Nabídka strojů Žací stroje Bubnové žací stroje
Bubnové žací trojkombinace

PZ 960

Snadné použití a vysoký výkon
Trojkombinace KUHN PZ 960 nabízí maximální záběr sečení a vysoký pracovní výkon. Bubnová žací trojkombinace je vybavena hydro-pneumatickým systémem odlehčení LIFT-CONTROL pro zajištění nejvyšší kvality sečení.

Najít nejbližšího prodejce
PZ 960

Pokud chcete sekat velké pozemky, je pro Vás ideální žací bubnová trojkombinace KUHN PZ 960 s pracovním záběrem 8,95 m. Žací trojkombinace se skládá ze dvou žacích jednotek (shodných s verzí PZ 320) a je navržena pro traktory od 100 do 150 hp.

Žací trojkombinace vychází ze spojení osvědčených žacích jednotek, které mají spolehlivý systém konstrukce bubnů, díky kterému je již prodáno více než 25 000 těchto modelů po celém světě. Spojení velkých vnějších bubnů a malých vnitřních nabízí perfektní kopírování terénu, tvorbu čistých a pravidelných řádků a velkou průchodnost ve sklízeném materiálu.

Zploštěné bubny na bocích

Tok sklízeného materiálu je u kulatých bubnů omezen. Proto společnost KUHN používá bubny se dvěma zploštělými stranami, které dostatečně odvádí sečený materiál bez toho, aby docházelo k zablokování. Tok materiálu vždy ovlivňuje i kvalitu řezu. Proto společnost KUHN ještě používá na zploštělých bocích bubnů odmítací plechy pro zajištění optimálního toku sklízeného materiálu.

 

Boční odmítací plech na zploštělé straně bubnu

 

Plynulé nastavení výšky

Díky plynulému nastavení výšky sečení na horní straně stroje lze snadno a bezpečně nastavit optimální výšku sečení. Nastavení je jednoduché a rychlé, tak se můžete snadno přizpůsobit aktuálním podmínkám sklizně.

Nastavení výšky sečení

 

Volně se otáčející splazy bubnů

Volně se otáčející splazy bubnů mají velkou výhodu. Při sečení na nerovném terénu se spodek bubnu volně otáčí po zemi, aniž by klouzal. To chrání trávník proti poškození a zároveň snižuje požadovaný příkon. Pozitivní vliv má volné otáčení i na znečištění píce, zejména pak na rašelinitých pozemcích.

Volně se otáčející spodní strana bubnů

 

Rychlá výměna nožů

Držák nože je pomocí nástroje pro výměnu stlačen dolů a dojde tak ke snadné výměně. Jedná se o systém jednoduché a rychlé výměny nožů, který není náchylný na znečištění.

Snadná výměna nožů

 

Perfektní formování řádků

Osvědčená konstrukce s různými velikostmi bubnů má pro čelní žací stroj mnoho výhod: čisté řádky, menší znečištění sklízené píce, dokonalé kopírovaní terénu a vysoká výkonnost s nízkými požadavky na příkon.

Uspořádání bubnů navíc snižuje spotřebu paliva. Oba modely jsou standardně vybaveny shazovacími disky. Na přání je k dispozici další pár shazovacích disků pro dokonalé ukládání píce do řádku pro následnou sklizeň.

Uspořádání bubnů

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Snadno se nasazuje bez použití nástrojů, nebo lze použít jako volitelné příslušenství hydraulické ovládání.

Ochranný kryt FLEXPROTECT

 

Systém LIFT-CONTROL

Žádný zemědělec si nemůže dovolit poškození žací lišty během sezóny, bez ohledu na to, zda to bylo způsobeno překážkou nebo chybou řidiče. Model PZ 960 je vybaven aktivním systémem LIFT-CONTROL, který zajišťuje konstantní tlak na půdu. Dojde-li ke kontaktu žacího stroje s překážkou, sníží se tlak na půdu a žací lišta se vytočení dozadu, zvedne se nahoru a překoná překážku. Ochrana žacího stroje funguje spolehlivě, i pokud je žací stroj zasažen s vnitřní strany, protože osa otáčení se nachází v dostatečné vzdálenosti od prvního žacího bubnu. To umožňuje spolehlivou ochranu i levé strany žacího stroje, která je blíže k traktoru.

Použití hydropneumatické odlehčení má spoustu výhod:

Systém LIFT-CONTROL nejlépe pracuje ve svažitém terénu, kde se na plno využijí jeho vlastnosti a pomáhá tak výrazně snížit spotřebu paliva a zvýšit pracovní rychlost.

Systém odlehčení LIFT-CONTROL

 

Jednoduché a přesné nastavení tlaku

Protože čas jsou peníze, tak nastavení odlehčení žacího stroje trvá jen několik sekund! Pomocí akumulátoru lze nastavit z pohodlí traktoru požadovaný tlak odlehčovacího systému stroje. Lze tak jednoduše a rychle přizpůsobovat nastavení aktuálním podmínkám sklizně. Správné nastavení odlehčovacího systému omezuje znečištění sklízené píce a snižuje tlak na půdu žacího stroje, čímž se snižuje i spotřeba paliva, opotřebení splazů a porost zůstává neporušen.

Hydraulický akumulátor

 

Snadný přístup pro údržbu

Přední rám se clonou lze snadno sklopit a zpřístupnit tak prostor žacích bubnů. Tento snadný přístup zaručuje jednoduchou každodenní kontrolu a údržbu žacího stroje.

Otevřená přední clona žacího stroje

 

Kompaktní konstrukce pro optimální přenos hmotnosti

Model PZ 960 má hmotnost 1 900 kg. Díky spojení s čelním žacím strojem tak dochází vynikajícímu rozložení zatížení traktoru a je tak zajištěná perfektní manévrovatelnost i v kopcovitém terénu.

https://www.kuhn.de/sites/default/files/styles/media_large/public/media-nextpage-img/A3.1-PZ960-Compact-design-for-best-weight-transfer_0.jpg?itok=aIULOP7s

Spojení s čelním žacím strojem

 

Nastavení pracovního záběru

U modelu PZ 960 si můžete vybrat z 3 poloh (8,40 m; 8,65 m a 8,95 m) zavěšení žacích jednotek. Dle pracovních podmínek, jako např. svažitost terénu, velikost pole, záběr čelní lišty apod, lze přizpůsobit překrytí pro dokonalé sečení bez nedosečených pásů.

Nastavení překrytí u modelu PZ 960

 

Kombinace pro otočné řízení

S malými úpravami a přídavnou sadou pro přední žací stroj je možné použít žací trojkombinaci pro tažný prostředek s otočným řízením.

Bubnová žací trojkombinace pro stroje s otočným řízením

 

Technická data

Typ

PZ 960

Pracovní záběr (m)

8,40 – 8,65 – 8,95

Transportní šířka (m)

3,00

Trasnportní výška (m)

4,00

Počet bubnů

2 x 4

Počet nožů

2 x 12

Kopírování

Hydro-pneumatické

Jištění

Hydraulická nárazová pojistka

Průměrná šířka řádku (m)

1,30

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000

Pohon bubnů

Hřídelí s volnoběžkou a spojkou

Transportní pozice

Hydraulicky svisle o 90°

Závěs

Kat. 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

85 (115)

Hmotnost (kg)

 1 840 - 1 890

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje PZ 960, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.