Nabídka strojů Žací stroje Bubnové žací stroje
Vzadu nesené žací stroje bubnové

PZ 320

Vysoký výkon s dokonalým střihem
Model bubnového žacího stroje PZ 320 je vhodný pro střední a velké farmy, které potřebují vysokou výkonnost a dobrou kvalitu sečení. Zlepšení kvality výsledného krmiva a snížení prostojů zajišťuje exkluzivní systém jištění LIFT-CONTROL.

Model PZ 320 je vybaven přímím pohonem s integrovanou přetěžovací spojkou a volnoběžkou. Pro větší stabilitu během přepravy svírá stroj v přepravní poloze úhel 120 stupňů, aby byla hmotnost stroje rovnoměrněji rozložena na zadní kola.

Najít nejbližšího prodejce
PZ 320

Zploštěné bubny na bocích

Tok sklízeného materiálu je u kulatých bubnů omezen. Proto společnost KUHN používá bubny se dvěma zploštělými stranami, které dostatečně odvádí sečený materiál bez toho, aby docházelo k zablokování. Tok materiálu vždy ovlivňuje i kvalitu řezu. Proto společnost KUHN ještě používá na zploštělých bocích bubnů odmítací plechy pro zajištění optimálního toku sklízeného materiálu.

 

Boční odmítací plech na zploštělé straně bubnu

 

Plynulé nastavení výšky

Díky plynulému nastavení výšky sečení na horní straně stroje lze snadno a bezpečně nastavit optimální výšku sečení. Nastavení je jednoduché a rychlé, tak se můžete snadno přizpůsobit aktuálním podmínkám sklizně.

Nastavení výšky sečení

 

Volně se otáčející splazy bubnů

Volně se otáčející splazy bubnů mají velkou výhodu. Při sečení na nerovném terénu se spodek bubnu volně otáčí po zemi, aniž by klouzal. To chrání trávník proti poškození a zároveň snižuje požadovaný příkon. Pozitivní vliv má volné otáčení i na znečištění píce, zejména pak na rašelinitých pozemcích.

Volně se otáčející spodní strana bubnů

 

Rychlá výměna nožů

Držák nože je pomocí nástroje pro výměnu stlačen dolů a dojde tak ke snadné výměně. Jedná se o systém jednoduché a rychlé výměny nožů, který není náchylný na znečištění.

Snadná výměna nožů

 

Perfektní formování řádků

Osvědčená konstrukce s různými velikostmi bubnů má pro čelní žací stroj mnoho výhod: čisté řádky, menší znečištění sklízené píce, dokonalé kopírovaní terénu a vysoká výkonnost s nízkými požadavky na příkon.

Uspořádání bubnů navíc snižuje spotřebu paliva. Oba modely jsou standardně vybaveny shazovacími disky. Na přání je k dispozici další pár shazovacích disků pro dokonalé ukládání píce do řádku pro následnou sklizeň.

Uspořádání bubnů

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Snadno se nasazuje bez použití nástrojů, nebo lze použít jako volitelné příslušenství hydraulické ovládání.

Ochranný kryt FLEXPROTECT

 

Systém LIFT-CONTROL

Žádný zemědělec si nemůže dovolit poškození žací lišty během sezóny, bez ohledu na to, zda to bylo způsobeno překážkou nebo chybou řidiče. Model PZ 320 je vybaven aktivním systémem LIFT-CONTROL, který zajišťuje konstantní tlak na půdu. Dojde-li ke kontaktu žacího stroje s překážkou, sníží se tlak na půdu a žací lišta se vytočení dozadu, zvedne se nahoru a překoná překážku. Ochrana žacího stroje funguje spolehlivě, i pokud je žací stroj zasažen s vnitřní strany, protože osa otáčení se nachází v dostatečné vzdálenosti od prvního žacího bubnu. To umožňuje spolehlivou ochranu i levé strany žacího stroje, která je blíže k traktoru.

Použití hydropneumatické odlehčení má spoustu výhod:

Systém LIFT-CONTROL nejlépe pracuje ve svažitém terénu, kde se na plno využijí jeho vlastnosti a pomáhá tak výrazně snížit spotřebu paliva a zvýšit pracovní rychlost.

Odlehčení LIFT-CONTROL

 

Jednoduché a přesné nastavení tlaku

Protože čas jsou peníze, tak nastavení odlehčení žacího stroje trvá jen několik sekund! Pomocí akumulátoru lze nastavit z pohodlí traktoru požadovaný tlak odlehčovacího systému stroje. Lze tak jednoduše a rychle přizpůsobovat nastavení aktuálním podmínkám sklizně. Správné nastavení odlehčovacího systému omezuje znečištění sklízené píce a snižuje tlak na půdu žacího stroje, čímž se snižuje i spotřeba paliva, opotřebení splazů a porost zůstává neporušen.

Hydraulický akumulátor

 

Snadný přístup pro údržbu

Přední rám se clonou lze snadno sklopit a zpřístupnit tak prostor žacích bubnů. Tento snadný přístup zaručuje jednoduchou každodenní kontrolu a údržbu žacího stroje.

Otevřená přední clona žacího stroje

 

Zavěšení stroje

Díky důmyslné kinematice zavěšení žacího stroje lze snadno sekat násypy i příkopy. Model PZ 320 má úhle náklonu až 30 stupňů.

Sečení příkopů

 

Přepravní poloha

Pro zajištění stabilní přepravy se stroj skládá do vertikální polohy a to v úhlu 120°. Hmotnost stroje je tak rovnoměrněji rozložena mezi zadní kola tažného prostředku. Tato poloha také výrazně zlepšuje bezpečnost a komfort během přepravy a zajišťuje, že i osvětlení na tažném prostředku je dobře viditelné. Upravený rám zajišťuje nízkou přepravní výšku a to 3,60 m při světlé výšce 40 cm. V pracovní poloze je standardně světlá výška od země 50 cm.

Vertikální skládání

 

Technická data

Typ

PZ 320

Pracovní záběr (m)

3,10

Počet bubnů

4

Počet nožů

12

Kopírování

Hydro-pneumatické

Jištění

Hydraulická nárazová pojistka

Průměrná šířka řádku (m)

1,30

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

540 (1000 na přání)

Pohon bubnů

Hřídelí

Transportní pozice

Vertikální o 120°

Závěs

Kat. 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

55 (75)

Hmotnost (kg)

750 - 800

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje PZ 320, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.