Řada FB 2130

Všestranný lis

Lis FB 2130 na válcovité balíky s pevnou komorou se vyznačuje snadným ovládáním, údržbou a vynikající spolehlivostí. Díky své lisovací komoře se 14 válci a s INTERGRÁLNÍM vkládacím rotorem lis zaujme perfektně tvarovanými balíky a optimálním tokem sklízeného materiálu v každé situaci. U lisu je na výběr mezi rotorem bez řezání OPTIFEED a rotorem OPTICUT se 14 noži. Válce lisovací komory POWERTRACK poskytují velkou plochu pro maximální stlačení sklízené plodiny, což má za následek balíky o vysoké hustotě. Pro vyhovění potřeb uživatelů lze lis vybavit jak vázáním do sítě tak i do provázku. Ovládání stroje pak zajišťuje terminál AT 10.

Najít nejbližšího prodejce
Řada FB 2130

Optimální sběr sklízené plodiny

Lisy řady FB 2130 jsou vybaveny širokým sběračem s řízeným pohybem dráhy prstů. Dále je sběrač rozrovnávacím válcem o průměru 180 mm. S šířkou 230 cm je sběrač vhodný pro všechny tvary řádků a nezklame ani v těch nejnáročnějších podmínkách. Standardně je sběrač výkyvný a volitelně ho lze vybavit otočnými koly, aby se lépe přizpůsobil měnícím se podmínkám terénu. Sběrač je vybaven rovnými prsty, které snáze uvolňují sbíranou plodinu, což snižuje možnost jejího navinutí. Díky rovným prstům je sběrač agresivnější a efektivnější při sbírání, protože prsty jsou vysunuty ve správný okamžik. Další výhodou je vačková dráha, která v poloze u vkládacího rotoru táhne prsty svisle dolů, čímž se zabraňuje navinutí sbíraného materiálu. Díky těmto vlastnostem je tento sběrač jedinou hybridní variantou na trhu.

Podle Vašich požadavků si můžete vybrat jeden z našich INTEGRÁLNÍCH ROTORŮ – rotor OPTIFEED bez řezání nebo rotor OPTICUT s 14 noži.

 

Sběrač lisu

 

Technologie integrálního rotoru

Pro modely lisů FB 2130 je k dispozici INTEGRÁLNÍ ROTOR a to OPTIFEED bez řezání a OPTICUT s řezáním. Jedná se o technologii, kdy jsou boční vkládací šneky integrovány přímo do vkládacího rotoru. Tento jednoduchý a bezúdržbový systém vkládání zaručuje za všech okolností enormní průchodnost všech sklízených materiálů. Malá vzdálenost mezi rotorem a prsty sběrače zajišťuje stálý tok sklízeného materiálu. To je výhoda u sklizně krátkých materiálů, protože u sklízeného krátkého materiál nedochází k jeho hromadění před rotorem. Konstrukce tohoto systému vkládání také umožňuje vyšší pracovní rychlost, což zvyšuje produktivitu práce a zároveň snižuje poškození sklízených materiálů. INTEGRÁLNÍ ROTOR je vybaven prsty vyrobenými z otěruvzdorného materiálu Hardox®. Jedná se o materiál, který kombinuje extrémní tvrdost, houževnatost a zaručuje tak snížení opotřebení prstů rotoru. Modelová řada FB 2130 je vybavena INTERÁLNÍM ROTOREM se dvěma řadami prsů uspořádaných do tvaru písmene V, aby docházelo k rovnoměrnému vkládání sklízeného materiálu a byl zajištěn pravidelný tvar balíku.

Další vekou výhodou systému vkládání s INTEGRÁLNÍM ROTOREM je pohon rotoru a sběrače pouze z jedné strany. To má za následek snížení počtu pohyblivých dílů, jednoduší údržbu i čištění a samozřejmě i delší životnost vkládacího ústrojí. 

Systém vkládání s INTEGRÁLNÍM ROTOREM

 

Spouštěcí dno DROPFLOOR a systém odpojení rotoru

Pokud dojde k zablokování rotoru, je možné z kabiny traktoru hydraulicky spustit dno i nože. Po odstranění zablokování lze pak snadno vše vrátit do pracovní polohy. Tento systém je jako standard pro modely s rotory OPTICUT. Pokud sklopení dna DROPFLOOR neodstraní zablokování, je možné ručně odpojit pohon rotoru od pohonu lisovací komory. Tím je zajištěno, že balík lze v komoře zavázat a vyložit před pokračováním v práci.

Odpojení pohonu rotoru

 

Vkládací rotor bez řezání OPTIFEED

Konstrukce rotoru OPTIFEED s jednoduchými vkládacími prsty rotoru a integrovanými vkládacími šneky pomáhá vyrovnat nepravidelné řádky rovnoměrným rozprostřením sklízené plodiny v celé šířce rotoru. Tímto způsobem je zajištěno, že lis vyrábí pravidelné balíky.

