Řada FB 119

V jednoduchosti je síla

Lis na válcovité balíky KUHN FB 119 s pevnou komorou je ideálním řešením pro uživatele, kteří hledají jednoduchý, uživatelsky přívětivý a spolehlivý stroj.

Silnou stránkou lisu FB 119 je jeho jednoduchost. Díky své jednoduché a dobře promyšlené konfiguraci se jedná o snadno ovladatelný, srozumitelný a lehko udržovatelný stroj.
Lis FB 119 je určený pro lisování suchých materiálů, jako je seno a sláma. Lis je vybaven systémem přímého vkládání, který zajišťuje neomezené vkládání pro maximální kapacitu. Pro vyhovění potřeb zákazníků lze lis FB 119 vybavit vázáním do sítě nebo do provázku. Ovládání zajišťuje terminál AT 10.

Najít nejbližšího prodejce
Řada FB 119

Optimální sběr sklízené plodiny

Sběrač lisu FB 119 je navržen tak, aby maximalizoval celkovou kapacitu stroje. S pracovním záběrem 167 cm si lis poradí s jakýmkoli běžným řádkem. Rovné prsty sběrače spolehlivě sbírají sklízenou plodinu a zabraňují zachycení plodiny ve sběrači. Na konci sběrače táhne vačková dráha prsty svisle dolů, takže sbíraný materiál se nemůže hromadit ve sběrači. Zavěšení sběrače je na řetězech a volitelně lze sběrač vybavit opěrnými koly.

Sběrač lisu FB 119

 

Otevřené vkládání

Otevřené vkládání zaručuje lisu neomezenou vstupní kapacitu. Neexistují žádné zarážky ani prsty rotoru, které by mohly narušit tok sklízeného materiálu a snížit výkon vkládání. Řízený sběrač tlačí materiál, který má být lisován přímo do lisovací komory.

Otevřené vkládání

 

Pevné a pravidelné balíky

Pokud chcete vyrábět pevné a dobře tvarované balíky potřebujete správný stroj. Aby bylo zajištěno, že sklízený materiál bude lisován do balíků o stejné velikosti a rovnoměrné hustoty, musí lis pracovat co nejúčinněji a zároveň být šetrný na lisovaný materiál. Aby se dosáhlo, co nejlepší hustoty balíků je lis vybaven válci POWERTRACK , které začnou otáčet jádro balíku od samotného počátku lisování.

Profilovaný válec POWERTRACK

 

Rychlé a dokonalé formování balíků

Díky 14 ocelovým válcům s asymetrickým profilem je zajištěno spolehlivé a nepřetržité otáčení balíku. Válce z vysoce kvalitní oceli se skládají ze dvou překrývajících se polovin, které jsou navzájem pevně spojeny svárem. Výztužné kroužky uvnitř každého válce zvyšují pevnost.

Válce lisovací komory

 

Jednoduchá konstrukce pohonu

Pohon FB 119 má jednoduchou konstrukci a jeho údržba je velmi snadná. Lis má pouze 3 HD řetězy. Jištění pohonu je pomocí střižného šroubu na kloubovém hřídeli. Pro zvýšení životnosti řetězů může být lis FB 119 vybaven automatickým systémem mazání řetězů.

Pohon lisu

 

Pevný tvar balíků

Jedním z posledních kroků pro vytvoření dokonalého balíku je vázání. Jedná se o jeden z nejdůležitějších kroků, protože díky vázání balík udržuje svůj tvar a je chráněn před povětrnostními vlivy. Vázací systém společnosti KUHN zaručuje spolehlivé a bezpečné vázání. Všechny modely FB 119 mohou být vybaveny kombinovaným systémem vázání provázkem a sítí.

Zabalené balíky do sítě

 

Vázání do provázku

U řady FB 119 je na výběr možnost vázání do provázku. Tato řada používá systém dvou ramen, díky němuž je doba cyklu vázání snížená na minimum.  Obě ramena začínají od krajů balíku, kde se provázek překrývá. Dále pak ramena pokračují do středu balíku, kde se ramena překříží, aby bylo zajištěno, že motouzy jsou pevně uloženy a nevznikaly tak volné konce.

Systém vázání do provázku

 

Vázání do sítě

Další možností vázání na lisech FB 119 je vázání do sítě. Nastavení cyklu vázání a požadovaný počet vrstev je pomocí terminálu AT 10. Systém vázání je umístěn v přední části stroje, takže ho lze sledovat ze sedadla traktoru. Výměna rolí sítě probíhá bezpečně a pohodlně ze země.

Vázání do sítě

 

Technická data

Typ

FB 119

Průměr lisovací komory (cm)

125

Šířka lisovací komory (cm)

122

Typ lisovací komory

14 válců

Ovládání

AT 10

ISOBUS

-

Automatické mazání řetězů

Na přání

Centrální kostka s rozvodem pro mazání ložisek z jednoho místa

-

Sběrač šířka (cm)

167

Počet řad prstů na sběrači

4

Pevná kopírovací kolečka sběrače

Na přání

Systém vkládání

Otevřený sběrač bez rotoru

Počet nožů

-

Délka nařezané hmoty (mm)

-

Typ vázání

Síť / provázek

Minimální příkon kW (HP)

 50 (70)

Pneumatiky

300/80-15,3

Hmotnost (kg)

1 950

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada FB 119, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.