Nabídka strojů Obraceče
Tažené obraceče

Řada GF 1002 T GII

Koncept, který se odlišuje
Řada GF 1002 T GII nabízí dva modely polonesených obracečů s pracovním záběrem 7,80 m. Tyto obraceče se tak hodí pro střední až velké farmy. Podle Vašich požadavků si můžete vybrat model s velkými rotory, nebo model s malými rotory.

Najít nejbližšího prodejce
Řada GF 1002 T GII

Obraceče řady GF 1002 T GII jsou vybaveny 6 nebo 8 rotory s pracovním záběrem 7,80 m. Tyto polonesené obraceče jsou určené k agregaci s malými až středními traktory. Jejich jízdní komfort, snadné použití a dlouhá životnost mluví samy za sebe.

V závislosti na vybraném modelu máte k dispozici velké rotory (GF 7802 T GII) pro obracení dlouhé a husté píce, nebo malé rotory (GF 7902 T GII) pro krátkou pící zajišťující její optimální obrácení a o 33% kratší dobu sušení.

GF 7802 T GII: pro obracení dlouhé a husté píce

S šesti velkými rotory se 7 rameny je obraceč GF 7802 T GII ideálním strojem pro obracení objemných řádků. Rotory obraceče jsou navrženy tak, aby bylo možné obracet dlouhou a hustou píci.

https://www.kuhn.fr/sites/default/files/styles/media_large/public/media-nextpage-img/GF7802TGII_Details%20%287%29.JPG?itok=blX5WiQF

Obraceč GF 7802 T GII s velkými rotory

 

GF 7902 T GII: prvotřídní kvalita obracení

Uživatelé, kteří používají tyto obraceče se shodují, že by se bez těchto obracečů už neobešly. Pro zemědělce, kteří chtějí sklízet prvotřídní krmivo, mají malé rotory několik výhod:

https://www.kuhn.fr/sites/default/files/styles/media_large/public/media-nextpage-img/GF%207902%20TGII%20-%20Work%20-%20case%20%2817%29.JPG?itok=Eb5TcU3G

Obracení píce GF 7902 T GII

 

Kompaktní a univerzální stroj

Polonesené obraceče GF 7802 TG II a GF 7902 TG II patří mezi nejkompaktnější obraceče na trhu. To, že se jedná o polonesené obraceče jim zaručuje skvělou manévrovatelnost a usnadňuje pohyb na silnici. Jsou snadno připojitelné do tříbodového závěsu všech traktorům kat. 2.

Praktické: V kopcovitých oblastech je možné mírně zvednout přední část rotorů, aby se zlepšil tok materiálu.

Spouštění přepravních kol je kombinované spolu s nakloněním rotorů dopředu. Výsledkem je nízká přepravní výška v přepravní poloze, optimální přenos hmotnosti na traktor a perfektní jízdní vlastnosti při přepravě na silnici i při vysokých rychlostech.

 

Přepravní poloha

 

Přepravní kola před rotory

Pro snížení namáhání středových kol rotorů je přepravní podvozek umístěn před rotory. Díky tomu tak na středových kolech rotorů leží pouze část hmotnosti a zbytek je přenášen na oj a traktor. Při obracení na měkkém terénu lze přizvednout obraceč na přepravních kolech, aby se odlehčily středová kola rotorů a přenesla se část hmotnosti na traktor a zabránilo se boření obraceče.

Mezi nesporné výhody patří:

Pro lepší kopírování půdy lze před obraceč upevnit dvě otočná kolečka pro lepší kopírování na nerovném terénu.

Přepravní kola umístěná před rotory

 

DIGIDRIVE – revoluční koncept pohonu

Když společnost KUHN vynalezla tento koncept pohonu, vstoupilo obracení do nové éry. Najednou bylo možné pohánět velké množství rotorů a skládat je do neuvěřitelně kompaktních rozměrů. To vše bylo možné díky bezúdržbovému systému pohonu DIGIDRIVE. Od uvedení prstové spojky pohonu už uplynulo více než dvacet let a po celém světě byla tato prstová spojka použita k pohonu více než milionu rotorů. Prstová spojka DIGIDRIVE je vyrobena z oceli s povrchovou úpravou zaručující bezúdržbový a spolehlivý provoz.

Prstová spojka DIGIDRIVE

 

Převodovky rotorů pro maximální životnost 

Uložení hřídele zajišťují dvouřadá kuličková ložiska o velkém průměru a s kosoúhlým stykem. Díky dvojitému těsnění je zabráněno jakémukoliv úniku maziva a vniknutí nečistot. Upevnění převodovky k obdélníkovému rámu je pomocí konzole se dvěma průběžnými šrouby. Tyto převodovky mají počet mazacích míst snížen na minimum. Je zde potřeba mazat jen několik kloubových spojů. To znamená, že strávíte méně času údržbou a více času prací na poli.

Převodovka rotoru

 

Deflektor pro čistá kola

Obracení mladé píce bohaté na cukry nebo staré dlouhé píce může být velmi náročné a často dochází k namotávání stébel na opěrná kolečka. Čištění a údržba pak zabere spoustu času. Proto mají modely řady GF 1002 T GII opěrná kolečka osazená deflektorem ve standardní výbavě!

Deflektor kola rotoru

 

DOKONALÉ ZVEDNUTÍ PÍCE DÍKY ASYMETRICKÝM PRSTŮM

Asymetrické prsty mají uspořádání vnitřní kratší a vnější delší. Díky tomu je vnější prst efektivnější a v porovnání se stejně dlouhými prsty začíná obracet při větší výšce ramena nad porostem. To přináší výhodu kvalitnějšího obracení píce na okrajích pozemků a mezi rotory (C), (E) díky lepšímu překrytí. Asymetrické prsty dále zvětšují efektivní pracovní záběr každého rotoru.

Asymetrické prsty

 

Urychlete sušení píce

Odborníci se shodují, že malé rotory zlepšují kvalitu píce. Podle Německé zemědělské komory Weser Ems zrychlují dobu sušení o 33 %. Odborníci z DLG (Agricultural techniques organisation) tvrdí, že malé rotory zajišťují úplné obrácení a rovnoměrné rozložení píce.

Uživatelé, kteří používají tyto obraceče se shodují, že by se bez těchto obracečů už neobešly. Pro zemědělce, kteří chtějí sklízet prvotřídní krmivo, mají malé roty několik výhod:

 

Vliv nastavení úhlu rotorů

 

100% hraniční obrácení

U těchto profesionálních obracečů řady GF 10002 T GII je obracení na okrajích pozemků nebo na svazích efektivní a pohodlné. Standardně lze na těchto obracečích ovládat náklon obracení. Ovládání probíhá pomocí hydraulického ventilu a stroj lze vychýlit jak doprava, tak i doleva.

Hraniční obracení

 

Technická data

Typ

GF 7802 T GII

GF 7902 T GII

Pracovní záběr (m)

7,80

Počet rotorů a ramen na rotoru

6 / 7

8 / 5

Transportní šířka (m)

2,99

Transportní výška (m)

3,53

3,15

Nastavení sklonu rotorů

3 pozice

2 pozice

Centrální vyosení stroje

Standardně hydraulicky

Hydraulické přizvednutí rotorů na souvrati - HLC

-

Pohon rotorů

DIGIDRIVE

Tlumič rázů

2 pružinové

-

Připojení

kat. 2

Požadavky na výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

30 / 40

Hmotnost (kg)

1 430

1 515

Dokumenty ke stažení

Obraceče GF 102- 1000-1002-1012
Obraceče GF 102- 1000-1002-1012
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Řada GF 1002 T GII, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.