Vkládací rotor OPTIFEED

 

Rotor s řezáním OPTICUT

Konstrukce rotorů s řezáním OPTICUT (OC) zaručuje velmi vysoký vkládací výkon a vynikající kvalitu řezu sklízeného materiálu. Rotory OC s řezáním a vkládacími prsty eliptického tvaru jsou zákazníky uznávány jako jedny z nejlepších řezacích rotorů na trhu. Sklízený materiál je již od rané fáze veden a přitahován k nožům, což má za následek lepší tok materiálu a vyšší řezací výkon při nízkých nárokách na příkon – to také brání nežádoucímu zablokování rotoru.

 

OPTICUT 14

INTEGRÁLNÍ ROTOR OPTICUT s řezáním se 14 noži je navržen tak, aby vyrovnával nepravidelné řádky a zároveň zpracoval co nejvíce sklízeného materiálu pro maximální výkon stroje. Rotor OPTICUT 14 dosahuje teoretické délky řezaného materiálu 70 mm. Každý jednotlivý nůž je jištěn proti cizím předmětům pomocí pružiny.

 

Rotor OPTICUT 14

 

Pevné a pravidelné balíky

Pokud chcete vyrábět pevné a dobře tvarované balíky potřebujete správný stroj. Aby bylo zajištěno, že sklízený materiál bude lisován do balíků o stejné velikosti a rovnoměrné hustoty, musí lis pracovat co nejúčinněji a zároveň být šetrný na lisovaný materiál. Aby se dosáhlo, co nejlepší hustoty balíků je lis vybaven válci POWERTRACK , které začnou otáčet jádro balíku od samotného počátku lisování.

Profilovaný válec POWERTRACK

 

Rychlé a dokonalé formování balíků

Díky 14 ocelovým válcům s asymetrickým profilem je zajištěno spolehlivé a nepřetržité otáčení balíku. Válce z vysoce kvalitní oceli se skládají ze dvou překrývajících se polovin, které jsou navzájem pevně spojeny svárem. Výztužné kroužky uvnitř každého válce zvyšují pevnost.

Válce lisovací komory

 

Jednoduchá a spolehlivá konstrukce pohonu

Lisy řady FB 2130 se vyznačují svoji snadnou obsluhou, údržbou a vysokou spolehlivostí.  Díky své konstrukci tak lis vyniká bezproblémovým vkládáním materiálu a pravidelně tvarovanými balíky. Každý válec je uložen v masivních ložiskách a je přišroubován k bočním stěnám lisovací komory, což zaručuje snadný přístup pro údržbu. U lisů řady FB 2130 je kloubová hřídel chráněna vačkovou spojkou. Dále jsou tyto lisy vybaveny centrálními mazacími místy a pro zvýšení životnosti řetězů můžou být lisy FB 2130 vybaveny automatickým systémem mazání řetězů.

Pohon lisu

 

Pevný tvar balíků

Jedním z posledních kroků pro vytvoření dokonalého balíku je vázání. Jedná se o jeden z nejdůležitějších kroků, protože díky vázání balík udržuje svůj tvar a je chráněn před povětrnostními vlivy. Vázací systém společnosti KUHN zaručuje spolehlivé a bezpečné vázání. Všechny modely FB 2130 mohou být vybaveny kombinovaným systémem vázání provázkem a sítí.

Zabalené balíky do sítě

 

Vázání do provázku

U řady FB 2130 je na výběr možnost vázání do provázku. Tato řada používá systém dvou ramen, díky němuž je doba cyklu vázání snížená na minimum.  Obě ramena začínají od krajů balíku, kde se provázek překrývá. Dále pak ramena pokračují do středu balíku, kde se ramena překříží, aby bylo zajištěno, že motouzy jsou pevně uloženy a nevznikaly tak volné konce.

Systém vázání do provázku

 

Vázání do sítě

Další možností vázání na lisech FB 2130 je vázání do sítě. Nastavení cyklu vázání a požadovaný počet vrstev je pomocí terminálu AT 10. Systém vázání je umístěn v přední části stroje, takže ho lze sledovat ze sedadla traktoru. Výměna rolí sítě probíhá bezpečně a pohodlně ze země.

Vázání do sítě a provázku

Technická data

Typ

FB 2130

Průměr lisovací komory (cm)

125

Šířka lisovací komory (cm)

122

Typ lisovací komory

14 válců

Ovládání

AT 10

ISOBUS

-

Automatické mazání řetězů

Standardně

Centrální kostka s rozvodem pro mazání ložisek z jednoho místa

Standardně

Sběrač šířka (cm)

230

Počet řad prstů na sběrači

4

Pevná kopírovací kolečka sběrače

Standardně

Systém vkládání

S řezáním / bez řezání

Počet nožů

14

Délka nařezané hmoty (mm)

70

Typ vázání

Síť / provázek

Minimální příkon kW (HP)

55 (75)

Pneumatiky

300/80-15,3

Hmotnost (kg)

2 750 – 3 000

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada FB 2130, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.