sklízený materiál lze ukládat:

Shazování řádků do dvou sloučených

 

Optimální kopírování terénu a ochrana porostu i při vysokých pracovních rychlostech

Kvalita píce a její nutriční hodnoty jsou zachovány díky odlehčení žací jednotky pomocí torzních tyčí. Nastavení odlehčení lze nastavit na každé straně zvlášť, aby byl porost co nejlépe chráněn proti poškození a nedocházelo k znečištění sečené píce. Dalším prvkem pro ochranu porostu a pro snížení utužení půdy jsou velké pneumatiky na žací jednotce.

 

Optimální kopírování terénu i při vysokých rychlostech

 

OPTIDISC ELITE: žací lišta s bezkonkurenčním výkonem

Žací lišta OPTIDISC ELITE

 

Nová žací lišta OPTIDISC ELITE byla vyvinuta ve spolupráci se zemědělci. Různé vzdálenosti mezi disky, velké překrytí disků a zmenšený úhel žací lišty OPTIDISC ELITE poskytují vysokou kvalitu řezu.  Žací stroje řady FC 1061 TL jsou vybavené žací lištou OPTIDISC ELITE zaručující čistý a rovnoměrný řez za všech podmínek. Žací lišta OPTIDISC ELTITE má řadu exkluzivních funkcí:

V kopcovitém terénu, v mokrých podmínkách nebo při sečení lepkavé trávy se může před žací lištou hromadit půda s výjimkou žací lišty OPTIDISC ELITE! Speciálně navržené splazy zlepšují klouzání lišty a chrání tak porost. Další výhoda, pokud se jedná zvýšení kvality řezu a sklízení píce, zejména pak při sečení v těžkých provozních podmínkách.

 

Maximální jištění a spolehlivost

Žací lišta byla navržena tak, aby odolávala překážkám. Ochrana proti nárazu PTROTECTADRIVE zajišťuje, že v případě nárazu disku na překážku dojde odtržení hřídele držící disk nad ložiskem, a to díky pečlivě dimenzovanému úpichu. Ozubená kola v liště jsou tak chráněna a následná oprava nezabere déle jak 15 minut a to vše při zajištění nízkých nákladů na opravu.

Exkluzivně KUHN: Moduly nesoucí disky jsou připevněny dlouhými šrouby, které procházejí celou žací lištou. To eliminuje riziko vytržení držáků z žací lišty v případě nárazu

Špičkové komponenty prodlužující životnost stroje:

Aby se prodloužila životnost stroje, jsou mezi žací lištou a rámem tlumiče rázů. Ty absorbují rázy, které mají vliv na konstrukci stroje a vznikají během sekání při vysokých rychlostech.

Jištění PROTECTADRIVE

 

Údržba snížena na minimum

Žací stroje řady FC 1061 TL jsou standardně vybaveny rychloupínacími noži FAST-FIT. Silná listová pružina vyvíjí konstantní tlak na čep nože, takže se upevnění nože nemůže samovolně otevřít. Nože lze snadno vyměnit během několika minut. Pro snížení nákladů na údržbu lze vyměňovat upevňovací šrouby nožů a listové pružiny samostatně. Pro vyšší kvalitu řezu a delší životnost nožů se nože volně otáčejí o 360°. Další výhodou je, že olejovou náplň žací lišty není nutné vyměňovat, má celoživotní náplň. Údržba je tak v podstatě omezena pouze převodovku, kloubové hřídele a několik kloubových uchycení a to v prodloužených intervalech údržby.

Výměna rychloupínací nože FAST-FIT

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Sklápění ochranných krytů je standardně pomocí hydrauliky.

