Řada GMD 110 F

Všestranné použití

Čelně nesené žací stroje řady GMD 110 F jsou k dispozici ve dvou modelech GMD 280 F a GMD 310 F. Nabízejí vysokou spolehlivost, kvalitu řezu a vynikající kopírování terénu.

Najít nejbližšího prodejce
Řada GMD 110 F

Důraz na kvalitu píce

Pro zemědělce, kteří chtějí zvýšit užitkovost svých hospodářských zvířat je důležitá kvalita píce bez ohledu na to, zda je uskladněná v senážních žlabech, balících nebo volně ložená. Cíl je vždy stejný: vyprodukovat co nejvíce mléka a masa ze základních objemových složek krmiva. Čelně nesené žací stroje řady GMD 110 F jsou vybavené čtyřmi řemenem poháněnými shazovacími bubny, které tvoří provzdušněné úzké řádky, u kterých nedochází k přejezdu traktorem. To usnadňuje sběr řádků pomocí lisů nebo sběracích vozů bez toho, aby nedocházelo k znečištění píce. V mimořádných situacích, kdy je sklízená těžká nebo dlouhá píce lze na bubny namontovat kovové lišty pro zvýšení průtoku sklízeného materiálu.

 

Optimální kopírování terénu

Žací lišta je zavěšena k hlavnímu rámu přes systém několika táhel, která tvoří paralelogram. Díky tomuto speciálnímu systému se může vyklánět do stran o +/- 6°, směrem dolů o mínus 6° a plus 5°nahoru, ale také ve vertikálním směru pohybu o 50 cm. Tyto vlastnosti zaručují vynikající kopírování terénu pro posečení čisté píce bez kontaminace hlínou.

PŘEKONÁVÁNÍ PŘEKÁŽEK: 1. Žací jednotka se zvedne (podobný princip jako lyže); 2. Překoná překážku; 3. Automaticky se vrátí do původní polohy.

 

Nízký tlak na půdu

Optimální postavení odlehčovacích pružin umožňuje čelním diskovým žacím strojům GMD 100 F přesné a jemné nastavení přítlaku. To znamená, že hmotnost, kterou působí stroj na půdu lze kdykoliv měnit. Výsledkem je konstantní výška sečení, ochrana porostu, píce bez kontaminace hlínou a menší opotřebení splazů žací lišty.

Uspořádání odlehčovacích pružin

 

Maximální jištění a spolehlivost

Žací lišta byla navržena tak, aby odolávala překážkám. Ochrana proti nárazu PTROTECTADRIVE zajišťuje, že v případě nárazu disku na překážku dojde odtržení hřídele držící disk nad ložiskem, a to díky pečlivě dimenzovanému úpichu. Ozubená kola v liště jsou tak chráněna a následná oprava nezabere déle jak 15 minut a to vše při zajištění nízkých nákladů na opravu.

Špičkové komponenty prodlužující životnost stroje:

Aby se prodloužila životnost stroje, jsou mezi žací lištou a rámem tlumiče rázů. Ty absorbují rázy, které mají vliv na konstrukci stroje a vznikají během sekání při vysokých rychlostech.

Jištění PROTECTADRIVE

 

Maximální ochrana žací lišty

Ochranné desky mezi splazy zabraňují poškození žací lišty deformovanými noži. Dále je žací lišta chráněna splazy, které jsou zakalené atak odolnější vůči opotřebení.

Ochrana žací lišty

 

FAST – FIT: 100% bezpečné uchycení

Žací stroje GMD 3123 jsou standardně vybaveny rychloupínacími noži FAST-FIT. Silná listová pružina vyvíjí konstantní tlak na čep nože, takže se upevnění nože nemůže samovolně otevřít. Nože lze snadno vyměnit během několika minut. Pro snížení nákladů na údržbu lze vyměňovat upevňovací šrouby nožů a listové pružiny samostatně. Pro vyšší kvalitu řezu a delší životnost nožů se nože volně otáčejí o 360°.

Výměna rychloupínací nože FAST-FIT

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Snadno se nasazuje bez použití nástrojů, nebo lze použít jako volitelné příslušenství hydraulické ovládání.

Sklopení ochranných krytů

 

Model F: uchycení nožů šrouby

Model F-FF: s rychloupínacími noži FAST-FIT

 

Technická data

Typ

GMD 280 F/ F-FF 1000

GMD 310 F/F-FF 1000

Pracovní záběr (m)

2,80

3,11

Transportní šířka (m)

2,66

2,99

Žací lišta    

Řada 100

Uchycení nožů

FAST-FIT nebo šrouby

Kopírování

Pružinami / Hydro-pneumaticky

Počet disků

7

8

Průměrná šířka řádku (m)      

0,90

1,30

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000

Volnoběžka

Integrovaná v boční převodovce

Systém PROTECTADRIVE pro ochranu diskové žací skříně

Standardně

Boční kryty

Mechanicky zvedané

Závěs

A závěs kat. 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

28 / 32

38 / 43

Hmotnost (kg)

960

1010

 

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada GMD 110 F, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.