Ochranný kryt FLEXPROTECT

 

2 typy kondicionérů

Ocelové prsty DIGIDRY pro maximální výkon za všech podmínek

Kondicionér s ocelovými prsty je velmi účinný u těžkých, dlouhých nebo starých pícnin, ale také se hodí pro krátké pícniny. Díky velkému rotoru nabízí vysokou kapacitu a tok materiálu je velmi plynulý a rovnoměrný. Tato konstrukce přináší zároveň výhody nízkých energetických požadavků při zachování vysokého výkonu. Vzhledem k principu práce kondicionéru jsou výsledkem načechrané a provzdušněné rovnoměrné řádky. To přináší výhody rychlejšího a rovnoměrnějšího prosychání píce, což je důležité pro zachování energetických a nutričních hodnot. Díky dvěma možnostem nastavení rychlosti otáčení kondicionéru (780 min-1 a 1000 min-1) lze dosáhnout velmi kvalitních výsledků i při sečení jetele nebo vojtěšky. Další výhodou možnosti snížení otáček kondicionéru je úspora paliva např. při podzimním sečení, kdy je menší množství sklízené hmoty.

 

Ocelové prsty kondicionéru

 

Válcový kondicionér SQUAREFLEX pro šetrnou sklizeň

Praktický test- francouzský výzkumný ústav Arvalis ve spolupráci s regionálními pracovníky v zemědělství testoval různé procesy sušení po použití různých typů kondicionéru (kondicionéry prstové a válcové vyrobené z plastu nebo oceli).

Nejlepšího výsledku dosáhl válcový kondicionér SQUAREFLEX s válci vyrobenými z polyuretanu. Píce zpracovaná těmito válci dosáhla 80% sušiny již druhý den večer. U ostatních typů kondicionéru bylo stejných výsledků dosaženo až třetí večer. Díky speciálnímu profilu polyuretanových válců je sklízená píce pravidelně vytlačována. Tlak mezi dvěma válci se snadno nastavuje pomocí stavěcího šroubu. Pokud by došlo k vniknutí cizího tělesa mezi válce, tak dojde k jejich oddálení k bezpečnému průchodu tělesa. Pohon válců je zajištěn pomocí ozubených kol. Rychlost kondicionéru je 780 min-1 a je tak vhodná pro všechny podmínky.

Hlavní výhodou polyuretanových válců společnosti KUHN je jejich samotný profil. U válců, které používají šípový profil je sklízený materiál přesouván do středu, a následně hůře prosychá. Zatímco válce společnosti KUHN využívají speciálního profilu, díky němuž je sklízený materiál rovnoměrněji rozprostřen a tím dochází k jeho lepší zasychání.

Polyuretanové válce SQUAREFLEX

 

Model TLD: s kondicionérem s ocelovými prsty

Model TLR: s kondicionérem s polyuretanovými válci

 

Technická data

Typ

FC 2861 TLD/TLR

FC 3161 TLD/TLR

FC 3561 TLD/TLR

Pracovní záběr (m)

2,67

3,10

3,50

Transportní šířka (m)

2,55

3,00

3,50

Počet disků se splazy potaženými tvrdokovem (ks)

6

7

8

Pozice tažné oje

Levostranná

Upínání nožů

Rychloupínací systém Fast Fit

Pohon žací lišty

Přes první disk

Vyměnitelné moduly žacích disků

Ve standardní výbavě + systém ochrany skříně pohonu PROTECT DRIVE

Kondicionér

S ocelovými prsty a deskou s 5 nastavitelnými polohami pomocí ruční páky / 2 polyuretanové válce se synchronizovaným pohonem

Otáčky kondicionéru (min -1)

780 nebo 1000 řadicí pákou / 780

Pohon kondicionéru

Ozubeným soukolím

Šířka řádku (m)

0,9 - 1,90 / 0,90 – 2,00

0,90 – 2,30

1,10- 2,70

Rozprostírání na široko

Ve standardní výbavě

Nastavení přítlaku

Modely TCR - pro levou a pravou stranu zvlášť

Připojení

Závěs GIRODYNE – do spodních ramen traktoru Kat. 2 a 3

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000

Volnoběžka

Integrovaná v převodovce

Požadavky na výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

48/65

55/75

62/84

Hmotnost (kg)

1 980 / 2 090

2 160 / 2 260

2 280 / 2 390

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada FC 1061 TL, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.